Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşını doldurup sağlık güvencesini kaybedenler..?

sener8706

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar

benim % 60 zihinsel özürlü olan kardeşim var. 18 yaşını doldurduğu için babamın üzerinden düştü. şimdi hiç sağlık güvencesi yok.
babam emekli sandığına bağlıydı. kardeşim için %60 özürlülüğünü belirten doktor raporu alındı, sağlık bakanlığına başvuruda bulunduk. ama %60 özürlülük çalışmasına engel değildir cevabını aldık.
ne var ki kardeşim çalışacak durumda değil.

lütfen yardımcı olun çok üzülüyorum ailemde çok üzülüyo

konuyla ilgili cevapları bekliyorum acil

teşekkür ederim herkeze

öncelikle gecmıs olsun sener bence almıs oldugunuz raporu saglık bakanlıgı yerıne babanın baglı bulundugu emekl sandıgına(sımdı sgk oldu ama) ankara kızılaydakı yerıne gonderın bı sonuc alacagınızı sanıyorum. tam adresı bılmıyorum ama..

eğer hastaneye gidip %80 rapor alabilirseniz kardeşiniz ömür boyu babanızın sağlık haklarının tümünden yararlanabilir aldıgı raporda % 80 engelli ve başkalarının yardımı olmadan hayatına devam edemez yazmazı gerekli siz sgk ya gidiyorsunuz babamın sağlık haklarından yararlanmak istiyorum ne yapmam lazım diyorsunuz sizi hastaneye resmi bir yazı ile sevk ediyor sonra işiniz hastanedeki heyete kalıyor onlar sizi değerlendirip raporu ya veriyorlar yada vermiyrolar bu sadece zihinsel engelli kişiler için geçerli bir konu benim kardeşim %80 engelli bir şizofren hastası babamın bütün sağlık haklarından yararlanıyor 33 yasinda ama dedigim gibi bu raporu almaniz lazim ankarada yasiyorsanız size proseürü daha ayrintili anlatabilirim..geçmiş olsun saygılar.

kusura bakmayın arkadaslar gec cevap veriyorum ama bu karara itiraz edersek mahkemeye bas vurulacağı bir yılı geçeceğini öğrendik onun için edemedik çünkü kardesim sürekli rahatsızlandığı için hemen güvence altına almaya yönelik bir çalışma izlemeye çalışıyoruz

ayrıca kunta ankarada yaşıyoruz bilgi verirsen seviniriz

Üst Alt