Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%17 fizik oranı ile ne kadar tazminat alırım?

Sebos044

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhabalar

15/09/2017 tarihinde işe gelirken belediyenin yol yapımı esnasında yüksekte bıraktığı logar kapağına çarparak kaza yaptık. eşim kullanıyordu arabayı 75 eşime 25 belediyeye kusur vermişler.

ben kazadan sonra 5 ay tedavi gördüm femur kemiğim ve kaburgam kırıldı. 09/02/2018 tarihinde bacağıma platin takıldı ameliyattan 5 ay sonra tekrar fizik tedavi için hastaneye yattım ve yaklaşık 1 yıldır. raporluyum bu süre zarfında engelli durumunda olduğum için eşimden ayrıldım. araba emanetti pert oldu çocuğa yeni araba aldık. ve ben heyete girdim kaza için %17 fizik %40 ciğerden çalışamaz verildi

daha büyük genel heyete girmedim ama ciğer rahatsızlığım kazadan önce vardı. şimdi beni malulen emekliliğe sevk ettiler. ben bu oranlarla nekadar tazminat alırım ve ne yapmalıyım avukat buldum salı günü gideceğim tutarı hakkında bilgi verirmisiniz.

Kaza tarihi (ay-yıl) 15/09/2017
- Doğum tarihi (ay-yıl) 03/01/1983
- Kaza tarihindeki net gelir 1600
- Kesin sakatlık oranı %17 fizik %40 ciğer
- Geçici maluliyet (tedavi) süresi, 15/09/2017 hala devam ediyor raporum

geçmiş olsun madem avukata gidiyorsan burdan neden cevap arıyorsun .avukata gittiysen uzun bir süre inşallah maşallahla yetinecen yinede alacağın yaklaşık olarak 115 ile 120 bin tl arası alırsın

merhaba İbrahim bey cevabınız için teşekkür ederim. ben avukat tutmadan da bu işlemleri yürütebilirmiyim diye onun çabasındayım. alacağım miktarı aşağı yukarı bilirsem ona göre davranırım o sebeple sordum

avukat tutmadanda işlem yapabilirsin raporun hazırsa aracın sigortasını biliyorsan göndereceksin istersen telefonum vardır sitede ara bul bana çağrı ver ne gerekiyorsa hangi evrakları hazırlaman konusunda üst yazıda dahil sana yardımcı olayım hiç aracıya tarayıcıya gerek kalmadan tazminatını alırsın işin bitti paranı aldın bakiye hesaplatırız eksik varsa uygun gördüğün bir avukata vekalet verirsin o zaman işini takip eder sende paranın keyfini çıkarirsin tekrar geçmiş olsun rabbim başka kaza bela yaşatmasın

merhabalar

15/09/2017 tarihinde işe gelirken belediyenin yol yapımı esnasında yüksekte bıraktığı logar kapağına çarparak kaza yaptık. eşim kullanıyordu arabayı 75 eşime 25 belediyeye kusur vermişler.

ben kazadan sonra 5 ay tedavi gördüm femur kemiğim ve kaburgam kırıldı. 09/02/2018 tarihinde bacağıma platin takıldı ameliyattan 5 ay sonra tekrar fizik tedavi için hastaneye yattım ve yaklaşık 1 yıldır. raporluyum bu süre zarfında engelli durumunda olduğum için eşimden ayrıldım. araba emanetti pert oldu çocuğa yeni araba aldık. ve ben heyete girdim kaza için %17 fizik %40 ciğerden çalışamaz verildi

daha büyük genel heyete girmedim ama ciğer rahatsızlığım kazadan önce vardı. şimdi beni malulen emekliliğe sevk ettiler. ben bu oranlarla nekadar tazminat alırım ve ne yapmalıyım avukata verdim 21/03/2019 mahkeme vardı dün gittik haziran ayına ertelendi. bu mahkeme nekadar sürer vet aşağıdaki oranlarla nekadar alabilirim bizim avukat 10 bin maddi 50 bin manevi açmış yanlışmı bilgi verirmisiniz.

Kaza tarihi (ay-yıl) 15/09/2017
- Doğum tarihi (ay-yıl) 03/01/1983
- Kaza tarihindeki net gelir asgari ücret
- Kesin sakatlık oranı %17 fizik %40 ciğer
- Geçici maluliyet (tedavi) süresi, 25/09/2017 bitti ve işten çıkardılar

Adli tıp 0 oran verdi ne yapmalıyım

15 Eylül 2017 belediyenin yaptığı logar kapağına çarptığımız için kaza geçirdik bacağıma platin takıldı hastane 17 oran verdi adli tıpa gönderdiler İstanbula gittim orda bacağım kazadan değilde stresten kırıldığı için 0 oran verdi böyle saçmalık görmedim şimdi bugün mahkemede kaza tespiti yapılacakmış kaza yerinde ona göre bilir kişi tutar belirliyecekmiş lütfen yardım edin ben bu durumda ne yapıcam ne yapmalıyım kazadan bu yana çalışamıyorum evdeyim

Üst Alt