Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşını geçen engelli çocuk babasının sigortasından yararlanabilir mi?

murat89f

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar teyzemin oglu zihinsel özürlü 1 hafta önce yaşı reşit oldugundan dolayı babasının ssk sından kanunen düştügü söylenmiş bunu tekrar başlatma şansı varmıdır varsa nasıl yapılır ssk dan yararlanmassa hangi salık bölümünden yararlanabilir yardımcı olursanız çok sevinirim acil durum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

sgk ya müracat etsin engelli birey yaş şartı aranmadn babasının haklarından yararlanır malüliyet derecesinde engelli ise

abimin psikolojik sorunları var rapor cıkarmayız düşünüyoruz hiç bir sosyal güvencesi yok % kaç ??? oranında rapor alırsak babamın dul yetim maaşından faydalana bilirmi rapor % ?? kaç olması lazım abim 35 yaşında

ben yüzde 60 olarak biliyorum fakat daha net bilgi almak için sgk telefon la arayıp bilgi ala bilirsiniz

teşşekkur ederım allakasi bey peki %60 verilirse kesin babmdan kalan dul ve yetim maaşı baglanırmı kendısıne??

allakasi kardeş daha önce hç karşşılaşmadım için bilmiyorum prosedürler nasıl işliyo neler ypılıyoo ben bilmiyodum yararlanıldıgını eminmisniz tekrar yararlanıldıgındann cevabınız içinde teşekkürlerr

şart lar uyduk tan sonra baglanmaması için bir problem yok

murat kardes bencede sizinkide kesin baglanır çünkü zihinsel engelli elinde raporu varmıs benım abımın raporu yok ben ondan sordum tekrar sgk ya basvurun derim.allksi bey cok cok teşekkur eder sıze

teyzeme ilettim durumu yarıın ilglencekler bakalım noluyooo

Üst Alt