Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1999 yılında iş kazası geçirdim. 2000 yılında emekli oldum. İş göremezlik maaşı..?

akLa-zarar-

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba ben 1999 yılında iş kazası geçirdim ve 2000 yılında malülen emekli oldum... ozaman ssk bana % 90 sakatlık raporu yazmış emekli olmam için... ama iş göremez maaşı diye birşey hiç almadım... sadece 13 yıldır normal emekli maaşımı alıyorum... şimdi bu iş göremezlik maaşı alma hakkım varmıdırki...

birde şu var benim tahsis no 81 le başlıyo bu da iş göremez maaşı oluyomuş galiba... ben 1 aylık sigortam varken kaza geçirdim... aldığım maaş iş göremez maaşıysa malülen emekli olma şansım varmı varsada nasıl bi yol izlerim...

Aldığınız emekli maaşı değil, sürekli iş göremezlik geliri olmalı.

Bu gelirin yanı sıra malulen emekli de olabilirsiniz. Ama bunun için 1800 gün priminizin olması gerek. Bu miktarda priminiz var mı?

Ayrıca askerlik yaptınız mı? Yaptınızsa, prim gününü tamamlamak için askelrik sürenizi borçlanabilirsiniz.

pirim günüm yok zaten 1 aylık sgk lıyken kaza yaptım ve askerlikte yapmadım.... durum oki ya 1800 günü ödicem öle emekli olucam yada böyle devam....

cvp için teşekkür ederim....

Üst Alt