Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

10 ay oldu 2022 başvurumda bir gelişme olmadı?

kalecii

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
2022 Sayılı Kanuna Göre Evrak Takibi

Emekli Nevi :---
Durumu :İŞLEMDE

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
31072008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
18/08/2008Yeni Rapor istedi
19/08/2008TARİHİNDE 63437 KARAR NOSU İLE

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
22/07/2008 TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI.
01.09.2008 TARİHİNDE HASTAHANEYE ARA KARAR YAZISI YAZILDI.​

Selam, nette bu şekilde görünüyor, benim merak ettiğim bu kadar uzun sürmesi normal mi?
bir de nisan ayında mal müdürlüğüne teslim edildi evraklar. netteki tarih mi yoksa mal müdürlüğüne werildiği tarihten itibaren mi maaş birikimi başlıyor?
bilgi werirseniz sewinirim.
iyi çalışmalar.

Normal gelmedi bana. SGK'ya bilgi edinme yasası çerçevesinde sormalısın: SGK Bilgi Edinme sayfası
... kayıt numarası ile ... tarihinde yapmış olduğum 2022 maaş başvurusu ile iligli olarak 10 aydır hiç bir gelişme olmamıştır. Başvurumun hangi aşamada olduğunun ve ne zaman sonuçlanacağının tarafıma bildirilmesini arz ederim

Ben, % 91 oranında Ağır Özürlü olan kızkardeşime Özürlü aylığı bağlanması için, bağlı buluduğumuz Malmüdürlüğüne 18.07.2007 tarihinde müracaat etmiştim. Bu tarihe kadar ilgili kurumdan tarafımıza halen yazılı olarak müspet veya menfi tarafımıza herhangi bir cevap gelmedi. Fakat, evrak takibinde, SSK-BAĞKUR NEDENİYLE YENİDEN MÜRACAAT YAZISI YAZILDI yönünde yazı gördüm. Oysa ki, Dawn Sendromlu kızkardeşimin SSK ve BAĞKUR ile uzaktan veya yakından hiçbir ilişkisi olmadı.

Arkadaşım size tavsiyem, SGK Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğüne yazı ile müracaat ederek, başvrumuzun aşaması hakkında tarafıma yazılı olarak acilen bilgi verilmesini ve işlemlerin hızlandırılmasını istiyorum diyerek talepte bulunun. Allah yardımcınız olsun.

özürlü raporu hakkında

selam,bundan 1 yıl önce 2022 sayılı kanun kapsamında özürlü maaşından yararlanmak için başvuruda bulundum.ankara %87 sürekli ibaresi bulunan işitme engelli raporu kabul etmedi.hastaneye ara karar yazısı yazıp tekrar rapor istedi.benim merak ettiğim forumlarda sürekli okuyorum 2022 maaşı için çıkartılan ikinci raporun oranı ilkine nazaran çok düşük çıkıyor.bunun bir kıstası yokmu,sadece maaş adı geçtiği için hastane yeni raporda farklı bir uygulamamı yapıyor.ayrıca geçen biryıllık kazanılmış hak iptal oluyormu,tekrar başamı dönülüyor bilgi werirseniz sewinirim.

Tüm kurumlar ilgili cetvele göre karar vermek zorundadır. Cetvele aykırılık iddianız olursa, il sağlık müdürlüğü nezdinde rapora itiraz etme hakkınız var.

12/18 ay arasını buluyor arkadaşım, bıraz sabret ok

selam 2022 sayılı evrak takip sitesinden sorgulama yapamıyoruz sürekli kapalı konu ile ilgili bilgisi olan warsa yazarsa sewinirim.

Ya geçici bir sorun oluşmuş ya da hizmet adresini değiştirecekler. Bekleyip göreceğiz...

teşekkürler şu an sadece beklemek gerekli o zaman

----------

bülent bey bu siteyle beraber bir çok konuda artık daha çok fikir sahibi olabiliyoruz öncelikle böyle bir site hazırlayıp mağdur engelli vatandaşlarımıza yol gösterdiğiniz için size sonsuz teşekkürler.benim kardeşim doğuştan işitme engelli we kulaklarının ikiside hiç duymuyor ve hiç de konuşamıyor.yani %95 falan iki kulakta duymuyor.ben cetvele baktım ama tam anlayamadım hastane rapor sonucunu söylemiyor yardımcı olursanız sewinirim ayrıca işitme we konuşma hiç yok ama vücutta başka herhangi bir rahatsızlık yada fonksiyonel bozukluk yok bu durumda bize werilen rapor oranı sizce ne olmalı

kaleci kardesim merak etmebu rutın bir sey bazıları 4ay da çıkar bazıları da 14 aydaçıkar belki ama illakı çıkar ve basvurduun gnden itibaren maasın ı toplu alacaksın tek sefrde

teşekkür ederim umarım işlemler hızlanır bir an önce sonuçlanır,bizim durumumuzda olan tüm engelli vatandaşların allah yardımcısı olsun.sewgiyle kalın.

kalecii sgk yı telefonlada arayıp tc no veya verdilerse evrak no su ie takıp et düzenli aralıklarla sormakta fayda var

bugün nette maaşın bağlandığı görülüyor.

bu arada 2022 evrak sorgulama sitesi açılmış bir iki gündür kapalıydı.ayrıca bu bağlamda allah herkeze yardım etsin.benim kardeşim %52 raporla maaş alıcak sanırım 3 ayda 530 tl falan oluyor.düşünün yani bu çocuk 1989 doğumlu aylığı 170 tl ye falan geliyor we bu çocuğun kulakları hiç duymuyor dolayısıyla hiç de konuşamıyor.bu ülkede maalesef engelli yaşamı cidden çok zor.

Üst Alt