Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yüksek Kolesterolü ve şekeri düşürmek için kullandığınız bitkisel ürünler var mı?

Bacıbey

Aktif Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
Özellikle kötü Kolesterolü yüksek olanlardan bilgi almak istiyorum.. Bitkisel karışımlar kullanıyor musunuz? Şeker hastaları yüksek şekeri düşürmek için kullandığınız bitki çayları ya da herhangi birşey var mı? Yüksek Kolesterolü olanlar ne gibi bir rahatsızlık veriyor size bu durum?

Bacıbey Kolestöröl için Lipitor kullanıyorum ve mümkün oldukça hayvansal yağlardan uzak duruyorum, fakat şu da bir gerçek yüksek kolestörölden ölen yok :)

Şeker'de iş değişir yüksek derken kaç mesela? normal değerlerin az üstündeyse sadece boğazınızı kontrol ederek yani şekerliyi azaltarak düzenli beslenerek kurtulursunuz, mamafi şekeriniz şeker hastasısınız denecek düzeyde ise ilaç hatta insulin gerekir tabiki buna Uzm.Dr karar vermeli...

Şeker 400 ama insülin kullanmıyoruz şimdilik.. İlaç tedavisi cevap veriyor.. Asıl sorunumuz kolesterol 700-750 iyisi.. kötüsü varmış birde bunun o ölçülemiyor bir türlü.. Çok yüksek olduğu için sonucun çıkmadığı söylendi.. Ama doğru ama yalan.:) Artık bilemiyoruz beklemedeyiz.. Bir hafta sonra tekrar ölçülecek.. Bu kötü huylu olanın oranı bilinmedikçe ilaç veremiyorlar rapor ile alınan bir ilaç yazacaklar ama alamıyoruz ilacı.. Elimiz kolumuz bağlı yani...

Şeker perhiz yapılınca sorun değil evet, ama kolosterol sorun bizim için.. Öldürmüyor diyorsunuzda bizim doktorumuz kötü huylu kolesterolün kalp krizine, felce yol açacağını söylemiş babama, ya da benim baba yanlış anladı..:) Bakalım bu defa ben de gider öğrenirim detaylarını.. Babam doktor böyle böyle dedi deyince ilaç da alamıyoruz sonuç çıkmadığından bir türlü, o zaman alternatif yollardan denemeler yapalım dedim ben de..

Kekik çayı ya da yağı da iyi gelirmiş.. Kullanan var mı kolesterol için?

Bende de kolesterol çıktı. lipitor 40 mg kullanıyordum günlük . İlac ın çok fazla yan etkisini okuduktan ve gündeme gelen kolesterol ilaçlarının zararlarından sonra bende alternatif tıptan yararlanmak için araştırmalara başldım. HAngi siteye baksam ceviz suyu küründen bahsediyordu.BEnde deneyeyim dedim geceden suya koydugum 3 adet ceviz suyunu sabahları aç karnına içtim . Bir ay boyunca aksatmadım hiç . Bir sonraki kontrolümde total kolesterol seviyem normal degererin altına düşmüştü kötü kolesterol üm de öyle tabi. İlacı haftada bir e düşürdüler şimdi. TAbi kolesterol sseviyesi yüksek yaglı gıdalardan da uzak durdum bu arada.

sanemm;
Cevizin faydasını ben de duydum da tam olarak bilmiyorum nasıl yapılacağını.. Ceviz içi mi suda bekletilip suyu içiliyor? Kabuğuyla falan mı bekleyecek yoksa su da? Cevizin yeşil hali daha faydalı dendi bize..:)

Kezban;
Dereotunu hiç duymadım, maydanozlu kürler var ama..:)

Ewet 3 adet ceviz içini bir bardağa yakın suya atıyordum yatmadan önce sabah kalkıncada ilk işim onu içmek oluyordu. Ben faydasını gördüm umarım sizde görürsünüz. :)

400 mu siz nediyonuz benim 160 ı gectimi korkuyom rahatsiz oluyom ortalama 100 120 arasi degişiyo benim spor yapın diger türlü sorun cıkar

alidulger;
Valla en küçük bir rahatsızlık belirtisi yok babam da.:) Tahlil sonuçlarına göre şeker kolestorol almış başını gidiyor ama.. Bizim hastamızın keyfi yerinde..:)

sanemm;
Her akşam ayrı cevizle mi yapıyorsun bunu? Aynı ceviz kötü olana kadar devam mı? Yani olur ya böyle işlerin püf noktası.:) Var mı böyle bir püf noktası?

