Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1-2 aydır halsizlik ve keyifsizlik şikayetlerim var!?

s!gMa!

Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
10
Arkadaşlar 2008'den beri Depresyon teşhisi ile başlayan 2014'te Bipolar Bozukluk ve 2023' te Şizoaffetik Bozukluk olarak evrilen bir sağlık sorunum var o zamanalardan beri ilaç kullanıyorum genelde dozlar hastalık ilerledikçe arttı. Bu sende zorunlu yatış sonrası EKT ardından boy/kilo önceki kullanılan ilaçlara v.s. bakkılmadan tam 3 tane maximun dozlarda antipsikotik yazılmış vaziyette taburcu edildim. Bu sende ilimdeki doktora muayene kontroller sonucunda ilaç dozları kademeli olarak düşülmüş olsa da kendimi toparlayabilmiş değilim EKT işe yaramadığı gibi de bu sene garip bir ağır halsizlik keyifsizlik durumları var depresyon zaten varda o Cymbalta 10 mg ile kontrol altında keyifsizlik ve halsizlik durumu Tansiyonun ki gibi o kadar ağır olmasa da. Siz ce bu halsizlik ve keyifsizlik için hangi doktora gitmeliyim ne yapmalıyım?
Arada çok kısa zamanlar düzelir gibi oluyorum; ama sonra yine aynı ağırlıkta yani sorun. Hangi organ çöktü acaba?

Kullandığın antipsikotik ilaçlar yapıyor. Dozlar düştükçe ve vücut ilaca alıştıkça geçiyor ama tam bitmiyor

@xdedahii,
Yok ilaç uyuşukluk sersemlik yapar. Keyifsizlik yorgunluk halsizlik yapmaz.

Antipsikotiklerin verdiği birşey halsizlik isteksizlik yan etkisi kurtuluş yok ya ilacı bırakacan olmuyor bırakamazsın ne yapıcan bekiyecen bir ömür böyle geçer mi dersen geçmez hayat sen ne kadar yorgun olsanda itiştiriyor
Tek bişey yapabilirsin dahiliye gidip söyle halsizlik demir eksikliği belirtisi b12 de eksik sende galiba sen bir görün inşallah demir eksikliği gibi basit bişeydir

@RssCip,
Dahiliye git, şikayetini anlat kapsamlı bir kaç kan testi yapar doktor, fiziksel bir sorun varsa çıkar. Halsizliğin en büyük sebepleri tiroidler, şeker hastalığı ve vitamin eksikliğidir. Kullandığın ilaçların yan etkisi değilse. Bende de halsizlik vardı, çabuk yoruluyordum. Hem şeker hastalığı çıktı hemde troidlerim yavaş çalışıyormuş. 1.5 yıldır ilaç kullanıyorum, yemene içmene dikkat edersen toparlıyorsun. İhmal etme git bir görün için rahat eder bir şey yoksada.

vitamin desteğine ihtiyaç olabilir tahlil yaptırabilirsiniz.

Üst Alt