Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yüksek frekans kayıpları için işitme cihazı kullanmalı mıyım?

Yüksekfrekans

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba ani işitme kaybı yaşadım. Saf ses 500-100-2000 imde problem yok fakat yüksek frekanslarımda 70 db e kadar kayıp mevcut. Sessiz ortamlarda konuşulanı iyi anlıyorum fakat dışarıda kayıp yaşadığım kulağım tarafından gelen konuşmaları ayırt edemiyorum. Açıkçası zamanla ayırt etme oranım düşecek diye endişeliyim. Diğer kulağım sağlam. Cihaz kullanmalı mıyım kullanmalıysam yüksek frekanslar için kullanan deneyimli kişilerden öneri ve görüş bekliyorum teşekkürler .

kbb doktoru onerirse alin cihazi.
isitme kayiplilarda cogunda yuksek frekans kaybi olur.

Arkadaşlar yok mu sadece yüksek frekanslarda problem yaşayıp işitme cihazı kullanan önerebileceğiniz veya yol gösterebileceğiniz durumlar şunu şöyle yap veya bu şekilde yap diyen birileri lütfen yardımcı olalım birbirimize. Forum bunun için yok mu? :(

kor kadi ben dogrusunu soliyim madem
konusma seslerin fevkalade. accuk zil sesinden kus sesinden yaprak hisirtisandan tek tarafli fedakarlik kolay.
obur kulak saglam. sana doktor cihaz demez. alsanda kullanazsin.
kolaymiymis sagirlik:(hem bi suru para veririz, hemde sen gibi duymatiz biz senin haberin olsun.

İşitme testini ve ya ortalamasını paylaşırsan daha rahat yorum yapılabilir. İşitme eşiklerinin ortalaması 26db ve üstünde ise işitme cihazı için SGK tarafından ödeme alabilirsin. Bunun dışında doktoruna ya da herhangi bir işitme merkezine danışarak detaylı bilgi alırsan çok daha sağlıklı olur. Çünkü ince seslere tekabül ediyor diye tabir ettiğimiz 6000-8000 frekanslarında ki kayıplar ciddi sorunlara yol açabilir.

Üst Alt