Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşından sonra çocuğum benim sağlık hizmetlerimden faydalanabilir mi?

yelpaze

Aktif Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
1
` ile malulen bağ-kur emeklisiyim. 17 yaşındaki oğlum çok kötü bir hastalığa yakalandı. kendisi öğrenci şimdi ama tedavi sürecinde okuluna gidemiyecek sanırım. 18 yaşını doldurduğunda benim bağkur luluğumdan faydalanamıyacakmı

Yelpaze, geçmiş olsun...
Eğer oğlunuz 18 yaşını doldurdugunda öğrenci değilse otomatik olarak sizin sağlık güvencenizden düşer. Ancak maluliyet derecesinde bir rahatsızlıgı varsa ve bunu belgelendirebilirseniz sağlık güvencesi tekrar devam eder. Aksi takdirde öğrenci olmadığı sürece mümkün değil.
O yüzden şu linki dikkatle okuyun:http://www.engelliler.biz/forum/sag...anne-babadan-saglik-guvencesi-kesilmesin.html

ne kanseri.durumu tam olarak anlayamadım ama yeşil kart seçeneği de aklınızda bulunsun.

ben bağ-kurluyum. oğlum yeşil kart alabilirmiki

Kanserse illaki birrapor vericeklerdir müracat edin

rabbim şifa versin oğlunuza.. dua edin.. ayrıca durumunuz içinde mutlaka bir çıkış yoku vardır.. yeşilkart gibi,muhtarlıkla,kaymakamla konuşun gerekirse valiye çıkın durumunuz mutlaka bir çözüme ulaşacaktır.

sağlıcakla kalın...

bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. çok yardımcı oldunuz

yelpaze, şu an geleceği düşünerek kendinizi harap etmeyin... Çünkü herkes GSS kapsamına alınacak zaten. Çocugunuz 18 yaşını doldurduktan sonra gelir durumuna göre en uygun primle ve devlet destegiyle GSS kapsamına alınır. İçinizi rahat tutun. Hatta içinizin rahatlaması için bu konuda "alo 170"ten bilgi alabilirsiniz.
Güzel günler oğlunuza yetişecek inanın, o 18 yaşını doldurana kadar...

allah hepinizden razı olsun. çok iyisiniz

Üst Alt