Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1 sene önce iş kazası geçirdim, ama davacı olmadım. Şimdi haklarımı isteyebilir miyim

Bülent6635

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba ben 1 sene önce iş kazası geçirdim iş gücü kaybı oranı 37.2 çıktı koluk kuvetlerinden bilgi istendi karakola ifade vermedim şimdi gidip verecegim orda çalıştım için davacı olmuycam iş gücü kaybı maşı baglanırmı yinede cevap lütfen

SGK ya kaza olduğu tarıhten bildırım yapıldıysa Sgk ya gıdıp maaş bağlanması ıcın dılekce dolduracaksın sonra Sgk senı hakem hastaneye sevk edecek sekel bulgularından muayene olacaksın fazla vakıt kaybetme bnce

Heyete girdim oranı beli oldu karakol ifadesinde istiyormuş iş müfetişleri çalışıyorum aynı yerde davacı da olmadım maş baglanır ken sorun çıkarırmı

Kardeş Sgk mı gonderdı hastane yoksa sen kendın mı aldın raporu

Sgk gönderdi ege ünüvertesi ne oran belirlendi koluk kuvetlerinden bilgi istendi bu gün gittim ifade verdim yarın sgk ya götürcem aynı yerde çalıştım için davacı olmadım sıkıntı olurmu maş için

Polis memuru olmaz dedi tazminat haklarım saklı kalması kaydıyla davacı deyilim dedim

Sen kendı ıstegınle ıs yerıne dava açmazsan sıkıntı olmaz kazadan dolayı %10 ve uzerı malulıyet varsa calıssanda calısmasanda emeklı oluncaya ya kadar Sgk dan her ay maaş alırsın bnm anlamadığım Sgk hastaneye sevk yapmış malulıyet bellı olmuş daha maaş almadınmı

Daha almadım müfetiş gelecekmíş uzun bi süreç başladı hayırlısı olsun

Evet uzyn bir surec olacak bu surecte daima evragini takip et,eger isvereni dava etmezsen hic bir sorun cikmaz fakat bir süre sonra isverenler cok drgisiyor o yuzden biraz tedbirli ol derim,sana kolay gelsin kardesim

Kardesım 10 yıl suresı var sımdı hem çalış hem maaşını al 10 yıl ıcınde kim ole kim kala sonradan sana bı yanlış yapılırsa ıs kazasından dolayı sırkete manevı tazmınat davası açarsın buyuk bı sırketse is Yerı sıgortası vardır buyuk bi ıhtımal onu fazla etkılemez,bu arada Nasıl bı kaza oldu?gecmıs olsun

Büyük bir şirket çalışıyorum aynı yerde oyüzden şikayetçi olmadım tazminat haklarım saklı kalmak kaydıyla davacı deyilim dedim benim gözüme makinaya ağaç parçası fırladı 100 90 görme kaybı oldu sol gözümde oran 37.2 iş gücü kaybım 1500 tl maşımdı aylık nasıl olur bilen varmı

Mufettısten çıkacak olan ıs yerıne ve sana verılen kusurdan sonra maaş bağlanacak o zmn ortalama bısey soylenır

Ver mahkemeye sonra pişman olma demir tacında dövülür sonra seni işten çıkarmasına bunlar hep olmuştur ve de olmaya devam ediyor

İş yerine kesinlikle ve kesinlikle mahkemeye vermeyeceğim diye hiçbir zaman imza atma kardeş sonra donusu olmaz uyarması deme

Atmam imza yasal deyil zaten bana para vereceklerdi iş gücüne başvurma diye yasal olmadı için yapmadılar

Evraklarım rehberlik ve teftiş gurup başkanlığına gönderilmiş bekliyom

Bülent6635

Geçmiş olsun Bülent benzer bir durum benimde başıma geldi, kaza anında adli vaka kaydı tutulmadı ve ben şirketime zorla 6 ay sonra iş kazası bildirimi yaptırdım. 14.04.2016 tarihinde sgk'ya iş göremez ödeneği için başvuru yaptım ve daha 2 hafta önce SGK teftiş kurulunda bir müfettişe ifade verdim. 1 ay içinde raporunu çıkartırım ve iş gücü kaybı tespiti için hastahaneye göndeririz dedi.
Şu anki durum nedir bilgi verirsen bizde öğrenelim.

Tekrar geçmiş olsun

Teşekür ederim bana aylık baglandı 650 tl umarım sizde baglanır biran önce şimdi da çabuk baglanıyor

Sigorta müfetişilerri bunu halediyor sıkıntı olmaz rehberlik gurup başkanlıgı na orda ifadenin alınca 1ay sonra geçici maşınız baglanancaak sonra gerçek aylıgın beli olacak

Maşı baglandı 650 tl işverenle de anlaştım 50 bin tazminat ayriyeten emekli oluncaya kadar fabrikada çalışmam arabuluculuk sayesinde anlaştık belge üzerinde belirti ssk ya verdik belgeleri

Bülent6635

Bülent tarafınızca hayırlısı olmuştur inşallah.
Benim şirketimle böyle bir anlaşma yolum yok gibi o yüzden eli kulağındadır yakında müfettiş raporunu hazırlar ve sonuçlanır inşallah. Akabinde dava açacağım bakalım ne olacak. Allah böyle durumda kalan herkese yardım etsin tekrar çok geçmiş olsun.

işverenlerin tüm sözleri boştur arkadaşlar dikkat edin ONLARDA BU KUYRUK ACISI SİZDE BU CAN ACISI OLDUĞU MÜDDETÇE SİZ ASLA ESKİSİ GİBİ DOST OLAMAZSINIZ HERKESE HODRİ MEYDAN ZAMAN KİMİN DOĞRU OLDUĞUNU İSPAT EDECEKTİR .......

Allah yardımcın olsun hakında hayırlısı neyse o lur inşşallah

Üst Alt