Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2 ay önce iş kazası geçirdim. İşyerimi dava etmeli miyim?

Konular
1
Reaksiyonlar
0
Sağ el 2.3.4.parmaklar ilk boğum ile ikinci boğum arasından sıkışma sonucu kopma noktasına geldi,yerine dikildi.Ameliyat özelde yapıldı 5000 tlye iş yeri karşıladı.Tedavim devam etmekte ancak yüzde yüz iyileşme mümkün değil,iş yerine dava açmalımıyım,beklemelimiyim 7-8 senedir aynı yerde çalışmaktayım.Konu ile ilgili bilgisi olan veya bu süreçleri yaşayan biri yardımcı olabilir mi? ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLLSUN.

sercan kardeş dava açsanda 4 yada 5 sene sürer sonra alabileceğin maksimum 50-60 milyar civarı olur iş yerinde rahatın yerindeyse hiç bulaşma derim

geçmiş olsun öncelikle işkazasında on sene süreniz var mahkemeye vermek için. daha yeni sizin kazanız,malum buişlerde fazla acele ediyoruz ama devletimiz insanı uğraşrırmadan hiçbir şey vermiyor.bence ilk önce tedavini tamamla ve sgk ya sürekli iş göremezlik geliri için müracaat et bu tazminat kadar önemli bir kazanımdır,ben başvurdum dokuz aydır uğraşıyorum raporlarım ankaraya gidip geliyor.

Her şeyden önce iş kazası tespiti yaptırıldı mı ve %10 ve üzeri iş gücü kaybı oluşmuşsa sürekli iş göremezlik geliri bağlanması için sigğrta müdürlüğüne başvuru yaptınız mı?

Kazada işverenin ihmali varsa, bunun bedelini ödemeliler bir şekilde. Bu konuda tazminat açmadan önce işverenle konuşmayı deneyin bence. Az bir tazminat alınabilecekse, uğraşmaya değmez...

Sigorta müdürlüğüne hafif iş kazası olarak bildirmiş iş yeri.Sigorta müdürlüğüne sürekli iş görmezlik için başvuruda bulunmadım,oran tespiti başvuru sonrasımı belirlenecek şu an ben iş gücü kaybı oranının kaç olduğunu bilmiyorum.İş yeri yöneticilerinin ihmali var ama bu ihmalleri kabulleneceklerini zannetmiyorum(çünkü daha önce ölümlü bir kazada mahkemeye şahit çıkarıp işçinin dalgın çalıştığını söylettirmişler ve mahkeme 30.000tl tazminata hükmetti) ayrıca kazaya sebep olan makinayı kulanan operatörde var ihmallerin içerisinde.İş yeri şuan normal maaşımı yatırıyor,rapor parasını kendi alıyor(Türkiye.gov.tr'de gözüküyor).İlginiz için teşekkür ederim.ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLLSUN

Hastane sürecine dair epikriz ve rapor alın mutlaka. Hatta hastanedeki doktora sorun, hangi oranda işgücü kaybı alabileceğinize dair bir fikri vardır mutlaka... Yaptığınız meslek açısından iş kazası sonucu oluşan hasar kritik önemliyse, %10 ve üzeri rapor verilir diye düşünüyorum...

Gerek tazminat için gerekse sürekli işgöremezlik geliri için zaman aşımı 10 yıldır diye biliyorum. Er ya da geç bu hakkınızı kullanın...

bence iyi düşün kardeş egıtım verıldımı iş üvenligi tebbırlerı alındımı kusur oranı önemlı iş gücü kaybın ne onları ögren ona göre hareket et

Yüksek sağlık kurulundan gelen % 4,3 iş gücü kayıp oranı ile tazminat davası açtım, işyerine kusur oranı 8/4, üçüncü kişi kusur oranı 8/2, bana da 8/2 kusur verilmiş [genelde her durumda çalışana bu oranda kusur veriyorlarmış(saçma ama Türkiye işte)]. Dava iki buçuk yıl sonra karara bağlandı; otuz küsür bin maddi (geriye dönük faizler hariç), sekiz bin manevi. Karar karşı tarafın temyizi ile bozuldu adli tıpa gitti oradan da aynı oran geldi ve karşı tarafın itirazı ile adli tıp üst kuruluna gitti. Gelecek raporu beklemedeyiz. Allah hayretsin sonunu, Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Rapor yüksek sağlık kurulundan ne kadar zaman da geldi

Üst Alt