Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1 yıl sonunda 2022 maaşım bağlandı. Bağlandığında işe başlamıştım..?

cemil5848

Yasaklı Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba size kısa bir sorum olacak

2010 yılının 11 ci ayı 2022 maaşa müracat etim. 2011 yılının 1 ayın da baglandı ilk maaşı çektim ama maaşı çektigim işe başlamıştım 1 ay olmuştu
şimdi benden geri isterlermi acaba

ama işe başlayalı 1 ay oldu cezaya girmişmidir

işe başladıktan itibaren 90 gün içinde bildirirseniz sorun olmaz..

Aylığınızı yeni almaya başlamışsınız ve yeni çalışmaya başlamışsınız. Sigortalı çalışan olarak 90 günlük çalışma halinde ceza kesilmiyor. O yüzden gecikmeden Yukarıda verilen dilekçeyle SGK'na başvurun ve aldıgınız aylıgı kestirin. Çalışmaya başlayalı 1 ay olmuş, aylığınız durdurulur, yaklaşık 60 gün sonra da aylıgınız kesilir.
Eğer bu 60 günlük süre içinde çalışmaya devam etmezseniz tekrar başvurursunuz ve bu süre dolmadan bildirirsiniz, aylığınız tekrar aktif hale getirilir. Ama çalışmaya dvam ederseniz yaklaşık 60 gün sonra aylığınız kesin olarak kesilir.

baglarlar sonra işe girersin türkiyemden manzaralar iste

2022 maaşı bağlandı fakat işe başladım. Mart ayının maaşını alabilir miyim?

slm arkadaş lar ben 2 ay önce 2022 maaşı için başvuruda bulunmuşdum maaşa baglanmışım ama 1 ci ayın 20 sinde işe başladım mart ayın da olan maaşı çekersem cezaya girermi acaba daha önce hiç almamıştım cvp yazarsanız sevinirim

Cemil sen SGK'na işe başladığını ve bu sebeple maaşını durdurmak için dilekçe gondermedin mi daha?
Hayır, Mart dönem aylıgını çekemezsin. Çekersen sana kanuni faiziyle borç tahkkuk ettirilir. Sana ödenen tüm aylıkları kanuni faiziyle birlikte geri alırlar yani.
Dilekçe gönderdin mi SGK'na?
Evrak takipte yazanları -kimlik bilgilerini saklayarak- buraya kopyalasana bi ablam?

Adı:CEMİL5848
Adı:Vasi Soyadı:Emekli Nevi:----Durumu:İŞLEMDEAylık Durdurulma Tarihi:0Aylık Durdurulma Nedeni:Değişiklik Tarihi:1/02/2011Durumu:TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDIYazışma Tarihi:--Yazışma Durumu:--Belge Açıklama Tarihi:0Durumu:Rapor Tarihi:Rapor Açıklama:-------İşlem Tarihi:İşlem Açıklama:Ödeme Tarihi:Ödeme Durumu:--Online Ödeme Tarihi:Online Ödeme Tutarı:0.0Online Ödeme Açıklama:

melek abla ordaysan bir cevap yazarmısın

hiç bir dilekçe yazmadım abla

Cemil, evrak takipte yazdıgına göre aylıgın işlemde görünüyor. 1.2.2011 tarihinde evragın işleme alınmış. Aktif değil durumun.
Detaylı anlatsana şu işi.
en başta demişsin ki:
"2010 yılının 11 ci ayı 2022 maaşa müracat etim. 2011 yılının 1 ayın da baglandı ilk maaşı çektim ama maaşı çektigim işe başlamıştım 1 ay olmuştu
şimdi benden geri isterlermi acaba "
Tarihleri doğru yazdıgına emin misin? İşe tam olarak ne zaman başladın? sigorta başlangıcın ne zaman, tam olarak?
2022 aylıgı ne zaman baglandı? 2022 aylıgı aldın mı? Tarihleriyle net cevp ver. Yoksa maaş derken işyerinden aldıgın maaşı mı kastediyorsun?
Çünkü evrak takpte yazılanlara göre senin evraklar daha 1.2.2011 tarihinde işleme alınmış gorunuyor. Aylık daha baglanmamış gorunuyor ablam. 2022 aylıgın baglanmamış daha senin...

2022 maaş

Adı:CEMİL
Ödeme Tarihi:07/02/2011
Ödeme Durumu:TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.
Online Ödeme Tarihi:Online Ödeme Tutarı:403.2
Online Ödeme Açıklama:

slm sorgulamada bu çıkıyor açaba maaşa baglanmışmıyım
birde 2011 aralık ğın 21 de işe başladım çekersem cezaya girermi acaba

slm abla geçenlerde hep karıştımışım dediginizgibi yanlış yazmışım ben maaş derken iş yerinden aldıgım ilk maaş dan bahsediyordum onun lada alakası yokmuş son radan ögrendim bugün sorguladım yukarıdaki gibi yazıyor işede 12çi ayın 21 de başladım maaşa baglanmış mıyım birde baglandıysam cekersem cezaya girermi şu an e devlet de 11 günlük sigortam görünüyor

yardımcı olursan sevinirim

Hayır, Mart dönem aylığını asla çekemezsin. Yoksa hakkında yasal işlem uygulanır kanuni faiziyle birlikte sana yersiz ödemeden dolayı borç tahakkuk ettirirler.
O yüzden hemen çalıştıgın gerekçesiyle aylıgını durdurmak için SGK'na yukardaki dilekçeyle birlikte başvur. Çünkü 2022 aylık hak sahipliğin Şubat ayı 20'sine kadar doluyor (tam gün olaraktan hesaplamadım). En kısa sürede 2022 aylığını kestir.