Bacıbey saneme sordugun soruya ben cevap vereyim Evet her akşam ayrı ceviz çünki suyu içince cevizide yiyecek :) Bu arada sakın unutmayın her insanda T
otal kolesterol seviyesinin aşırı düşmesi hayra alamet değil, bu kolestorol konusunda bilim adamları kendi aralarında anlaşamıyorlar aslında bu konu çok ta net değil, babanız kırmızı et'ten kullanıyorsa alkolden uzak dursun kırmızı et derken et ve et mamüllerindende tabi, beyaz et özellikle ızgara tercih edin, tere yağındanda uzak tutun ara ara minnacık tadımlık (Göz hakkı) olur tabi..

BaSKaN53;
Boğazdan kısma konusunda bir sıkıntımız yok şükür.. Biraz düşürebilsek moral olarak yetecek.:) 60 yaşından sonra hastalık-hastane yüzü görene zor geliyor bu işler..

Bacıbey;

Ben şekerim için tarçın çubuğu kullanıyorum. bütün çaylarımın içine hatta içme suyumun içine bile tarçın çubuğu atıyorum :cool:
bir de şu alıntıyı paylaşmak isterim:
ŞEKER:[FONT=Arial] Pişmanlık düşüncelerinin sistemimizde yarattığı derin keder duygusunun fiziksel olarak bedene yansıması. “Keşke...” ile başlayıp “olsaydı...” diye devam eden düşünceler... Pişmanlıklar ve tatminsiz duygular yüzünden bedenimiz bu tatsızlıklarla o kadar [/FONT]dolar[FONT=Arial] ki artık tatlı olan hiçbir şeyi kabul edemeyecek noktaya gelir. ([/FONT]Nevşah Fidan Karamehmet[FONT=Arial])[/FONT]

1 aylık kötü kolestrolum var.reakt 5.kutudayım.sanem teşekkürler...dikkate alındı :)

HDL (iyi huylu) kolestrol 700-750 olmasında bir yanlışlıkmı var acaba konu biraz eskimiş ama. Eğer yürüme sorunu yoksa kolestrolun en iyi ilacı yürümektir. En azından ter atıcı hareketler yapması boğazına dikkat etmesi gerekiyor. Kolestrol ve sigara damarları sertleştiriyor diye biliyorum.

canım sen beni dinle ,kollesterole en iyi enginar gelir 5 dakika kaynat örnegin 1 enginar orta boy 7 bardak su 5 dakika kaynasın güm içinde 3 -4 bardak içsin babama öyle yapıyoz düştü kollesterol dene mutlaka süper bişi... hatta yazdan annem alıyor çokca yapraklarını kurutuyoruz ,kışında kaynatıyoruz...geçmiş olsun allah şifa versin...
birde şeker için ,yeşil çay zeytin yapragıyla demlenir ,içlir ,içinde olorofil var ,bu pankreası çalıştırır biz öyle yapıyoz babamda bizde içiyoruz ,ii geliyor ,porof dan duymuştum bunları...

Bacıbey;
Ben şekerim için tarçın çubuğu kullanıyorum. bütün çaylarımın içine hatta içme suyumun içine bile tarçın çubuğu atıyorum

Tarçın kullandık, toz tarçın, çubuk tarçın hemen herşeyle yedi, içti. Şuan kullanmıyor bıraktık. Şekeri normale döndü gibi gibi.. 1 hafta önce yapılan tahlil sonucunda şeker 126 çıktı.. 400-500'lerden buralara kadar geldik..

