Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Zen

chinaski

Yeni Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
Zen budizm , budizmin değişik bir yorumlanışıdır,dinden çok bir felsefe şeklinde değerlendirilebilir.Merak edenler için parantezlerin arası faydalı olbilir .

zen deyince koşarak bloğuna girdim .bu tarz şeyler ilgimi çekiyor:Dlaf aramızda.gördümki kısacık bişi .parantaez aralıklarına büyüteçle bakacam nerdeyse :rolleyes:bulamadım.sonunda hıııı delal demekki bu parantezlerin içinde önemli şeyler var

Millet Bu Tür Saçmalıklara Para Döküp Sözde Meditasyon'a Giriyoruz Diyerek Soyulmaya Ne Kadar MerakLı :D Oysa Güzel Dinimiz İslamda Oruç Tutmak Namaz Kılmak Bedava İken Butür Saçmalıklara Yönelen İnsanları ALLAH Muaffak Eylesin Diyorum VeriLen Paralara Yazık

Öncelikle zen bir din değildir ve bende budist değilim.Ama zen bir düşünüş biçimidir bu haliyle de ilgimi çekiyor.Meditasyon un ne demek olduğunu gerçekten anlayamayan zihinler ,farklı bir türevinin islam tasavuufunda yahut değişik mistik öğretilerde olduğunu bilmemekte haklı tabi ki,bu yüzden onlara herhangi birşey söylemenin anlamsız olduğunu düşünüyorum. Lakin bu dünya üzerinde, yaşadığımız bu dünya üzerinde , üç büyük dinden sonra gelen birinanç sistemi olan budizm e saçmalık derseniz ,ona inanlara inanç bazında bir saygısızlık yaparsanız,yarın biri de sizin dininize ,sizin inandığınız ,ibadetlerini yerine getirdiğiniz dininize saçmalık derse ne cevap verebilirsiniz.Bu yüzden inanmazsınız kendi düşüncenizde saçma da gelebilir,ama bunu beyan etmek ,her ortamda islam ın hoşgörü dini olduğu önermesine en büyük darbe değilmidir ?İnsanlar özgürdür,sizin ne düşündüğünüz sadece sizi bağlar gerisi ise zenginin parası fakirin çenesi hesabı kahve muhabetinden ileri değildir,

Ver Parayı Al Hazzı Gibi Bir Sistem Varmı Varsada Bu Gibi Saçmalıklarda Var Kardeşim Bak Kardeşim Diyorum İnsan Olarak Kardeşimsin Bizim Her Dine Saygımız Vardır Ama Tek İnancımız İslamdır Çok Şükür Buna Sözde Hakaret Vari Olarak Algılaman Tuaf Ortada Parasal Bir Oyun Dönüyor Millet HağLa Başka Bedende Dünyaya Geleceğim Yok Oturduğum Yerden İstediğim heryere giderim ben bu meditasyonla Muhabbeti Yapıyorlar İslama Saçmalık Diyen Kavimlerde Helak Olmuştur...

De ki: “Şu göklerdekiler ve yerdekiler kimindir?” “Allah’ındır” de. O, merhamet etmeyi kendine gerekli kıldı. Andolsun sizi mutlaka kıyamet gününe toplayacak. Bunda hiç şüphe yok. Kendilerini ziyana uğratanlar var ya, işte onlar inanmazlar. 6 / EN'ÂM - 12

Öncelikle kardeşim demen,benim için çokda önemli dğeil,insan olarak kardeşimsin diyerek bana bir paye verdiğini sanıyorsan.İkinciside öyle şeyler yazmışın ki üzülerek istemediğim bir halde cevap vermek zorunda bıraktın beni,meditasyon konusunda kafanın karışık olması sanırım problemin çıkış noktası,meditasyon nedir ,nasıl yapılır ,amaç sonuç ilişkisi gibi kavramları anlatacak bu sıcakta ne halim ne de isteğim var bu sebeple az biraz araştır lütfen ama başka bedende dünyaya geleceğim sandığın şey reenkarnasyon !!! onunda meditasyonla tek alakası fransızca kökünün güzel dilimize çevrimi olan sonundaki - yon - eki,oturuduğum yerden istediğim yere giderimse transandantal kökünden gelen meditasyondur,onunda anlamı türkçeye faik olma şeklinde çevrilebilir,rasyonellikten farklı gibi,ama bu deminde söylediğim gibi islam tasavvufunda da olan birşey ki bunu sanıyorum senin gibi dini bilgileri ortalamanın üstünde olan biri biliyordur.

Ama şunda da haklısın ,ne yazık ki dinsel veya yaşamsal boşlukta olan insanlar ,kendi dinlerini öğrenmektense moda akımlarına kapılıp diğer öğretileri öğreten şarlatanları zengin edebiliyor,bizdeki sahte cemaatler gibi düşün.Ver paraya al hazzı ise malesef ki bütün dinlerde var ki budizm bunların içinde en masumu sanıyorum.Hac ibadetinin vereceği haz için VIP uçaklarla gitmek kalabalığa girmemek,lüks bir seyahat etmek nasıl bu hazza giriyorsa,aynı şekilde hristiyanların kutsal emanetleri görmekiçin verdiği paralar gene bu hazza girer ve musevi tasavvuflkarın kabalaöğretisi için verdikleri paralar evet haz için paradır ama şunu da gözardı etmeyelim ki budizm paraya önem vermez ,paranın kirli birşey olduğuna inanır,ne kadar doğru olduğu kendilerini alakadar eder bri tarzda dilenirler yemekleri için,bu yüzden bu konuda pekde ver para al haz yoktur gibi,

sonlara gelirken basitçe yazmak istediğim bir zen budizm den inanmayanların yanacağını işaret eden bir ayet fetişizmine getirmen konuyu da manidar geldi biraz bana,benim demek istediğmle senin yaptığın yorum gündüz ve gece kadar farklı çünkü,buraya dinine saçma derler lafından yola çıkarak geldiysende hala arkasındayım lafımın sen saçma dersen başkalarına da seninkine saçma deme hakkı tanırsın,

bana budist imasında bulunmadında ilerleyen yorumlar içinde bulunama diye belirttim zaten...

Üst Alt