Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşından büyük olduğum halde babam memur diye 2022 maaşı bağlanmadı?

FaCia

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
1
Babam Devlet Memuru. Pttde Çalışıyor. Bu sebeple 2022 maaş başvurum reddedildi! Neden mi Babamın üzerinde qözüktüğüm için.
halbuki ben 18 yasındanda Büyüğüm evrak takipimde yazılanlar aşağıdaki qörüldüğü gibidir. itiraz hakkım var ne yapmam gerekiyor??

yardımlarınızı ve yönlendirmenizi bekliyor. arkadaşım var annesi ve babası devletten emekli oldğu halde bu maaşı alıyor ama benım muhtaç olmadıqıma karar verildi.

Sayın abim teşekkür ederim de bu EK 1 ne olcak onu anlayamadım onuda mı qönderecem?

Evet, o yargıtay kararının çıktısını da alıp ekleyeceksin dilekçene

Oturan Boğa aBİ birde şunu söyleyecem. Benim söyle bir söz konusu oldu dilekçeyi tamamlayamıyorum. Çünkü ilk başvurumda Muhtaç olduquma karar verildi sonra NAFAKA yazısı yazıldı denildi. sonra Karabük Valiliği Muhtaç Olmadığıma karar verdi ben dilekçeyi şimdi nasıl yazacağımı iyice şaşırdım. bunu bir an önce halletsem iyi olacak bana yardımcı ol lütfen.

Nafaka yazısını anlamadım? Babandan sana düşen gelir 87 tl'den fazla olduğu öne sürülerek mi reddedildin? Red kararında tam olarak ne yazıyordu?

Bana Gönderilen Karabük Valiliğindeki yazıyı aynen yazdım. Bu sebeblerden dolayı alamıyomusum karar ne warsa yazdım abim bana bir yardımcı oluver.

S.G.K prismsiz ödemeler genel müdürlüğü sosyal yardımlar dairesi bvaşkanlıqının 25.09.2008 tarihli ve .......... sicil sayılı yazısında 1988 doqumlu ve %56 özürlü olan MEHMET KORKUT hakkında il idare kurumumuzca alınan 12.03.2008 tarihli ve 514 sayılı muhtaçlık kararının 2022 sayılı kanun qereğince çıkarılan yönetmeliğin 7/1-ç bendi gereğince tekrar değerlendirilmesının istenilmesi üzerine adı geçen hakkında yapılan tahkikat ve işlemli dosyanın birlikte değerlendirilmesi sonucunda mehmet korkut hakkında il idare kurumumuzda 12.03.2008 tarihli ve 414 sayılı karar Muhtaçlık kararı verilmissede,PTTDE çalışan ve 1000 tl aylık alan babasının hanedekiş (4) sayısı dikkate alındıqında adı qeçene 2022 sayılı kanunda berlitlen ve bu qünkü muhtaçlık sınırı olan 83,09 tl'nin üstünde qelir alabileceği Anlaşılmıstır.

Bu nedenle il idare kurulumuzca verilen daha önceki 12.03.2008 tarihli ve 414 sayılı karar iptaline Yukarıda açıklanan nedenlerle adı qeçenenın oy birliği ile muhtaç olmadıqına karar veriklmiştir.

27.05.2009 tarihinde dilekçeyı kendıme uyqun olarak doldurmus OLUP bulunu SGK PRİMSİZ ÖDEMELER DAİRE BAŞKANLIĞINA GÖNDERDİM.
muhtaç olmadıqıma dair verilen karar,yargıtay ekini de sundum.

Gelişmeleri aktaracağım

2022 kanununa itiraz sonucu......

arkadaşlar babamın memur olduqu öne sürülerek bana maaş bağlanmamıstı. ve oturan boğa sayesinde bize sunmuş olduqu dilekçe örneğini kendime uygun olarak doldurup SGK primsiz ödemeler genel müdürlüğüne APS ile itiraz dilekçemi ve muhtaç olmadıqım yazan kararı gönderdim.
Bugün evrak tahsis servisinde bir yazı ile karşı karşıyayım. acaba bu sürec neyi ifade ediyor?

http://img139.imageshack.us/i/istem.jpg/

aynen

ben 2022 ye yeşil kart için başvurdum babam emekli olduğu için vermediler. sonra sgk ya başvurdum babamın sigortasından yararlanmak istedim busefer 18 yaşından büyüksün dediler. yani bi şekilde yasaya uyduruyolar. yapacak bişe kalmıyo. Bize düşen birisi yasayı mahkemeye götürürse desteklemek

Şu anda bir şey anlaşılmıyor. İtirazın incelenecek ve sonra karar verilecek. Beklemekten başka yol yok.

Fikri, Senin sakatlık oranın ne? %70 ve üzeri oran ile sakat olan çocuklar, evli olmadıkları sürece, yaşları kaç olursa olsun anne-babalarının sosyal güvencelerinden yararlanırlar.

sayın oturanboğa sgk bizlere babanızın sağlık haklarından yararlanıyorsanız 2022 maaşı alamassınıuz diyor sen yargıtay kararını yollayın diyorsanız bu uygulama ya genele yapılır ya hiç yapılmaz bu nasıl bir iş sgk kişiye göre ayrı uygulamalarmı yapıyor ...biz net cevabı kimden alacağız şahıs olarak ayrı ayrı mahkemeye verelim...yeşil kartı olmayan sağlık güvencesini yakının sağlık güvencesinden faydalanan engelli 2022 alabilirmi alamazmı

20 yaşındayım Babamın sosyal güvencesinden yararlanıyorum. Babam emekli sandıqına tabii.%56 özürlüyüm.evli değilim bekarım açık öğretim 2 senelik üniversite okuyorum

arkadaşlar ankaradan bana yazı geldi. Yazıda Kısa ve öz Şunlar yazıyordu. İtiraz dilekçenizi Bulunduqunuz ildeki Kaymakamlığa / Valiliğe Yapmamı yazmıslar. Şimdi ben ne yapayım ne şekilde nasıl başvurayım.

Üst Alt