Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yoğun bakımda yaşlı hasta yaşama şansı nedir?

lm_lm

Üye
Konular
37
Reaksiyonlar
3
Babam 83 yaşında yoğum bakıma aldılar her tür hastalığı var akşam yoğun bakıma girdi solunum yetersizliği var dı girmeden önce böbrek yetmezliği var dediler.. akciğer enfeksiyonu var dediler.. şimdi bugün görüşmeye gittiğimiz de akciğerlerinde sıvı toplanmış dediler ve enfeksiyonu ağırmış.. akşam doktora sorunca uyumayacağız dedi. bu gün az az uyutuyoruz dedi babamı girip gördüm ağızından bir boru sokmuşlar her tarafında hortum. doktor genel durumu iyi değil dedi.. acaba yarın gidince tamamen mi uyutulacak ya da her şey bitecek mi. bu enfeksiyonu atlatma ihtimali olurmu. bilen varsa ne olur yorumlasın..

lm_lm Öncelikle geçmiş olsun.Sizi endişelendirmek istemem ama;
Mayısın 30 nda kayınbabamı 31 inde ise annemi kaybettim yaşları 68 ve 63 idi her ikiside yoğunbakım hastasıydı.
Bir gün içinde ikiside yoğunbakıma düştüler ve 5 gün içinde vefat ettiler.
Yinede ALLAH tan ümit kesilmez ama siz hertürlü sonuca hazırlıklı olun. :((
Tekrar geçmiş olsun ALLAH şifalar versin.

mubarek ayda ALLAH onun hakında ne hayırlı ıse onu versın..sızlere bagıslar ınsalah
cok cok gecmıs olsun

çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. Yani bunu Allah tan başka kimse bilemez. ecel geldiyse vefat eder gelmediysede ne kadar yoğun bakımda kalırsa kalsın yaşar. dua edin sadece. mübarek ay ve günlerin hürmetine size bağışlasın inşallah.

Allah razı olsun arkadaşlar.. böbrek yetmezliğinden çıkmış kendisi ilaca cevap vermeye başladı dedi.. fakat solunum desteği hala var..ve bugün uyutmuyorlar çok şükür.. fakat yinede her şey olabilir dedi doktor.. Allah büyük.. çok saolun.

Acil şifalar kardeşim. Havalı yatak var mı altında bakın. Yoğun bakımdan çıkardık diye sevineceginiz an , yatak yaraları ile boğuşmaya başlarsınız. İnşallah rabbim acil şifalar versin tüm hastalara

Allah sizden de razı olsun inşallah tez zamanda çıkar.

Bugün ise solunum makinasından çıkmış çok şükür ama yine her şey olabilir dedi.. solunum makinasından çıkması iyiye işaretmiş çok şükür..

Allah daha iyi etsin. sizde metanetli olmaya çalışın. eceli veren Allah tır. inşallah çok uzun bir süre sağlıklı bir şekilde yaşar. Allahım onu size bağışlar.

Allah razı olsun.. bugün daha iyi imiş çok şükür... Dilekler için teşekkür ederim.

Allah sizden de razı olsun. bizim yapabileceğimiz birşey olursa çekinmeyin.

Sizi üzmek istemem ama Yoğun bakımda çalışan bir arkadaşımla sohbet ederken sormuştum, 65 yaş üstü yoğun bakıma alınan hastaların %95 ölüyor demişti çok şaşırmıştım. Yinede Allah'tan ümit kesilmez. Allah acil şifalar versin.

Evet bu başlığı açalı 1.5 ay oldu babam hala yoğun bakımda solunum makinasında yatıyor. genel durumu iyi ama solunum makinasından hala ayrılamadı. 10 gündür de camlı oda da .doktora sordum camlı odaya niçin aldınız dedim enfeksiyon var dedi. enfksyonu geçti. fakat hala orada. camlı oda herşeyin sonu mu dedim hayır dedi.. ne olacak bilmiyorum. yarın sonuçlar iyi çıkarsa makinadan ayırma çalışmaları başlayacakmış. ne düşüneceğimi ne yapacağımı bilmiyorum.:(

@lm_lm

"Bismillahi yübrike min külli yesfike ve min şerri hasidin ve min şerri külli zi ayn." Meali, "Allah'ın adıyla, Allah sana bütün hastalıkların şifasını versin. Hasetçilerin ve nazarı değenlerin şerrinden sizleri korusun."

ALLAH sizlerin yardımcısı olsun.Hem hasta hemde yakınları açısından zor günler..
RABBİM şifalar versin.

Arkadaşlar babam hakkın rahmetine kavuşmuştur.bir dua yı esirgemeyin..

[FONT=sans-serif]inna lillahi ve inna ileyhi raciun...ALLAH sabır versin başınız sağolun[/FONT]

Üst Alt