Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşımı doldurdum. 2022 maaşı alabilir miyim?

lion96

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
ben 2005 yılında engelli maaşı almak için başvurmuştum ve başvurum ankaraya gitmişş ve 1 ay sonra kagıt geldi babamın aylıgı oldugu için 18 yaşında alacagımı yazmışlar şu an müracat etsem alabilirmiyim 1996 dogumluyum.

Ablam, 1996 doğumluysan henüz 18 yaşını doldurmuş olmazsın ki. Halen 18 yaşından küçüksün. Bu durumda 2022 özürlü aylığı için kendi adına başvuramazsın. 18 yaşından küçük çocuklar için ebeveynleri başvurabilir ancak.

abla tamam ben 15 yaşındayım ztn babam başvurdu ama maaş vermiyorlar 18 yaşından sonra diorlar

Ablacım, ancak 18 yaşını doldurduktan sonra 2022 aylığı için başvurabilirsin. Şu durumda kendi adına başvuramazsın. Doğru diyorlar yani.
18 yaşından küçük olduğun için senin adına engelli yakını aylığı için ebeveynin başvurabilir. Onların da aylık 100 TL'yi aşan bir gelirleri varsa aylık baglanmaz. Üstelik sigortalı iseler hiç baglanmaz. Onların muhtaçlıgı sorgulanır yani.
Tekrar ediyorum senin için şu an annen ve baban başvurabilir. Onların muhtaçlıgı sorgulanır ve onlar muhtaç bulunmazsa engelli yakını aylıgı baglanmaz.

Üst Alt