Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1 Ekim'den sonra evlenirlerse, malul kız çocuklarının yetim aylıkları da kesilecek [Bilgi]

adnann

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
1 Ekim'den sonra evlenirlerse, malul kız çocuklarının yetim aylıkları da kesilecek [Bilgi]

Aşağıda Saaddettin Orhan'ın bir internet sitesindeki yazıdan,özürlüleri ilgilendiren ama hoş olmayan bir kısmı aktarıyorum:

• 4-Yetim aylığı alan özürlü (malul) kızlar, evlenmek için siz de acele edin!

Sosyal güvenlik sistemimizde yetim kızlar, özellikle malul (özürlü) durumdaki yetim kızlar için pozitif bir ayrımcılık söz konusuydu. Normalde yetim aylığı alan kız çocukları, evlenmeleri halinde aylıkları kesilirken, aynı durumdaki malul kız çocukları evlenseler dahi aylıkları kesilmiyordu. 1 Ekim'den sonra evlenirlerse, malul kız çocuklarının yetim aylıkları da kesilecek. Bu durumda olup da evlilik planları yapan yetim kızlarımızın da resmi nikah için 20 günleri var. Bu süre zarfında evlenirlerse yetim aylıklarını da alabilecekler.

Sadettin ORHAN

evlenmek isteyen varsa ben hazırım maaş kurtarmakta üstüme yoktur :mrgreen:

Üst Alt