Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2001'deki iş kazası için geriye dönük kaç yıllık ödeme alınabilir?

cevdet038

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
S.a arkadaşlar ben 2001 yılında is kazasi gecirdim 2 parmak koptu % 14 rapor verdiler
suan islemler devam ediyor 2014 te başvurdum gecmise dönük kac yili alabiliyoruz bilgisi olan varmi?

10.07.2015rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisineelden sevk edilmek üzere işlendi
1410.07.2015 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisinezimmetten çıkarıldı
1515.07.2015 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı istatistik servisineelden sevk edilmek üzere işlendi
1615.07.2015 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı istatistik servisinezimmetten çıkarıldı
1715.07.2015 rehberlik ve teftiş müfettişliği - özlem zeybekelden sevk edilmek üzere işlendi
1815.07.2015 rehberlik ve teftiş müfettişliği - özlem zeybek zimmetten çıkarıldı.....

son durum bu anlayan varmi arkadaslar.ARSLAN SENIN DURUM LA AYNI GIBI...

cevdet kardeşim benim evrak takibimde aynı senin gibi 15.07.2015 ÖZLEM ZEYBEK te bende bekliyorum nezaman sonuçlanır acaba bilen varsa bi cevap yazsa . 10 ay oldu baş vuralı .

Valla hasan dayi son asamada saniyorum artık.

Is kazasimi seninde yuzden kac hasan usta

Bülent abi duysesimiiii oturanboga :) yorumlarini bekliyorum abi.

işkazası değil ama meslek hastalığı .yani maden işinde ak ciğerlerde oluşan tahribat .buda aynı iş kazasına geçiyo. oranı henuz bilmiyorum rapor sonucunda öğrenebilecem

Mrb yigit hayir dava değil geçici is göremez lige basvurdum % 14 verdiler is kazası 2001de oldu rapor felan da almadım kucuktu yaşım is kazasindan itibaren mi verecekler aylik baglandiginda toplu para o demek istediğim

Yigit bilgin varmi bu konuda bide asgari ucretten % 14 ne baglarlar:cool:y

Oturanbaga??????

Hasan dayı varmi ilerme sende.?

cevdet038

Geçmişe dönük 5 yıllık ödeme alınabiliyor.

Asgari ücret üzerinden maaş alıyor idiysen, %14 işgücü kaybına 120 TL gibi bir sürekli iş görremezlik geliri bağlanır.

bende bir değişiklik yok cevdet kardeşim aynı bekliyorum .

Hasan dayi ne yaptin bende dosyam gelmis hastaneden bi kac dosya istemişler sonra maas baglama servisine gidecekmis

hayırlı olsun cevdet kardeşim . benimkinde daha hiç bir değişiklik yok ÖZLEM ZEYBEK te takıldı kaldı .

Benimde % 28.2 rapor 03.08.2015 tarihinden belli Ankara rehberlik ve teftiş kurumunda.Daha mufetiş ismi yazmıyor bende beklemedeyim.acaba kaç günde sonuclanır ve maaş ne zaman yatar.Oturanboga kardeşim benim %28.2 rapora acaba aylık ne kadar olur.ve ben iş kazasını 26.04.2014 tarihinde yaptım.gecici iş gorememezlik maasımı her ay aldım.28.04.2015 tarihinde de Sgk basvurdum sürekli iş gorememezlik maaşına.bir cvp yazarsan sevinirim.
Bir sorum daha olacak kusura bakmasan
Ben iş kazasını gecirdigim donemde 2 banka tarafından ferdi kaza ve hayat sigortası olmuşum bir tesadüf sonucu öğrendim.Evrakları ve raporumu bankalara bağlı sigorta sirketlerine yolladım.her seferinde evrak eksik diye oyaladılar.en sonunda bu p.tesi 2 sigorta sirketini aradım.evraklar tamam dediler.benim merak ettiğim ortalama be kadar bir tazminat odemesi yapılır.sigorta şirketin birisinde poliçe de kaza ve mululuk 25.000 tl yazıyordu limit.diğerinin kini bilmiyorum.kazayı gecirdigimde asgari ücretle ile çalışıyorum.Yasım 37 idi o zaman eşim hamile idi simdi 2 cocugum var.bunlar tazminat etkisi yaparmı.simdiden çok teşekkürler

