Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ziraat Bankası sosyal hizmetlerden aldığımız yardım parasına el koydu, vermiyor!?

adanalı011

Aktif Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
Sosyal hiztmetten aldigimiz yardim parasina ziraat bankasi el koydu vermiyor

Ne yapmam gerek

Geçmiş olsun öncelikle üzüldüm. Eğer borcunuz varsa otomatik olarak yatırılan para kesilir.

Bakim maasi degilde sosyal ekonomik destek el koydu icradan ama bakanliktan yazi aldim kesinlikle el koyamaz diyor pazartrsi o kagitla gidecem şasirdim arkadaslar cok morelim bozuk

Kucuk cocuklarin parasi onlara tenezul etti zirrat bankasi napacagimi sasirdim yardim parasina el koyamaz diye yasa yokmu kalem abla yardim et
Kalem abla bir cevap verirsen sevinirim

Bakanlıktan yazı aldığına göre
Sorun yok artık

Zorro

Aldim ama banka diyor ki bunu gotur icra dairesine oda ta istanbulda ben adanada

Birde ben dedim sosyal yardima el koyamazsiniz bu yeni cikti diyor hadi buyur kafayi yicem

Kalem saıd

Hayir ziraat bankasina borcum yok ama baska yerden hacizligim var ve yardim parasina haciz el koyamaz diye yonelge var ama zirrat paryi odemiyor

İstanbul'daki icra telefon faks net iletişim yazıyı gönder gerekirse kargo la

Zorro

Valla oyle olur mu ki sosyal hizmet biz gobderirsek 1 ay surer diyor sen yaparsan hemen alirsin diyor ya şu ise bak ortadaki yardim cocugun parasi yazik ya gunah ama ben pazartesi zirrat bankasina yapacagimi biliyorum

rivotril01

vay çakallar haciz koyamaz kardeş hemen git icrayı kaldır ve kestiği parayı geri al . az sık dişini seçimlerden sonra kredi icra borçları silinecek.

Ya kardes beni deli ettiler kuvuk cocugumun parasi sosyal hizmetten aldigimiz gerekirse orda kendimi yakarim ama bu haksizlik yardim parsina el katamaz diyor aile sosyal politikalar bakanligi bana da yazi verdi

Iron kardes iste boyle

kardeş nafaka hariç emekli maaşına , sosyal yardım parana , işsizlik maaşına , sürekli iş göremezlik maaşına sen imza atıp onay vermedikten sonra hiç bir banka ve icra dairesi senden kesinti yapamaz. Bu bankalar iyice zıvanadan çıktı . bdk denetleme yapsa bu bankalara ceza kesse muma dönecekler ama neyse az kaldı seçimden sonra borçların silinir umarım.

rivotril01

Kardeş itiraz dilekçeni yaz bakanlığın verdiği yazının da bir fotokopisini ekle birlik te adana icra dairesine git oraya teslim et onaylat verdiğin vevrakların bir nüshasıda sende kalsın onaylı olarak

rivotril01
bankanın dediğine göre haciz koyan icra dairesi İstanbul'da.
Sen de Adana'da oturuyorsun.
bu durumda kendine en yakın adliyedeki nöbetçi icra müdürlüğünden İstanbul'daki dosyana, haczin haksız olduğuna ve kaldırılmasına dair bir dilekçe vereceksin. dilekçenin ekinde de bakanlıktan aldığın yazıyı eklersin.

kendine en yakın adliyedeki nöbetçi icra müdürlüğüne git, İstanbul'daki icra dosyana itiraz edeceğini söyle, sana yardımcı olurlar.

Tamam hocam yarin giderim de bunlarin boyle yetkisi var mi hocam parayi alabilirmiyim

rivotril01

banka senden kestiği parayı geri ödemek zorunda ve bundan sonra kesinti yapamaz. bu para ile sen veya yavrun yaşamını sürdürmek için devlet tarafından veriliyor bunu kesmek seni ve yavrunu infaz etmek demektir. yok öyle bir kanun kafasına göre icra kaldıracak

İron

İron kardes allahi kurban cok guzel konuştun helal sana

rivotril01
aldığınız sosyal yardıma haciz konulamaz. yukarıda da anlattıgım şekilde yaparsanız haciz kaldırılacaktır. bu konuda rahat olun.
pazartesi gunu en yakın adliyedeki nöbetçi icra müdürlüğüne gidip İstanbuldaki icra dosyasına itiraz edin. itirazınız sonucunda haciz kaldırılacaktır.

Cok tesekur ederim Kalem abla cuma gununden beri bunalima girdim abla tekrar buraya yazacam pazartesi gidim

Artik ziraat banksindan bakim parasi veya sosyal yardima bloke katiyormus

Bu kanun yeni cikmis ziraat banksi diyor

O zaman bakıcılar önünüze baksın Herkes
Sağa sola borçlanmayın

Valla kardes zirrat bankasi muduru diyor o eskidendi diyor el koyamaz yasasi

Yani engelliye bir zorluk daha

Benim 2007 deki borctan dolayi haciz katilmiş ama itiraz edecem

183 aradim oyle bise. Yok diyor verecek diyor bankada veremem diyor şu işe bak

Bankalar kanun tanımıyor
Hükümete bile kafa tutuyorlar Merkez Bankası başkanı

rivotril01
yahu ne yapman gerektiğini ben yukarıda yazdım. bankadaki parana haciz konmuşsa bankayla konuşsan kaç para. bankanın yapabileceği bir şey yok. icra dosyanın olduğu yere itiraz edeceksin. her şeyin bir usulü var. yukarıda anlattım sana.
sen dediklerimi yap istanbul'daki icra dosyana itiraz et.

Zorro
her yere yazmak zorunda mısın? konuları uzattıkça uzatıyor ve sohbete çeviriyorsun. sırf yazmak için yazma lütfen.
bildiğin bir konuysa elbette yaz. ama bilmediğin konularda biraz düşün hemen atlama lütfen.
ben de bir üyeyim. bir üye olarak sana yazma diyemem. ama insanları yanlış yönlendirmene de izin veremem.

Zorro

Yanlis yonlendirmesimki zorro istedigim yere yararim o benim sorunum sun gitiim para mi aldim icraya bile gitmedim zorro kardes

Zorro

Sagol kardes oyle bise yaparlarsa sadece yardim aldigin yerden kagit goturuyorsun veriyorlar

Üst Alt