Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaş altı için yeşil kart gelir testi nasıl olacak?

kunta

Aktif Üye
Konular
157
Reaksiyonlar
3
-yeşil kart sahibi çocuk 18 yaşını doldurmamış ilköğretim 7.sınıf öğrencisi
-anna baba boşanmış velayet babada temsil kayyumu dede atanmış
-babanın hiç geliri yok %80 engelli kronik şizofreni hastası
-baba sağlık güvencesi olarak kendi emekli babasının sağlık hakkından yararlanıyor
-dedenin evinde ikamet ediliyor ediliyor(4 kişi) ikamet ediyor
-dedenin emeki maaşı 1100TL
-çocuk 3 ayda bir meb den eğitim bursu alıyor 3 aylık (330TL)
-bu durumdaki bir yeşil kartlının vize süresi dolunca gelir testine tabi tutulurmu
yoksa 18 yaş altı olduğu için ve öğrenci olduğu için doğrudan sağlık güvencesinden yararlanma hakkı varmı

kunta sure dolmadan sgk ya gıdıp yesıl kartın suresıne uzatmak endıse edmenıze geek yok gss hıc guvencesı olmayana kapsıyor 18 yasının altındakıler zaten devletın koruması altında kunta okudugu surece devam edıyor cocuk kımın velayetındeyse onun saglık guvencesınden bakılır korkmayın okadar

benim öğrenmek istediğim 18 yaşının altında ki çocuklar genel sağlık sigortası kapsamındamı yoksa yeşil kart vizeleri gelince gelir testi yaptırmak zorundalarmı bu soruya cevap aranıyor

18 yaşın altındaki çocuklar eğer bakmakla yükümlü kişi olarak anne-babasından sağlık güvenceli değilse, hiç bir gelir testine tabi tutulmadan GSS'li olmak için başvuru yapabilirler. Dedesi onun adına yapabilir bunu... Benim bildiğim bu şekilde.

Üst Alt