Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%100 raporu olan şizofreni hastası evlenirse 2022 maaşı kesilir mi?

bredon

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaşlar. %91 oranın zihinsel iyileştirilemez şizofren hastasıyım. Maaşa bağlandım fakat benim merak ettiğim şu beni bu konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa memnun olurum. Raporumda %100 çalışamaz ibaresi var. Peki ben evlenmek istesem yada evlensem bu maaşım kesilip durdurulurmu???

eşin calışmıyorsa gelir yoksakeslmez

Sağolasın Uğur Kardeş. Eşim çalışmazsa aylık kesilmiyor demek. Gerçi 3 ayda bir aldığımız maaşda ne kadar idare eder bilmiyorum ama neyse artık..

allah evlenene yardım cı olur evlenmekten cekinme mustafa kardeş

bradon selam .. eşin çalışmıyorsa maaşsn kesilmez hatta artar bile . evlendigin zaman artacak ta zaten .. ilerde çocugunuz oluncada artacak tır .. aileyi sen geçindirmek zorundasın senin gelirinde o maaş

Kardeşlerim toplulumumuzda şizofren hastalarına ön yargı ile bakılmakta yanlış tanıtılmakta bu eskidende böyleydi şimdide böyle 11 yıldır ben bunu çekiyorum hatta daha fazla benim hatırlayabildiğim sadece 11 yıl. Bu yıllar içerisinde nelerle karşılaştım. Benim istediğim kimsenin kara kaşı kara gözü değil bir ilgi biraz şefkat biraz merhamet ve sevgi onu bulduğumu da biliyorum ama bu böyle kalmasın o hep yanımda olsun istiyorum. Benim 3 ayda bir aldığım maaştan başka hiçbir gelirim yok evlenince kesilecek diye duydum. kesilirse ne beni nede onu kötü duruma düşürmek istemediğimden hep erteledim. Fakat sizlerin bana yardımınız ile bunu aştım sanırım beni bu konuda çok rahatlattınız hepinize teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimi sunarım teker teker sizlere.

Bredon evlenmeyle direkt 2022 aylıgı kesilmez. Eğer eşin çalışmıyorsa zaten sorun yok.
Eğer çalışmaya başlarsa ve eşinden alabileceğin yardım miktarı aylık 98 TL'yi geçerse kesilir ya da sizin kestirmeniz gerekir.
Eğer %51 ve "ağır özürlü" ibareli özürlü sağlık kurulu raporun varsa, bakıma muhtaçlık kriterlerine uygunsan ve hanede kişi başına düşen gelir 363 TL'yi geçmiyorsa evde bakım ucreti için il/ilçe sosyal hizmetlere başvurabilirsin. Şartlara uygun bulunur ve sana evde bakım aylıgı baglanırsa sana bakan eşine ya da akrabana aylık 540 TL bakım ucreti verilir.

Kalem;

kalem. benim ailem evde bakım maaşı alıyor ama 540 falan degil 500 lr neden acaba bilgin varsa yazar mısın lütfen

tılafsınlı,aylık bakım ücreti net asgari ücret olan 544 tl dir,sizin hesabınıza neden 500 tl yatıyor diye sosyal hizmetlerden araştırın.kayıp ve kaçaklara müseade etmeyin.

Benim sağlık kurulu raporum Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden. %91 oranında ağır zihinsel iyileştirilemez şizofren ve %100 çalışamaz ibareli. Hanede 5 kişi yaşıyoruz sadece babamın emekli maaşı var 850 lira. Melek hanım bu saydığını kriterlerin çok çok fazlası mevcut yani kişi başına düşen aylık gelir 363 tl nin altında ve rapor oranı %91. Sakınca yok demektir bu söylediklerinize göre.

bredon,raporunda ağır özürlü ibareside var mı?bu maaşı bir yakınının alabilmesi için,günlük ihtiyaçlarını kendi başına görememen,başkasına muhtaç olmanda lazım.

Ağır zihinsel iyileştirilemez şizofren ibaresi var Musa Kardeş.

Üst Alt