Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

100 TL'lik zam sürekli iş göremezlik gelirine de yapılacak mı?

s.unsal_40

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar bu temmuz 2015 de ssk ve bağkur emeklilerine gelecek olan 100 tl lik zam sürekli iş göremezlik maaşınada gelirmi aceba konuyla ilgili bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.

Öncelikle ssk ve bağkur emeklilerine 100 tl zam diye bir şey yok. Temmuz zammından sonra maaşı hala 1000 tl nin altında kalan emeklilere 100 tl zam yapılacak.
Sorunuza gelince emekli maaşlarına yapılacak seyyanen zamla sürekli işgöremezlik maaşının alakası yoktur.

Ya cevabini kesin bilmediginiz konularda cok bilmislik tasliyosunuz bari susun milletin umutlarini karartmayin

Sonuçta sgk da tahsis numaramız var aynı normar emekliler gibi yani sürekli iş göremezlik maaşıda 4a emekli aylıgı diye yatıyor. Belki bu zam bizede gelir diye düşündük ama konuyla kesin bir bilgisi olan yok sanırım.

ben bi iş kazası geçirdim 9 ay olsu kurum a baş vuralı %34 sürekli rapor aldım psikolojik tedavim devam ediyor ne kadar maaş alırım bu işin sonu nereye varır bilgisi olan varmı acaba

Öncelikle geçmiş olsun biraz uzun sürüyor maaşın bağlanması benimki iki yıla yakın sürdü tamamen sgk nın evrak işlerinden dolayı. Maaşınıza gelince çalışırken aldıgınız ücret çok önemli eger asgari ücretin üzerinde alıyosanız baglanacak maaşta yüksek oluyor. Eger asgari ücret alıyor iseniz %34 raporunuzla tamamen benim tahminim 260-270 tl gibi bi maaş baglanır ama benden daha tecrübeli arkadaşlar var onlarda yardımcı olurlar sana tekrar geçmiş olsun. Bu arada tazminat davası acmayıda unutma.

psikiatr daha notunu yazmadı 170 aradım izmir tahkim kuruluna gitti %34 sürekli raporum olduğunu söyledi ,avukatım en fazla 600 _ 700 tl olacağını söyledi bu maaşı neye kime göre veriyorlar ve daha ne kadar sürer be maaş bağlanma muhabbeti yardımcı olurmusunuz

iş yerimde 24 çalışmıştım yeni işimdi 930 tl maaş almıştım bürüt 1300 lira gibi primi yatmıiştı

bilgi ve ilginize teşekkürler

Sgk nın vereceği iş görememezlik raporunuz önemli tabiki oranınız artarsa maaşınızda artar bence avukatın dediği miktar biraz fazla geldi bana. benim %48 iş göremezlik oranı ve asgari ücretten yatıgı için sigortam aldıgım ücret 350 tl aldıgım ücret asgarinin üzerindeydi ama işveren asgari ücretten yatırdıgı için sonuç böyle oldu itiraz ettik dava devam ediyor. Sizin dokuz ay olmuş maxsimum bi sekiz dokuz aya sizin kide bağlanmış olur. Hesaplamada şu şekilde sanırım aldıgınız bürüt ücretin %70 nin iş göremezlik raporuna oranı yani örnek 1300*0.70=910tl oda eşittir 910*0.34=309 tl rapor oranınız artarsa 309tl de artar

Üst Alt