Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%20 rapor oranı ile ne kadar işgörmezlik bağlanabilir?

Efrayim korucu

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Ben 2005 yılında iş kazası geçirdim kendi dikkatsizliğimden.doktorlar yumuşak doku zedelenmesi deyip geçiştirdi.2012 yılında ameliyat oldum.ayaģımda düşük ayak oluştu ve doktorum ameliyattan hemen sonra birdaha asla ayağımın düzelemeyeceğini söyledi.tahminimce oranı %20 civarı.şimdi ben sürekli iş göremezlik ödeneğine başvuruda bulunmak istiyorum geriye dönük ne kadar zamanın parasını alabilirim

Efrayim korucu

Geçmiş olsun öncelik ile 2005 yılında iş kazası yaşamıssiniz bu sebep ile dava açma süresi 10 yıllık zaman aşımına uğramış büyük ihtimalle SGK sürekli iş göremezlik müracaatinizda kabul görmeyecek hem zaman aşımı hem olayın kazaya bağlı olup olmadığı ispat yönünde sıkıntı olur.cunku SGK iş kaybı oranı belirlendikten sonra işverene 10 yıl içinde PSD değeri için rücu davası açar sana ödediği maaşın ilk Psd değerini almak için kazadan sonra 10 yıl geçtiği için işveren den rücu yolu ile bu parayı alması güç olduğundan dolayı SGK Benin tahmiim bunu iş kazası olarak görmeyecektir

Örn Ben yüzde 28 oranla 550 600 civarı aylık alıyorum. Sizde bu şekilde kiyaslayabilirsiniz.

Ben yüzde %32 ile ne kadar iş gorememezlik alırım

Üst Alt