Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşını doldurdum. Babamın sigortasından yararlanmak için ne yapmalıyım?

Cengiz.34

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
0
Merhaba, bu sabah hastaneye göz polikinliğine gittim fakat sekreter 18 yaşını doldurduğum için fiş kesemiyeceğini söyledi. Okuldan öğrenci belgesi alıp sosyal hizmetlere götürmen gerekir dedi. Ancak ben bu sene liseden mezun oldum. Babam (çalışan) SSK lı. Şimdi benim babamın sigortasından yararlanabilmem için ne yapmam gerekir? Bu yaz ameliyat ta olacağım...

Okuldan bir öğrenci belgesi ile bağlı olduğun ssk ya gideceksin genel sağlık bölümünde bi form dolduracaksın babanın tc kımlık numarası ile arkasına ogrencı belgesnı ekleyıp vereceksın orda

yatanöküz;

ben bu sene liseden mezun oldum okul varken hastaneye gittiğimde oluyordu(18 yaşını geçtiğim halde). Şimdi mezun olduğum için artık okuldan öğrenci belgesi vermezler.

Okulla bi görüş istersen tam hatırlamıyorum o aradaki süreyi.

engel derecen %60 ın üzerindeyse oku veya okuma, yaşta önemli değil gk ya götür raporunu işe girene kadar babandan yararlanırsın. birde durumun bu değilse 1 yuıl gibi bir süre daha yararlanabiliyorsun lise mezuniiyyetiinden onra diye iliyorum. meb i ra sgk yı ara sor

Üst Alt