Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1 günlük rapor aldım. Maaşımdan kesilecek mi?

Umutgs

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Hastaneden 1 günlük rapor aldım maaşımdan kesilmi

Sigortalı çalışanlarda 2 günü işyeri öder. 3 ve üzeri raporlarda sgk ptt veya ziraat bankasına ödeme yapar. SGDP yani emekli olarak çalışmalarda bu durum değişiklik gösterir.

HakanEs26 arkadaşım öncelikle şunu düzeltelim. Sigortalı çalışanlarda 2 günü işveren öder mecburiyeti yok. Firma iyi niyet gösterip öderse ne ala ödemezse kimse ödeyeceksin diye bir yaptırımda bulunamaz. Mesela benim firmamda suistimaller oluştuğu için rapor ödemelerini kaldırdık. İster 1 gün ister 10 gün rapor alsın ödemiyoruz. 3 gün ve üzeri raporlarda sgk -2 yaparak öder . Raporunuz 5 günlük ise 3 günün ödemesini alırsınız. Gelelim Umutgs arkadaşımızın sorusuna. 1 günlük raporun ödemesini yapmak yukarıda da bahsettiğim gibi işverenin kararına bağlı, ödeye de bilir ödemeye de bilir. Tekrardan geçmiş olsun.

1 günlük rapor aldım

1 günlük rapor aldım iş yeri haftalık izinden keserim mi lütfen bilgi verebilirsiniz

devlet memuruysanız bir yılda 10 gün rapor alma hakkınız var. 10 gunu gecerseniz gectiginiz her gun icin maasinizdan kesinti yapilir. ozel sektorse onu bilemem

İşverenin insiyatifine kalmış.İsterse kesebilir.Vicdanına ve insanlığına kalmış.Ssk ya göre 2 günü işveren karşılar diye birşey yok.

ozlm34

Teşekkürler düzeltmen için. Çalıştığım şirket kurumsal bir şirket olduğu için işçinin haklarını kesinlikle yok saymıyorlar. Rapor vb konularda da adil davranıyorlar.

Bunu en iyi işyerinden öğrenirsin. Bizde işçi statüsünde olanlar rapor ödemelerini sgk'dan alıyorlar, ekstra ödeme yapılmıyor. (Okul)

Ya kardeşim 1 günlük rapor için insanları oyaliyorsun kesse ne olur sanki ginlugun 500 tl

Üst Alt