Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

11 gün sigortalı oldum, sonra sigortam iptal oldu. Özürlü maaşım kesilir mi?

cihan11

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
selam, ben gazianp'ten... %45 ayaklarımdan özurluyum. beni iki hafta önce t.iş kur bir fabrikaya gönderdi, ilk gun sogartamı yatırdılar ve 11 gun çalıştım. kirz nedeniyle fabrika kapandı. beni işten çıkardıla.r bu durumda özurlu maaşım kesilir mi?
kesilip kesilmedigini nerden ögrenebilirm aralık maaşını aldım cvp bekliyorum tşklerr

hayır kesilmez, 2022 yapılan değişiklikle bir engelli bir işe girdiği zaman 3 ay boyunca yani 90 günden fazla çalışmaması durumunda özürlü maaşı kesilmez, bunu yapmalarının nedeni engelliler işe girdiğinde bazen 1 ay, bazen 2 hafta sonra işten çıkarılabiliyorlar hemen, bunun sonucunda özürlü maaşının tekrar bağlanması büyük sorun oluyor, diye düşünülerek hareket edildi ve bu madde yönetmeliğe konularak engelliler bir işe girdiğinde 3 ay boyunca özürlü maaşı kesilmeyecek, eğer 3 ayı geçerse çalışılan süre o zaman kesilecektir, sizin durumunuza gelince özürlü maaşınız kesilmeyecektir. saygılarımla.

Hasan Tahsin YAZICI
Psikolojik Danışman

tşekkurler abim saol içimi rahatlattın:):)

Üst Alt