Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

12 yıllık polisim. Psikolojik sorunlarım nedeniyle emekli olmak istiyorum?

Psikomanyak

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Evet çok başlık var ama hiç birinin başı ve sonu belli değil ...herkes ortadan yazmış..

Ben 12 yıllık polisim . psikolojik sorunlarım sebebiyle malulen emekli olmak istiyorum. İlk nereye başvurmam gerekiyor hangi dr. Hangi hastane. Raporu hemen verir mi yoksa süründürürler mi ..ne kadar sürünürüm bu yolda... Süreç nasıl başlıyor ve nasıl devam ediyor ve sonuçta muradına eren var mı.. Lütfen paylaşır mısınız

Rahatsızlığınız adı nedir neden malulen? erken engel emekliliği varken?

Ben 10/yıl önce depresyon teşhisiyle ilaç kullandım ama dr.a devam edersen mesleğin tehlikeye düşer dediler ilacı yıllarca kendi başıma kullandım. Sonra online destek aldım antisosyal kişilik bozukluğu dendi.. Ama hastane tarafından resmi konan bir teşhis yok. Erken engel emekli olabilirmiyim bu durumda buna kim karar verecek. Nasıl bir yol izleyeceğim konusunda hiç bir fikrim yok..

ben çok çektim ilaçtan çok zor durum Geçmişte beni diyarbakır dicle üniversite hakem hastaneye gönderdiler anti sosyal kişilik bozukluğu teşisiyle %32 verdiler doktorunki başından savmaktı bilgim yoktu araştırdım benim rahatsızlığımla tamamen zıt ilk 5 6 sefer heyete girdim olmadı bir gün aşırı rahatsızlaştım komşum odakika götürdü doktor öle görünce hastaneye yatırdı doktor beni gördüğü halde çalıştığım işyerindeki arkadaşlar ziyarete geldiler onları çekip sormuş bu neyiniz olur neler yapıyor diye ve şuanda emekli oldum yine rahat yok konrol muayenesi çıktı başıma uğraş vs vs...
mululene %60 tek hastalık olması lazım die biliyom ama erken engel emkli olmak içinde başka hastalıklarının toplamı %40 olması şart anlatabildimmi yani gün sayı toplamında yeterli heralde malüllüğe gerek yok die düşündüm bilmediğim bir şey varsa arkadaşlar düzeltsin.

MUSTAFA44

İlgili yönetmeliğine göre görevinizi yapamayacak düzeyde, yani maluliyeti gerektirecek düzeyde işgücü kaybınız varsa, ya malulen emekli edilirsiniz ya da -isteğiniz üzerine- pasif göreve çekilirsiniz.

Eğer durumunuz maluliyeti gerektirecek düzeyde değilse ve/fakat %40 ve üzeri işgücü kaybı söz konusu ise, bu durumda erken Yaşlılık emekliliği için 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesine tabisiniz:
a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,

İsteğinize ne ise, o taleple kurumunuza başvurun ve hastaneye sevk isteyin... Ya da, önce halen tedavinizi yürüten doktorunuza danışın ve durumunuzun emekliliği mümkün kılıp kılmadığına dair görüşünü alın. Ona göre hareket edersiniz.

Üst Alt