Benimde iş kazam var geriye dönük olarak ödeme yapmıyorlar iş kazasına başvurduğun tarih de geçerli değil örneğin benim kazam 2011 yılı sonu ben 2013 yılı ocak ayında basşvurdum aylık ise 2013 ayı mayısdan başlıyor nedenini sordum cevap vermediler sonuçlanma 2 sene sonra oldu maaş da kaza tarihinden 3 ay önce olan primlerin kazançları güne bölünüp günlük kazancın belirleniyor bunun 21 katına çarpılıp iş kazası aylık oranına bölünüp çıkan sonuçtan itibaren baş vurdurduğun aylık başlama tarihi bende mayıs 2013 bu tarihten sonra emekli maaşlarına yapılan zamlar eklenip öylece birikmişinizi alıyorsunuz.

Bende geçmişe dönük ödeme yapmadı kurum belki iş mahkemesine başvursa idim olurdu sanırım.

Hastaneden evrak gelince hemen maaş bağlanmıyorki bu seferde bölge müdürlerine sağlık kuruluna gönderiyorlar onlar karar veriyor hastaneden evrak çıkıp kuruma gidip kurum ankara kocatepe sağlık kuruluna gönderdi tam 1,5 sene sürdü o kadar çok bekletiyorlarki insan bıkıyor.

Olanın kaç Hilal hanım ve ne kadar maaş alıyorsunuz acaba

Ne demek bu???

1205667019.08.2015EMEKLİLİK SERVİSİNE DOSYA GÖNDERİLDİ MKGO:%14,3

AYRINTILARINI GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ EVRAKIN SATIRI ÜZERİNE TIKLAYINIZ.

Oturanboga
bu ne demek bilgisi olan varmi?

Galiba maaş baglanacak demek.Müfettiş ile görüştün mü acaba

Maas bu ayın 25 inde odenecek geçmişe donuk 5 sene ve hastaneye sevk oldugun tarihten bugune toplmani veriyorkar yani 5 sene gecmis 1 yilda hastane sevkten buyana toplm 6 yil toplu maaş alacam.allah bekleyenlere nasip etsin inşallah. Evrak izlede son durum aylik yazdiginda maaş bagkanmis demektir.

Hasan Son durum nedir bitmek uzeredir seninkide odeme servisene gidecek veya aylik yazacak evrak izlede bitti demektir sonra.

hayırlı olsun cevdet kardeşim benimki de ankaradan zonguldak a bugün geldi gözüküyo . senin evrak durumuna göre benim daha 20 -25 gün var gibi .

bende iş kazası geçirdim 2012de oldu kaza 2013de başvurdum hala daha gelcek ben aydında oturuyorum benım dosyam ızmire gönderılıyor neden acaba ankaraya gıtmıyor bılgısı olan yazabılırmı

muratakgün sen aydın daki sgk ya git ve orada kısa vadeli sigortalılar bölümü vardır oradan daha kesin bilgi alabilirsin .

Cevdet038 kardeşim senin % 14 raporuna ne kadar maaş bağlandı bunuda bizimle paylaşırsan inan iyi olur.Kendi olanım %28,2 tahminen ben de bilirim alacahım maaşı.Benim evrakta 25.08.2015 Mufettiş Savaş Tuncana gitmiş.Müfettiş bekliyorum ifade için.İnsallah herşeyin en iyisi olur.bu kadar zorlukları bekleyen tüm arkadaşlar için.

cevdet038

merhaba benimde iş kazasıydı ben 2002 de kaza yaptım . 2012 de haberim oldu başvuru yaptım sonuçlandı bana iş göremez maaşı bağlandı ama kaza tarihinde toplu ödeme yapmadılar baş vuru tarihinde ödeme yaptılar çok itiraz ettim vermediler maaşı keserler diye mahkeme ye vermedim siz kaza tarihinde toplu ödeme aldığınızda bana özel msj atın teşekkürler

Üst Alt