Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2 ay önce iş kazası geçirdim. Bugün hesabıma yatan para ne olabilir?

mesut123.

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Merhaba ben 50 gün önce iş kazası geçirdim sigortalıydım.Dun ziraat bankasına 2300 tl para yatmış bu para ne parası sgk geri alırmıı ilerde

Büyük olasılıkla geçici iş göremezlik ödemesidir. Ama miktar bayağı yüksek. Çalışırken kaç TL aylık alıyordun resmi olarak?

Sigortam asgari ücretten yatıyomuş ama normal maaşım 2000 civarı.Ameliyat için falanmı veriyolar acaba anlamadım.

Allah ALlah! Bu kadar yüksek bir miktar ne ola ki. Bilemedim Mesut...

bu para işkazası geçirdiğin tarihten önceki 3 ayın prim ortalamasına göre geçici işgöremezlik ödeneği günlük olarak hesaplanır.
anladığım kadarı ile bu para 45 günlük olabilr.çünkü aldığın ilk rapor 45 günlük tür büyük bi ihtimalle.
bu ödemeleri https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ bu sayfadan detaylı görebilirsin

İyi de SGK hiçbir asgari ücretliye 45 gün için 2300 tl gibi yüksek bir miktar vermez ki.

normal maaşı 2000 civarında olduğu için verir.
bende işkazası geçirdiğimde maaşım 2000 üzerinde idi
günlük 53-55 lira arasına dek geliyordu.
45*50 lira desek 2250 lira yapar (45 günlük)

verdiğim adresten kaç günlük yattığına baktınmı

Sadece kaza yaptığım ay zaten 17 gün falan çalışmıştım 546 tl yatmış 2013 te başka yok zaten acaba geçirdiğim ameliyat için olabilirmi?

iş kazası geçirdikden sonra biriken paradır toplu halde veriliyor 1 defaya mahsus oluyor sonra sana iş görememezlik maaşı baglanıyor bu parada sana her ay veriliyor bankaya yatırılıyor sen e devlet şifresi al e devletden bakarsın orda detaylı yazar emekli aylık bilgisi ne parası olduğunu ordan öğrenirsin birde amaliyat parası felan yatmaz senin hesabına olduğun amaliyat parasını devletden hastane kendisi alır senden alakası yok onun rapor oranın kaç verdiler ssk dan sana yardıma muhtacmısın derlerse muhtacım deyiver maaşın daha yüksekden bağlanıyor bana sordular ben allaha şükür muhtaç değilim dedim % 70 üzerinden bağlandı muhtacım deseydim %100 den bağlanacaktı bilemedimki sana geçmiş olsun diyorum arkadaşım sana tavsiyem % 40 veya daha üstü
rapor alırsan 1 sürekli iş görememezlik maaşı alırsın birde erken emekli olursun ikinci maaşını alırsın çok olanın tamamını az olanın yarısını alırsın çalış günün az ise gününü doldur arkadaşım

normal maaşı 2000 civarında olduğu için verir.
Reel olarak alınan maaş ne olursa olsun,sgk için geçerli olan prime esas kazançtır.
Arkadaş sigortasının asgari ücretten yattığını belirtmiş,gerisi kısmi kayıtdışılık olarak isimlendirilişr ve sgk ya en ufak bir getirisi yoktur.

Arkadaşlar kaza geçireli yaklaşık 5 ay oldu 9984 lira daha yatmış arada 520 yatıyodu.Sgk ya gittim sordum senin kaza geçirmeden önceki maaşın yüksek dedi.
İş kazası geçirdiğim yerde 15 gün çalıştım asgari ücretten yatmış sanırım ama gercek maaşım 2000 tl idi.Oraya girmeden 15 gün once irakta başka Bi firmada çalışıyordum maaşım 2750 dolardı ama sadece sağlık sigortası odeniyodu.
Irakta başka firmada çalıştığım ücret geçerli mı acaba iş goremezlik gelirinde?
Sürekli iş göremezlik gelirindede bu mu baz alınacak acaba?

Demek ki geçerli Mesut. Orada çalışmış olsan da primler burada yatırılmış olmalı.

