Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%20 engelli raporu alırsam TSK'daki görevim riske girer mi?

Gixtr

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Tsk da gorev yapmaktayim astimim ilerledi %20 engelli raporu alsam meslekte calismama engel olurmu bu konularda pek bilgim yok ihrac olurum diye kimseyede soramiyorum ama cok zorlaniyorum

hayir kesinlikle etkilemez, bir sey olmaz.

%40'ın üstüne çıkarsa ve kesinlikle calısamaz verilirse etkiler ama şuan problem yoktur

Gixtr
Neden rapor alma ihtiyacı hissettiniz, ayrıca % 20 olacağını nereden biliyorsunuz,% 40 ın altındaki raporlar geçersizdir,ayrıca % 40 ve üzeri rapor alsanız dahi mesleğinize hiç bir zararı olmaz, sizin teşkilatın ve emniyet teşkilatının kendine göre sağlık şartları yönetmeliği vardır ve tüm işlemler bu yönetmeliğe göre tesis edilir, rahatsızlığınızın karşılığını yönetmeliğinizde bulun , orada bellidir görevinize engel olup olmayacağı

kazazede
Astimdan dolayi geri plana cekiyolar zaten onda sorun yok merak ettigim engelli raporu alsam meslekte kalmama sorun olurmu bunun cevabini bulamadim

İsterseniz % 80 raporunuz olsun, farketmez, sizi bağlayan durum rahatsızlığınızın sağlık şartları yönetmeliğindeki karşılığı,

Muhterem kardeşim, sualinin cevabı şudur:
Statüsün burada önemli olmaktadır. Yani uzman çavuş veya sözleşmeli er isen sağlık nedeniyle sözleşmen fesih olabilir, bu durumda tazminatını alırsın.
Subay veya astsubay isen sınıf değişikliği olabilir, tabii şartları var ise, yani şartlar tutuyor ise.
Sağlık Yeteneği Yönetmeliği var. Bir zahmet oradan bakabilirsin.
Selametle.

Üst Alt