Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

10 günlüğüne işe girersem babamın SSK'sından düşer miyim?

Danua.

Üye
Konular
105
Reaksiyonlar
0
Benim babam vefat etti işçi emeklisi idi onun emekli maaşı annemle benim aramda paylaştırıldı, sağlık hizmetinden faydalanıyorum (Hayati öneme haiz ilaç geliyor yurtdışından).
Vergi indirimine (emekliliğim için) başvuruda bulunmak için 10 gün kadar bir yerde girdi çıktı yapacagım.

Sorularım :
1-) Babamın üstünden düşer miyim, maaşım ve ilaçlarım kesilir mi?
2-) Eğer düşersem, vergi indirimini de alamadığımı farzedelim eski haklarıma(babamın üstüne) dönebilir miyim, yeni kanunlar bu imkanı vermiyor mu ?

SSK'ya giriş yaptığın an Babanın üzerinden düşersin.İlaçları yeni SSK üzerine alman gerekir.10 gün az bir süre.Babanızın üzerinden yeniden ssk'lı olabilmen için yeniden başvuru yapmanız gerekmekte.Çok rsikli işler bunlar.Mecbur olmadığınız sürece böyle bir işe girişmeyin.

Babamım üstüne dönmek için tekrar sağlık kurulunamı girmem gerekmekte yoksa dilekçeyle başvuru yetiyormu ?

Bunu kuruma soracaksınız.Yeni yasayla birlikte çok şey değişti.Birinin a dediği şeye diğeri b diyor.

Üst Alt