Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaş altı dönem maaşlarını ne zaman nereden alacağım?

nurdan peker

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar benim oglum down sendromu. 18 yaş altı maaşı baglandı.
ilk birikmiş ödenek zıraat bankasından aldım. daha sonraları gelen maaşını nerden alıcam ve hangi aylarda

lütfen cevaplarsanız sevinirim

Bundan sonra dönem maaşlarını Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında dilediğiniz bir PTT şubesinden alabilirsiniz.
Aylıklar doğum günlerine göre belirlenmiş şu günlerde ödenir:
Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar her dönemin 5 inci günü
Doğum yılının son rakamı 1 ve 6 olanlar her dönemin 6 ıncı günü
Doğum yılının son rakamı 2 ve 7 olanlar her dönemin 7 inci günü
Doğum yılının son rakamı 3 ve 8 olanlar her dönemin 8 inci günü
Doğum yılının son rakamı 4 ve 9 olanlar her dönemin 9 uncu günü

Bu ödeme günlerinin tatile denk gelmesi durumunda tatili izleyen mesai günü ödeme yapılması kararlaştırılmıştır
Birkaç soru da ben size sorayım:
1- Aylığa ne zaman başvurdunuz?
2- Ne kadar toplu para aldınız?
3- Toplu parayı almak için adresinize bir belge gönderildi mi, yoksa TC kimlik kartınızla bankaya gidip direkman çektiniz mi parayı?

bülent abi ben daha öncede yazdım bi cevap alamadım benim cocugum dowm sendromu maş baglandı 26.03.2010 bakaya gittim dün maaş hesaba gecmemiş ptt gittim ordada yok evrak gelirse ankaradan alırsınız dediler bazı arkadaşlar kimlikle cekebilirsin dediler ama malesef vermiyolar maaşa baglanmam 3 ay sürdü ne yapmam gerekli ankaradan gelecek evraklarımı bekliycem ve evrak nezaman gelir abi tesekür ederim bilgi için

bülent bey ben aylıga başvuralı nerdeyse 1 sene oldu daha yeni internetten tc kimligiyle bilgileriyle ulaştım toplu bi para yatmıştı ama aylıgı ne kadar olacak bilmiyorum adama ne dogru dürüst cevap geliyo nede bilgilendirmek amaçlı bi posta
peki ben eger süresi geçmişde olsa postaneden alabilirmiyim hala mart geçti çünkü bide para bankaya benim adıma gelmişti postanedende benim adımamı yoksa çocugun adınamı gidip alıcam cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

arkadaşlar sosyal güvenlik kurumu başkanlıgının veb sayfasına girip evrak sorgulama yapıyorsunuz cocugunuzun tc numarasıyla bilgiler aktif yada pasif olarak görülüyor

2022 aylıkptt de ne kadar süre bekliyor

arkadaşlar benim oglum down sendromlu maaş baglandı zıraattan toplu parayı aldım fakat para artık ankaraya geri gidecek kadar banakada kalmış bu arada ben maaş baglandımı kabul edildimi araştırıp duruyorum neyse sonunda birisi internettteki sayfadan bahsetti ve birikmiş bi meblag aldım bu arada belki pttde de ödenmesi olan maaş vardı benim daha yeni haberim oldu hesapda dururmu para

PTT'ye gidip sorun. Geri dönmüşse de SGK'ya dilekçe yazıp o ödemeyi talep edebilirsiniz...

Üst Alt