Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşını tamamlayacak olan çocuğumun sağlık güvencesi nasıl olacak?

yelpaze

Aktif Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
1
benim oğlum lenfoma yani baş ve boyun kanseri deniliyor. 1 yıl boyunca cerrahpaşada kemoterapi ve radyoterapi gördü. sonrasında tedaviye iyi cvp verdi allaha şükür ve 3 aylık kontroller yapılması kararlaştırılarak tedavimiz bitti, şu anda 2. kontrolümüzdeyiz maalesef şüpheli kistlere rastlandı. biyopsi yapılacak sonucu bekliyeceğiz.

oğlum 18 yaşında öğrenci 3 ay sonra okulu bitiyor ve öğrenciliği sonlanacak dolayısıyla benim bağ-kur sigortamdan düşecek ne yapacağız bilemiyorum benim emekliliğimden başka gelirim yok.

bir çıkış yolumuz varmı acaba.

büyük ihtimalle sdyve ye baş vurup gss testi yaptıracaksınız gss krtiterlerine göre kişi başı geliriniz onların belirlediği 245 tl mydi tam hatırlamıyorum o parayı geçmiyorsa prim ödemeden eski yeşilk kartlı şimdiki adıyla gss olacak o kriteri geçiyorsa geliriniz 37 tl veya daha üstü aylık ödemek suretiyle oğlunuz sgklı olacak ama sadece hastaneden yararlanacak ve ilaçların %20 sini ödüyecek emekliliğine sayılmıyacak

üniversite hastanelerinden faydalanacakmıyız acaba

ha iş te sorun orda başlıyor yeşil kartlılar yada yeni adıyla gssliler üniversite hastanesine gitmeleri için devlet hastanelerinden sevk almanız gerekecek inşaalllah sıkıntı yaşamazzınız

halen cerrahpaşa da fakülte hastanesinde tedavisi devam ediyor. tedaviye sonmu verecekler.

sevgili kardeşim önce siz ggs sini halledinde o konuyu sonra düşünürsünüz

Lise bittikten sonra 120 gün daha sağlık güvencesi devam eder. Sonra GSS kapsamında gelir tespiti uygulanı:

5510 madde 67:

"60 ıncı maddenin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında genel sağlık sigortalısı sayılanlar, zorunlu sigortalıklarının sona erdiği tarihten itibaren on gün süreyle genel sağlık sigortasından yararlanırlar. Bu kişilerin sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten geriye doğru bir yıl içinde 90 günlük zorunlu sigortalılıkları varsa, sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten itibaren 90 gün süreyle (…) bakmakla yükümlü olduğu kişiler dahil sağlık hizmetlerinden yararlandırılırlar. (Ek cümle: 10/1/2013-6385/7 md.) Ayrıca, lise ve dengi öğrenim görülmesi sebebiyle bakmakla yükümlü olunan kişi veya hak sahibi sıfatıyla sağlık hizmetinden yararlandırılan çocuklar, 20 yaşını dolduracakları tarihi aşmamak kaydıyla bu öğrenimlerini bitirmelerini izleyen tarihten itibaren 120 gün süreyle aynı kapsamda sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam ederler. "

Öncelikle geçmiş olsun ... Ben de NAZOFARENKS CA ( Baş Boyun Kanserli ) Hastasıyım .. 2010 Yılında RADYOTERAPİ ve KEMOTERAPİ gördüm .. Tedavim iyi gitti ve sonra tedaviye gerek kalmadı .. Geçenlerde de BİYOPSİ yapıldı ve ufak tefek sorunlar oldugu soylendı ancak ciddi değilmiş ..

Diyeceğim ben de o zamanlar 19 yaşındaydım ve sigortam yok YEŞİL KARTLIYDIM ..Ve gecen sene cıkan kanun gereği YEŞİ KARTLILARA gelir testi yapıldı ve BABAM ın emekli maaşı olan 1000 tl baz alınarak benim aylık 35 tl karşılıgında GENEL SAGLIK SIGORTASINA geçmem öngürüldü .. Daha doğrusu İSTEĞE BAĞLI SİGORTA da deniliyor .. Şuan da bu yılbaşı itibariyle 39.5 TL ödüyorum ..

Ben de zaman zaman üniversite hastanelerinde muayene oluyorum ve NORMAL PERİYODİK KONTROLLERİM de ANKARA-HACETTEPE de ..
YEŞİL KART iptal oldugu ıcın ARTIK İSTEĞE BAĞLI SİGORTA (SGK) ile 18 Yaş ve Üstü Sigortası Olmayanlar tüm üniversite hastanelerinde
her şeyden FAYDALANABİLİRLER ..

Ben sürekli hastanelerdeyim ve yazdıklarım yaşadığım şeylerdir ...

Aylık 39.5 TL ödüyorum ve NORMAL SİGORTALI BİR VATANDAŞIM ...

çok teşekler ederim bülent ve furkan kardeş. oğlumun biyopsi raporu temiz çıktı çok şükür. eskiden 18 yaşından önce tedaviye başlayan çocukların tedavileri daha sonrada devam ediyor biliyordum ben, sanırım o kanun kalkmış

Üst Alt