Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Zaturre aşısı nereden bulabilirim?

Bayrakdar

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
SlmZaturre aşısı sorduğum tüm ecz.yoktu.Dr.yazdi ve olmam gerektiğini söylüyor.bulma şansım varmidir.?

Geçici bir süre için kalmamıştır. Yakında yeniden piyasaya verilir. Koruyuculuğun erken başlamasında elbette yarar vardır ama çok acele etmenizi gerektirecek bir durumunuz olduğunu düşünmedim. Zira yaşamsal açıdan çok öncelikli ve çok riskli hastalar için belirli tedavi bölümleri bu çok özel hastaları için bulundururlar. Ayrıca aşılardan en kısa süreli olanının koruyuculuğu 5 yıl olduğu için her mevsim yaptırılabilir. (Diğerinin yaşam boyu koruyucu olduğu kabul ediliyor.)

2 ay önce bende oldum iyileştim derken ilacı bıraktığımda 3-4 gün sonra tekrar sırtımda bıçak sokar gibi acı veriyor doktor pekbişey olmaz dedi fakat 2 aydır sürekli antibiyotik kullanıyom bıraktığımda tekrar başlıyor ZATÜRE den sonra böyle şeyler normal midir yoksa başka bişey mi var anlamadım.

Kalp yetmezliği soz konusu.Dr.zatürre ye yakalanırsam son hastalığım olacağını açıkça söyledi.EF 25

London; Zatürre(Pnömoni) aşısı, bir grup zatürre etkenine karşı bünyeyi korur ama "aşılandığınızda kesinlikle zatürre olmazsınız" denemez; düşük bir olasılıkla da olsa koşullar tamamlanırsa zatürre olunabilir. Bununla birlikte doktorunuzun bu konuyla ilgili tanısı nedir diye soracak olsam yanıt veremeyeceksiniz büyük olasılıkla çünkü ne o söylemiş ne de siz sormuşsunuz, anladığım kadar. Tanıyı hastanın anlayabileceği şekilde anlatmadan ilaç vermek de, neyi olduğunu bilmeden ilaç kullanmak da geçerli bir davranış değildir. Hastalığınızla ilgili tanı ve diğer bilgileri söylerseniz, belki bir şey söyleme şansım olabilir.

2 ay önce zatüreydi ama şimdi hafif şekilde zatüreye benziyor.yani antibiyotik kestiğim zaman 3-4 gün sonra yine sırtım ağırıyor ve ben çabuk davranıp antibiyotik alıyom. zatüreden sonra böyle kalıntı olabilirmi tomografide leke gürünüyor

Zatürreye benziyor demekle olmaz. Bu konuda deneyimli bir doktor neyiniz olduğunu belirledikten sonra tedavi programlanır. Ayrca antibiyotik kullanımı yine bir uzman tarafından önerilebilir. Zatürre sonrası kimi zaman geçirilmiş zatürreye özgü görüntü olabilir. Akciğer zarının etkilenmiş olması ağrı nedenlerinden biridir. Ağrı ve öksürüğünüzün olması zatürre ya da bir akciğer rahatsızlığına işaret etmeyebilir de. Boğaz enfeksiyonu, burunla, kulakla ilgili kimi durumlar da öksürük oluşturabilir, unutmamalısınız! Ben durumunuzun şu anda zatürre olduğunu düşünmedim.

Tabiki.Tani zaten kalp yetmezliği ve koah başlangıcı var.diabette soz konusu.akcigerlerde 60 yıl sigaraya bağlı olumsuzluklar soz konusu.tum bunlara ilave olarak asiyi kesinlikle olmam gerektiginisoyledi.

peki bu zatürede tomografi gürüntüsü nodül e benzer mi radyoloji uzmanı 2 cm nodul var dedi akciğer alt lopta doktor ise zatüreden kalma bir gürüntüdür dedi.ama nefes aldığımda ağrı oluyor buda tibik bir zatüreye benziyor yani sonuşta antibiyotikle düzelmeyen akciğer iltabına benziyor demi

Yok modül falan sozkonusu değil.asiyi sadece koruma amaçlı önerdi

London; Bu durum geçirilmiş bir Akciğer iltihabını düşündürdü bana. Yine de başka bir doktorun seni ve sonuçlarını görerek değerlendirmesinde yarar var.

Üst Alt