Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2 ay önce iş kazası geçirdim. Haklarımı almak için ne yapmalıyım?

Mede26

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba 2 ay once bir iş kazasi gecirdim sol ayak parmaklarim alindi ayagımın topuk ve tabanina doku nakli yapildi hangi yolu izlemem gerek raporum %kac olur

önclikle geçmiş olsun iş kazası bildirimi yapılmadı ise bildirimi yap sgk ye dilekçe ile başvur sizi hastaneye sevk edecektir orada kurul raporunu düzenler bölge sağlık kuruluda rapora göre oranları belirler sgk ye başvur sizi yönlerdirir bir an önce başvurun süreç baya bi uzun bir an önce işlemleriniz başlasın benim 6 ay oldu daha oranım belirlendi yeni giden evrak beklemede diyor hala bekliyorum

Tesekurler daha tedavim sürüyor iş kazasi olarak yaziyor her işlemde farkli bir basvuru yapiliyormu acaba

Maluliyet basvurusu

Merhaba gecmis olsun öncelikle is kazasi gecirdim su an kontrollu raporlu tedavi devam ediyorum maluliyete basvuru yapabilirmiyim tedavinin bitmesimi gerekiyor.olay olali 6 ay oldu

Mede26

Öncelik ile büyük geçmiş olsun,kazan iş kazası olarak bildirim yapılmış ve tedavin devam ettiği için bu aşamada birsey yapmana gerek yok ve tedavilerine devam et,daha sonra tedavin bittikten sonra doktorun kontrol degil çalısır verdikten sonra SGK muna müracaat et,SGK mu seni tekrar hastaneye sevk edip muayene ve tekikler yapıp doktor görüşleri alınıp oran vermeden dosyanı Sosyal sigortalar sağlık kuruluna yollayacak ve kurul tarafından sana iş kaybı oranı çıkacak bu oran üzerinden ise sana sürekli iş görememezlik maaşı bağlanacak,sürecler genelde hep aynı yönde yürüyor,oranın geldikten sonra sgk mu müfettiş tarafından ifade alınır kazanın oluş şekli nedir kusurlar belirlenir.Bu sürecler 3 ay ile 14 ay arası bir dönem içinde gerceklesiyor lakin sürec uzama olsa dahi bir hak kaybın olmaz kaza geçilip rapor bitiigi ve çalısır aldıgın ayın takip ettigi ay başından sürecin bittiği ve maaşı aldıgın güne kadar tüm toplu ödemelerini alırsın,bu süreç içinde yapılan zamlar,var ise bayram ikramiyeleri gibi ödemeleri.Öncelik ile tedavin devam ediyor ve bu süreci beklemek zorundasın.

Tesekurler doktorum daha1 yil calisamazsin diyor toplamda 1.5 yil olacak doktor basvuru yap diyor sol ayak parmaklarini aldilar onun icin basvur diyebilirmi acaba

Üst Alt