Kolesterol için, Trigliserid sonucu bir türlü alınamadığından ilaç yazamıyorlardı nihayet belli oldu da ilaç yazabildi doktorumuz.. Cevizi suda bekledip suyunu içti babam o mu fayda etti bilmiyorum... Şuan kolesterol 206, Trigliserid 581, HDL kolesterol 28..

canım sen benim dediklerimi dikkate al lütfen ,birde yürüyüş yapması lazım babanın ,hafif yürüyüş , pankreası çalıştırır

Enginarın soyulmuşu mu kaynatılan yoksa yaprağı falan mı?

şeker için: tarçın, nar ekşisi, salatalık, domates, az yağlı ve az tuzlu taze fasulye yemeği de kan glikozunun dğşmesine yardımcıdır.
kolesterol içinse, 1 bütün cevizi bir gece önceden suda bekletin ve ertesi sabah aç karnına için kandaki zararlı maddelerin temizlenip kolesterolün düşmesine yardımcı oluyor bel çevresi yağlarını eritmede de destek tedavi olarak uygulanabilir.

mac72;

hiç fark etmez biz sadece yapraklarını kaynatıyoruz yeşil renkte oluyor ve tadıda güzel çay olarak da içebilirsiniz....

diyet için en doğrusu, beyaz rafine şekerden uzak durmak, beyaz unlu mamulleri tüketmemek. Dışardan besin ile alınan kolesterol vücudun ürettiğinin %5 bile değil, kırmızı et ve yağ yasaklamakla kötü kolesterol konusunda pek fazla bir avantaj oluşmuyor. Asıl tehlikeli olan beyaz rafine şeker, unlu mamuller ... Hareketsizlik ve obezite...

Mekke gülü denilen, mayhoş tatlı bir bitki var. onu demleyerek içmek şekere iyi geliyor.

devlet ücretsiz ilaçlarımı verirken neden alternatif tedavi arıyım

İlaç endüstrisi bu yüzden modern tıbbı temsil ediyor, gerçek doğal, zararsız tedaviler ise, alternatif tıp diye ötelenip koca karı ilaçları sınıfında görülüyor... İlaç endüstrisinin amaçladığı şey sizin sağlıklı olmanız değildir, sürekli ilaç tüketen bir tüketim aracı olmanızdır.. Evet iktidarlar endüstrileri memnun etmek zorundadırlar aksi halde orada kalamazlar, hastalar ve engelliler ise endüstrinin karları için sadece suistimal edilen kurbanlardır. İyi sarılın bunlara başınızdan eksik etmeyin mi diyelim?... Bu bir zihniyet meselesidir aslında, insanın dünya ölçeğinde düştüğü çaresizliktir...En büyük engellilik fiziksel olan değil, ne yazık ki zihinsel olandır... Zaten devletler (iktidarlar) gerçekten hastaları iyileştirenler için para ödemezler çünkü en makbul hasta sürekli tüketen ilaç endüstrilerini büyüten, onları besleyenlerdir... Siz hiç merak etmediniz mi neden şeker hastası olur insanlar neden kolesterol sorunu vardır.. Bunlar hangi bozukluğun sonuçlarıdır. Gerçekten mantıklı olan şekerin sorun olmasına kolesterolun sorun olmasına yol açan asıl nedenlerin ortadan kaldırılıp tedavi edilmesi gerekirken neden sonuçları makul bir düzeyde sizi ikna edecek normal dedikleri seviyelerde tutatcak ilaçları geliştirirler de sorunun nedeni olan metabolik bozukluğu, damar sertliğini vs. iyileştirip tümüyle tedavi edemezler... Bunu başarırlarsa sizler iyi olursunuz ve tüketici özelliğinizi kaybedersiniz bu nedenle.. Sürekli kar için sizin hep hasta kalmanız hep ilaç tüketmeniz gerekiyor çünkü.. Hiç düşündünüz mü, artorz gibi milyonarca hatta belkide bir milyara yakın insanı ilgilendfiren bneredeyse bütün yaşlıların ortak sorunu olan bir kemik-eklem yıkımını değil de ağrıyı geçirmek için milyar dolarlık ağrı kesicileri üretirken basitçe bir artrozu tedavi edemediklerini... Çünkü bunu sorgulayacak çok az insan var, devlet bu şekilde düşünenleri sevmez sizi sever hem hastalığın kronik sahipleri olarak tüketici olmanız gereğiyle hem de böyle sadakatlı ve sorgulamadan düşünüp yandaş olduğunuz için ne mutlu sizlere.... Savaşlar da bu yüzden hiç bitmez silahtan da kazanmaları gerekir ilaçtan da ... Sizin gibi düşünenler ne yazık ki çoğunluktadır, insanlığın çıkmazı buradadır... Antipsikotik ilaçların insan üzerindeki yan etkileri ve tahribatları ile uyuşturucuların yol açtığı yıkımı karşılaştırabilecek kadar tıbbi uyanıklık olsaydı sadece uyuşturucu üreticileri ve satıcıları değil, ilaç endüstrilerinin sahipleri de cezaevlerini boylamalıydı...

