Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1 ay önce aldığım raporda 2022 ibaresi olmadığı için başvurumu almadılar?

xakmanx

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
1
ben raporumu bir ay oldu alalı %45 ve geçen gün mal müdürlüğüne gittim 2022 maaşı almak için başvurmak istediğimi söyledim kabul etmediler
raporumun arkasında açıklama bölümünde işkur verilmek için diye yazmışlar sadece 2022 maaşı için dye yazması gerkmiş
her işlem için ayrı rapor alınacakmış yani olmadı ne olacak şimdi

O raporu kabul etmek zorundalar. Zira raporun arka yüzünde %40 ve üzeri orana sahip raporların "özürlü aylığı" almak için de kullanılabileceği çok net olarak yazılıdır. Yani, ayrıca 2022 değerlendirmesi olmasına gerek yok:
NOT: Tüm vücut fonksiyon kaybı oranı % 40 ve üzerinde bulunanlar; özür durumuna ilişkin bilgilerini Nüfüs Cüzdanlarına işletebilmek, özürlü aylığı alabilmek ve vergi indiriminden faydalanabilmek için ilgili kurumlara başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, ağır özürlü olduğu bu rapor ile belgelendirilenler sayılan hakların yanı sıra; bakım hizmetlerinden yararlanabilmek amacıyla ilgili kurumlara başvurabilirler.

2022

katılıyorum size ama mal müdürlüğü olmaz kabul edilmiyor diyor neyapmam gerk bir yere şikayet edebilecemmi

Merhabalar Bende 1 Seneye Yakın Yeni Rapor Çıkardım Evde Bakım İçin %78 Derecesinde O Rapor Üzerinden 2022 Almak İstiyorum Fakat Banada Mal Müdürlüğü 2022 Olmadı İçin Olmayacağını Söyledi Ne Yapmalıyım :S

Raporun arkasında o not var ya, o notu gösterin ilgililere ve raporun geçerlisayılması gerektiğinde ısrar edin. Aksi halde BİMER ve Valilik nezdinde şikayetçi olacağınızı söyleyin...

Bülent Hocam Sorunumu Bende Yazdım^^ Aynı Sorun Bende de Var Acaba Ne Yapmam Gerekiyor Dilekceyi Benim de Vermem mi Gerekiyor? Hastaneye Götürsem Yazarlar mı Raporun Arkasına :confused:

arkadaş benimde seningibiydi benimde kabul etmediler arkasını okutdum olmaz dediler elden zarf verdiler 2022 aylığı için diye heyet günü sabahtan gitdim zarfı acdılar dr gezdim heyete girdim dediler biz mektupla maliyeye göndercez dediler raporda 2022 aylığı için diye yazması lazınmış birde elindeki raporla maliye indiriminden yararlanmak istiyorsan elindeki rapor 6 ayı doldurmadığı sürece başvurabiliyormuşun kardeş öyle dedilerse sen cıkart bida 2022 aylığı için diye bende tamamladım evrakları maliyeye sordum ankaraya gönderdik dediler bekliyoz

Uygulamada böyle oluyor, ama aslında buna hakları yok!
Bu konuda BİMER'e yazıp, raporun geçerli sayılmasını talep etmek lazım. Bence deneyin...

Üst Alt