Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

14 Ekimde maaşımız bağlanmış, ama hala alamadık!?

rambo279

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
ya allah rızası için cevap yazın benim oglum doguştan özürlü ben 2006.nın 7 ayında maaş başvurusunda bulunduk ve14 ekimde baglandı ama ne toplu parasını nede aralık maaşını alabildik ve bende bilgi edinmeye defalarca yazdım cevapları şudur adana özel işlere gönderildi diyor amagittimaçık adresini bile aldım ama yok tlf aradım bekleyin diyor 2 .3 aya yakın oldu ama sonuç yok ne yapmalıyım yardım edin lütfen

14 ekimde maaş bağlandığına göre 40 gün falan oluyor ve malesef türkiye de bu işler biraz yavaş ilerliyor hele 2022 maaşında iyice berbat bir işleyiş var normalde bu kadar gecikmemesi lazım ama 2022 maaşında süreç göz önüne alınırsa 40 günlük geçikme çok da fazla değil benim bir arkadaşımın evrak takipte maaşınız yattı denmesine karşın 4 ay sonra parasını alabilmişti ançak. çok da merak etmeyin o para er veya geç sizin. :) bir süre daha bekleyin olmadı bir dilekce ile kuruma yazılı başvuru da bulunursunuz.kolay gelsin...

Şunu deneyin bence:

Artık toplu paralar bulundugun ılın zıraat bankasına onlıne havale yapılıyormuş.

ödeme emrı posta ıle gelmesını beklemeden 170 ı arayarak paranın havale olup olmadıgını sorabılır, sonra da bulundugunuz yerdekı ziraat bankası özel işlem bölümünden gıdıp paranızı cekebılırsıniz.

Baska bır telefon daha ögrendım, özürlü maaşları ıle ılgılı bır bılgı edınmek ıstersenız veya bır problem olursa bu o daırenın telefonu:

0312 458 12 60
0312 458 10 38-39-40

http://www.engelliler.biz/forum/muh...in-18-yas-alti-noksanlik-yazisi-ne-demek.html

müşterek tapu alırsam oglumun maaşı iptal olurmu

oglumun maaşı baglandı size yazmıştım allah razı olsun cevabınızı okudum sagolun şimdi bizim evimiz var ben ikinci 10 sene önce ev yaptım imkanlarımla yarım daire yaptık şimdi ben yukarıya müşterek tapu alırsam maaşa bir etkisi olurmu

Üzerinize ev olup olmamasının hiç bir önemi yok taki üzerinize olan evi kira ya vererek 2022 maaşın da öngörülen 82 YTL lik gelir sınırı aşılmasın.

bunu ögrendigim iyi oldu tekrar teşekkür ederim ya abisi senide rahatsız ettim ama bir şey söylemek istiyorum biz 2006 ayının 7 ayın da mal müdürlügüne başvurduk 14 ekimde onaylandı sorum şu tlf açmıştım 1 ay önce ankaraya bana 2830 ytl alacaksınız dediler bilgi mektumu gelsin öyle dediler yani sanki toplu para eksik gibi oglum 7 yaşında yatalak allah böyle durumda olan bütün özürlülere yardımcısı olsun ve sizin gibi kardeşlerimizin sayesinde sorularımızın cevabını alıyoruz

Rambo, çocuğun 18 yaşından küçük olduğu için daha az maaş alır dolayısıyla toplu parası da o yüzden az olmuştur. Çocuğunuz yatalak hasta olduğu için Evde Bakım Maaşın dan da yararlanabilirsiniz bunun için yapmanız gereken şey bulunduğunuz İlde ki Sosyal Hizmetler Ve Çocuk Esirgeme Kurumuna başvurmak. Evde Bakım maaşı 450 YTL ve her ay veriliyor.

Not: rambo, buraya dilediğin kadar soru yazabilirsin bizler bu soruları cevaplamak ve bilgi paylaşımın da bulunmak için buradayız.hiç ama hiçbir çekingen olmasın.Kolay gelsin sevgiyle kal.

vermiş oldugunuz tlf .ları aradım heben cevap verdiler ama ziraat bankasına havale olmamış dediler ve ayrıca aralık maaşımda yatmamış dedim onu şimdi alabilirmiyim dedim eve bilgi mektumu gelsin öyle alırsınız ikisinide dediler ama hayret hadi işlemler hızlı ve olacaktı hadi maaşlar hekesin maaşa başvuranların işlemleri 6 yada 1 sede arasına kalmadan baglanacaktı bu nasıl iştir anlamadım yoksa eve bilgi mektubu geldıne mizim haberimiz mi olmadı diye düşünüyorum ama bilgileriniz için teşekkür

2022 maaşları 2009,da aylık olacakmış 18.yaşın dan küçük olanlar aylı 275 ytl olacakmış yani 275 ile 350 ytl,arasında olacakmış ve 275,,yukarı olanlar18.yaş üstü için herhalde geçerli sanıyorum amcamın ogluda maaş alıyor 2022,den ondan duydum ne derece dogru bilemiyorum bilen varsa cevap verebilirmi herkese hayırlı günler dilerim

Tamamen dayanaksız ve söylentilere dayalı bir bilgi.

devletin özürlü yani okul çagına gelmiş 7 yaşında çocukları okutmak için yani ilerisi için bu gibi özürlüleri okutacak ilk ögretim gibi özürlü okulları varmı

tesekkürler zaten bende öyle düşünmüştüm ya dogru degil diyorum ama yok dogru diyorlar bizimde kafamızı karıstırıyorlar sizden duydugum iyi olduzaten ben inanmamıştım yabilgileriniz için sagol

ben ankarayı aradım halil abi toplu para bekleyenler için söylüyorum yani toplu para benim gibi bekleyen arkadaşlar varsa ben tlf,la aradım neden toplu paramızı alabıyoruz dedim onlar ise hazidenen para aktarılmamış,ondanmış bu aksamalar gerekceleri böyle

arkadaşım aynen bende 2022 başvuralı 14 ay olmasına rağmen benım maaş hala evrak tahsisler servisinde en son işlem 7. ayda görmüş son 5 aydır tek kelıme yazılmadı evrak kontrol sıtesinde allah hepimize sabır versın.

Üst Alt