Ben pek anlamıyorum bu işlerden ama bitkisel olan hiç birşeyi kullanmayın bence :) SAğlık ve tarım bakanlığı onayı almamış hiç birşeyi ben şahsen kullanmam.

Almanya da reçete edilen ilaçların %30 u bitkisel tentür... Bu konuda çoğu üniversitelerde araştırıldığı için bu onayları almışlar. Ülkemizde ise daha düne kadar bitkisel ilaç ruhsatları Tarım ve Hayvancılık bakanlığından alınıyordu... Oysa bu insan sağlığı için kullanılan ürünler konusu Sağlık Bakanlığının görev alanıydı. Yeni bir genelgeyle bu işe el attılar.. Bizde Tv ekranlarında çıkar amaçlı soyguncu şarlatan sözde doktorlarla, en ufak bir tıbbi bilgisi olmayan aktarlar öneriyor bitkisel tedaviyi.. Yöntem bu olmamalı, Almanyadaki fark nedir, bu iş doktorların kontorlunda, eczacıların kontrolu altında ve orada fitoterapi, botanik alanlarında ciddi bir eğitim var, hem tıp alanında hem de eczacılık alanında... İşte bu başıbozukluk nedeniyle sizin güveniniz yok... Oysa bütün bir kış boyunca kendiniz, aileniz, çocuğunuz için kullandığınız, çoğu viruslere bağlı olan nezle, gripal enfeksiyonlarda ne kadar çok ve gereksiz antibiyotik kullandığınızı bilmiyorsunuz. Dekonjestan sınıfı ilaçlarda çok sık kullanılmakta ve bu tür kimyasallar ABD de ve AB ülkelerinde piyasadan çekildi, toplatıldı bile... Barsaklardaki faydalı bakteriler florasının bağışıklık sistemimiz (ilerde kanser olup olmayacağımız bile bununla da bağlantılı) gereksi,z antibiyotiklerle nasıl imha ediliyor gözü kapalı bir bilseniz sağlık kurumlarına adım atarmısınız, ya sorumsuzca ilaç yazan eğitimsiz doktorların reçetelerini kendi bedenlerinizi kurban olarak sunarak kullanırmısınız... Neden anlatıyorum bunları, yanlış bilinçle donatılmış,şartlandırılmış, piyasa ekonomisinin ihtiyaçlarına göre kodlanmış bir topluluğu aydınlatmak kolay mı, üstelik hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak zehirlenmeye, bu kadar koşullanmış ve istekli bir topluluk ise söz konusu olan.. Yazık ....

ben şeekr hastasıyım 12 yıldan fazla oldu aklına gelen her şeyi yiyiyorum ve insülin i kendime göre kullaniyorum ve her gün sporumu da yapiyorum ve emin olun normal insanlardan daha sağlıklı ve daha çok dayanabil,iyorum ağır sporlara bile ... demek istediğim spor u eksik bırfakmayın çünkü vucudun hantallaşması ve uyuşmasını önler eğer ünsülin kullaniyorsa dosajını ayarlasın ona görede beslensin ...

siirtli56;

kesinlikle dogru özellikle yürüyüş yapmak pankreası çalıştırıyormuş ,ama çok agır sporlar iyi gelmez hafif yürüyüşler yapmalı ...

Üst Alt