Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşını doldurduğum için 2022 maaşım kesildi. Ne yapmalıyım?

suskun62

Üye
Konular
79
Reaksiyonlar
2
arkadaşlar 18 yaşıma mart'ın 5 de girdim , bu ayki maaşımı alabilirmiyim , bu gün postahaneye gittik ve maaşımın kesildiğini söylediler-yarın bir daha uğra dediler , acaba bu ayki maaşımı alabilir miyim ?

nerden ne maaş alıyorsun neden kesilsin açıklayıcı bilgi ver?

muhtemelen ve yetım maaşı alıyorsun 18 yaşında kesılır sana onerim aof ye kaydol
okul belgenı ıbraz et maaşını almaya devam et..yuksek öğretımde 25 kadar alabılırsın

2022 maaşşı alıyordum , neyse bu ayınkini verdiler, hepinize teşekkürleeer

Hüseyin, bugünden tezi yok rapor hariç 2022'Ye başvuru için gerekli diğer tüm evrakları alıp tamamla ve 18 yaşını tamamladığın için maaşının devam ettirilmesi talebiyle ilgili yönetmeliğin 20. maddesi uyarınca kaymakamlığa başvur.
Bir an önce başvur ki, bir sonraki dönem maaşına dek işlemler tamamlansın...

niye 18 yaşına gelindiğinde 2022 maaşı kesilme durumumu varki bülent bey.bildiğim kadarıyla böyle bir uygulama yok.

Kesilir. Ondan sonra 18 yaş üstü statüde aylık almak için başvurulması gerek. Ama 18 yaşından önceki aylık alınırken beyan edilen rapor süresizse, yani yaşam boyu geçerli ise, o zaman bu yeni başvuruda rapor istenmez. Diğer evrakları tamamlayıp başvurmak yeterli sayılır...

rapor evet süresiz.diğer evraklar derken tekrar mal beyanı falanmı bildirilecek.peki uzun sürüyormu sonraki aşama.

2022 maaşım devam eder mi ?

18 yaşıma girdiğim için mart ayının ortalarında tekrar başvuru yaptım , acaba haziran ayında maaş alabilecem mi ? yoksa işlemleri uzun mu sürecek ? tıpkı ilk başvuru gibi mi değerlendirecekler. Aşağıdaki linkte durumumun sgk linkinden çıkan bilgiler vardır.

http://img326.yukle.tc/images/5582engelli_maasi.JPG

mal müdürlüğüne gittik annemle beraber , yeni raporu verdik ve mal müdürlüğü işlem tamam dedi. Olay bu kadardı. Şimdi maaş benim üzerime ne zaman geçer acaba , hemen mi geçer , yoksa ilk başvuru gibi 1-2 yıl felan sürermi ?

mal müdürlüğüne gidip , 18 yaşımı doldurduğum için maaşımı kendi üzerime alacağım dedim. benden yeni rapor istediler ve bende werdim yaklaşık 1.5 ay önce , şimdi süreç nasıl işleyecek

rapor çıkardım , nufus müdürlüğünde ve muhtarlıktan çıkardıklarım bi kaç kağıt verdim, başvuru formunu adıma doldurdular imzamı attım gönderdim
farkındaysan hala asıl istediğim cvbı alamadım :)))

Şimdi herşey tamam diyelim , ben ne zaman maaş alabilir , ne kadar sürer

biz bunları konuşurken az önce tekrar sisteme girip tc mi yazıp sordum.
Durumu : GEÇİÇİ, DURUMDA
Aylık Durdurulma Nedeni : 18 YAŞ TARİHİNİN DOLMASI

gibi şeyler kayda geçmiş , artık aktif olmasını bekleyecem , aydınlattığın için teşekkür ederim iyi akşamlar

canını sıkma güzel kardesim yeniden baglatırsın aylık baglanma islemi coook cook 6 ay sürer o zamanda her ay icin toplu para alırsın..???

Üst Alt