En azından bu 6 aydan beri sevindirici bi haber oldu benim için.
Abi daha once omurilik kırığına bağlı küçük ve büyük abdesk kontrolü olmadığı,bacaklarda güçsüzlükten dolayı yürüyüş bozukluğu ,kol ve bacaklarda platinlerden dolayı hareket kısıtlılığı için yüzde 70 civarında rapor alırsın demiştin.Geçici iş göremez maaşı aylık yaklaşık 2270 tl aldığıma göre iyi bi maaş alırım galiba demi.
Birde raporum 10 gün sonra bitiyor sgk ya 1ay önce heyet raporu için başvurdum ankaradan evrakların gelmedi diyorlar.Bu süreç uzunmu sürüyor internetten kontrol edebilirmiyim?

iş göremezlik raporun oldugu için ve işyeri sigorta pirimlerini halen yatırıyo muhtemelen bu para senin sigorta pirimindir diye düşünüyorum 2300 tl yattıgı ay sigortan kaç gün üzerinden gösterilmiş

Sigortam yatmıyor iş goremezlik geliri bu onceki yorumlarımda anlattım durumumu

Abi daha once omurilik kırığına bağlı küçük ve büyük abdesk kontrolü olmadığı,bacaklarda güçsüzlükten dolayı yürüyüş bozukluğu ,kol ve bacaklarda platinlerden dolayı hareket kısıtlılığı için yüzde 70 civarında rapor alırsın demiştin.Geçici iş göremez maaşı aylık yaklaşık 2270 tl aldığıma göre iyi bi maaş alırım galiba demi.

Bir yanlış anlama olmuş ben kaza geçirdğimde asgari ücretle çalımaktaydım 20 günde 700 lira yatmış ama son üç ayın ilk 2 ayı ırakta 6200 den yatmış .Yani 6200+6200+700=13100/3=4366/30=145 lira yapıyor günlük kazancım hesap doğrumu acaba

Mesut123 hesabin yanlis 700÷20=35 6200÷30=206.6 ise 206.6+206.6+35=448.2÷3=149.4 gunluk kazanctir

O Daha güzel de benim iş göremez maaşım bu hesaptanmı olacak yani.Irakta 6200 olan sağlık sigortası vardı 4a hizmet dökümünde görünmüyor ama sgkdaki memurun sisteminde görünüyor ve nitekimde raporluyken bunlar baz alınarak yattı para.sürekli olanda bu hesaptan bağlansa bi...
3 ay oldu heyete gireli hala rapor bekliyorum ankaradan raporlar gelince hemen bağlanırmıki maaş?

Dün sgk'ya gittim yurtdışındaki maaşlar geçerli dedi.Yani geçici iş göremezlikteki rakamlar geçerli olacakmış.1. ay 6200 2.ay 6000 3. ay kaza geçirdiğim asgari ücret.Buna göre %60 raporla ne kadar alırım?

Mesut123 sana verilen %60 oran neden 1yil sonrasi kontrol verilmis anlamadim bu konuda bilgi aldinmi

sağlığımda düzelme veya gerileme olur diyeymiş öyle dediler sgk dan.İş göremezlik maaşında kusur ne kadar etkiler acaba maaşı?

mesut123 kazadan 2 yil gecmene ragmen nasil bir duzelme olacak bu bir hastalik degilki vucutta kiriklar olusmus ve sonucu verdigi hasar vucut omur boyu ktiklardan rahatsizlik verecek hareket kisitliligina sebep olacak 1yil sonra eskisi gibi dinamikmi olacak vucut bu ne bicim bir karar anlamadim

Aynen birader ne zormuş bu işler raporlarım biteli bu işe başvuralı 1 sene oldu hala bi sonuç alamadık hala da bekliyoruz.

Sgk da günlük kazançlarımı inceledim maaşlarım, 1.ay 5988 2.ay 6144 3. ay 745 görünüyor.buna göre kaza olduğundaki ilk raporumdaki geçici iş göremezlik günlük kazanç 200 tl yazıyor.sonraki raporlardaki geçici iş göremezlik günlük kazanç 166 yazıyor.Ve ankaradan %60 raporum 1 ay önce geldi müfettişe gitti buna göre ne kadar sürekli iş göremezlik parası alırım.kusur etkilermi?

Üst Alt