90 gün içinde bildirsen birşey olmaz demiştiniz benim 48 gün olmuş

Sonuçta çalışıyorsun zaten kurum ilgili sorgulamayı yapar maaşını hak sahipliğinin sonlandıgı tarih itibariyle durdurur.
Sakin kafayla hsap yapmam gerekecek. Şu an kafam net değil. O yüzden işi sağlama almak için bildirim yükümlülüğünü yerine getir ve maaşını durdur diyorum ablam. Biz işi sağlama alalım.
Kurum zaten sorgulamanı yapacaktır ve ona göre işlem yapacak.

Pardon, sen dogru hesaplamışsın Mart 20 civarı hak sahipliğin sonlanıyor. Yine kafadan tabi. Sonuçta evraklara bakılarak sorgulama yapılır. Sen zaten çalışıyorsun şu an bildirimde bulunmanın zararı yok. Onlar hak sahipliğin bittiği süre itibariyle maaşını durdururlar.
Dolayısıyla zaten dilekçence çalıştıgın gerekçesiyle maaşınn durdurulmasını talep edeceksin. Onlar gerekli sorgulama sonucuna göre aylık ksme işlemi uygularlar. Yani çalıştıgın tarih itibariyle 1 ödeme döneminin (üç ay) dolduğu tarih itibariyle aylıgını durdururlar.

Paran Zıraat bankasına daha bugün yatırılmış. Bugün mümkün değil vermez banka. Banka genelde biraz içerde tutuyor parayı. En geç 10 günde paranı alman gerekir. Fakat daha erken almak senin derdini bankaya anlatmana sözünü dinletmne baglı. perşembe günü git tekrar dene ablam. Paranın 14 şubatta bankaya yatırıldıgını ve dikkatli bir şekilde
ekrana bakmalarını söyle, banka müdürüne çık, ugraş. Gerekirse başka şubeden bakarsın. Daha geçenlerde iki arkadaş bankadan para çekene kadar eve ödeme emri kagıdı gelmişti...
Bunları bil ve paranı çekmeye çalış. Yoksa normalde on günde veriyolar ve ugraştırıyorlar.
Aylıgını durdurmak için SGK'na dilekçe göndermeyi unutma.
Ayrıca sakın Mart dönemi aylığını çekme. Çekersen hakkında yasal işlem uygulanır.

Bu senin Mart ayı dönem maaşına kadar birikmiş toplu paran. Yani dönem aylığın değil. Sen işe 21 Aralıkta başladın. 403 TL'ye hak kazandıgın dönemde 3 ayı geçmeyen çalışan sigortalı oldugn için o parayı çekebilirsin. 3 aylık sigortaı çalışma durumunda sorun çıkmıor.
Ama mart ayını da çekersen sigortalı çalışan olarak 90 günü aşacak ve hakkında hemen yasal işlem uygulanır. Bu durumda toplu paran da dahil çektiğin mart ayı aylıgını kanuni faiziyle birlikte senden geri alırlar.
Şimdi bu bankaya yatırılan toplu parayı çekebilirsin. Ama asla Mart dönem aylığını ptt'den çekme.
Çalışmaya devam edeceksen çok beklemene gerek yok hemen çalışmaya başladıgını ve aylıgını durdurmalarını talep eden o dilekçeyi yaz. Sonuçta sgk hesap yapacak ve hak sahipliğinin sonlandıgı tarih itibariyle aylıgını durduracak zaten. BU yol daha emin bir yol.
Çünkü başta tarihlerde çelişkili cevap aldım senden. Bu olayları bilmediğin için.Yanlışlık çıksın istemiorum ablam. Biz tedbirimizi alalım.
Aylık durdurma dilekçesini son gunlere bırakma sakın.
Zatn gelişmelerden haberdar edersin bizi.

2022 maaşı

slm arkadaşlar bir konu hakında yardımınızı bekliyorum .. 12 ayın 10 2010 da başvuru yapmıştım. 21.12.2010 da işe başladım ziraat bankasına 403 tl yatmış bende bu parayı çektim

ama bugün pirimsiz ödemelere maaşı kestirmek için dilekçe vermeye gitim ordan o parayı çekersen cezaya girer dediler acaba cezaya girmiş midir.

mekli Nevi:SAKAT
Durumu:AKTİFA
Ödeme Tarihi:07/02/2011
Ödeme Durumu:TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.
Online Ödeme Tarihi:14/02/2011
Online Ödeme Tutarı:403.2
Online Ödeme Açıklama:TARİHİNDE ÖDEMENİZ ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMİŞTİR.

Üst Alt