Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşından büyük, %60 raporu olan birinin 2022 maaşı için gelir hesabı?

aydınlı

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
selam ben 18 yaşından büyük %60 sakat 2022 maaşı almamda anne ve babanın mal varlığı göze alınıyormu.benim hiçbir gelir yok.

anne ve babanın mal varlığı yıllık gelir 2800 tl.

aydınlı

evde bakım maaşı alabilmek için gelen heyet neye bakıyor.%60 raporum var ve ağır özürlü diye yazıyor.aylık gelir 318 tl yi geçmiyor.sağ elimi kullanamıyorum.başka birşey yok.heyet neye bakıyor.

Sadece sağ elini mi kullanamıyorsun? Öyle ise bakım maaşı alman söz konusu bile olamaz.
Yemek-banyo-tuvalet-merdiven inme-çıkma vb. konularda mutlak yardıma ihytiyacın olamlı ki alabilesin (bkz)...

aydınlı

cetvelde elbise giymede yemek yemede ve pişirmede.diye bir yazı geçiyor.ben sağ elimi kullanamıyorum.yemek yerken ekmeği bölemiyorum..bunlar tek elle olmuyorki..nasıl.

aydınlı

merhaba.
evrak takibi işlemlerinde bu ne demek:

EMEKLİ NEVİ: SAKAT.
DURUMU: AKTİF

ÖDEME DURUMU: 24/08/2009 TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.

aydınlı

18 yaşından küçük biri: babasının asgari ücretle çalışması durumunda;ve sigortasının ödenmesi durumunda. sakatlık maaşı alabilirmi.

benımde sol el parmaklar yok %56 rapor verildi ama babam memur olduqu için aldıqı maaş qöz önünde bulunduruldu ve aylık maaşın evdeki birey sayısına bölünerek 80 küsürlü bir rakamı geçtiği için bağlanmadı.

18 yaşından küçük biri babası çalışıyorsa ve sigortalı ise, hayır, 2022 maaşı alamaz.

aydınlı

18 yaşından küçük.anne baba boşanmış.çocuk özürlü.ne annesi nede babası bakmıyor.amcaları bakıyor.bu halde 2022 maaşı alabilirmi.amcasıda bağkurlu.

----------

özürlünün babası sigortadan emekli olupta vefat ederse;emekli maaşını alabilirmi.

Alamaz.

Evet, babasının ölümü halinde yetim maaşı alabilir çocuk

Üst Alt