Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%20 engelli öğretmen sağlık özrü tayini yapabilir mi?

rivian37

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Herkese merhabalar,

Diplejik Serebral Palsi hastasıyım. CP yüzünden korkuluğu olmayan merdivenlerden inip çıkamıyor ve karlı buzlu zeminlerde yardımsız yürüyemiyorum. Yapılan 45 binlik atamada tercih dışı ( 41 ile ) kış şartları çok ağır olan bir ilçeye atandım. Kış gelmeden önce çok sorun yaşamamıştım ancak kışın hep diğer öğretmenlerden yardım isteyerek zar zor kışı geçirdim. Sağlık özrü için görev yaptığım ilçedeki nöroloji doktoruna gittiğimde CP'nin hiçbir yerde tedavisi olmadığını ve bunun için rapor veremeyeceğini söyledi. Bir şekilde yer değiştirebilme şansım var mı? Gerçekten çok zorlanıyorum ve doktorum bana senin buzda düşmemen gerekiyor eğer düşersen rahatsızlığın ilerleyebilir demişti.

Hocam ben de benzer bir durumdayım, Allah yardımcımız olsun.

@mrdmrd,

Amin hocam. Ben önümüzdeki eğitim öğretim yılı içinde raporumla beraber görev yaptığım ilçedeki atama birimine dilekçe vermeyi düşünüyorum.

Üst Alt