Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2002 yılında trafik kazası geçirdim. Tazminat ile ilgili sorularım var..?

nihat8102

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar beni bilgilendirirseniz sevinirim.
ben 18 ağustos 2002 de bir arkadaşın kullandığı aracta, dikkatsizliği sonucu yapmış olduğu kaza da boynum kırıldı. omirilik felçliyim şu an(c7). oranım %80

kazan yapan şöföre tazminat davası açtım halen devam ediyor. Ama araç sigortası ve benzeri hiçbir yere başvurmadım. Bu haktan yararlanabilirmiyim. Ne yapmam lazım nereye başvurmam lazım. Ayrıca bir şirkette 2,5 aydır santralde çalışıyorum . bu başvurmus olsam nasıl etki eder. 1 ay öncesi biyerden aradılar. arac sigortasından tazminat almama yardım edeceklerini sölediler. benden hasar tespit tutanağı istediler. ben avukata sordum. bende böle bi evrak yok dedi. hasar tespit tutanağını nerden alabilirim. Kaza yapılınca tutanak tutulmadan bizi hastaneye kaldırdılar. bildiğim daha sonrası olay yeri keşfi yapıldığı

yardımcı olun arkadaslar

tazminatlar

sayın ahmet girgin

bende 2002 ağustosunda trafik kazası geçirdim. arkadaşımın mazda marka mınıbusuyle seyır halınde iken arkadaşın dikkatsizliği sonucu beton direğe çarptık. boynum kırıldı ve su an omırılık felçlıyım. yuzde seksen raporum var.

bu zamana kadar hıç bır yerden tazmınat almadım . alabıleceğimi bıle bılmıyordum aslında.

bu kadar zaman geçmişken su an tazmınat v.s alabılmem için geç kalmış sayılırmıyım

bu saatten sonra yapabileceğim bırsey varmı

ayrıca 2,5 aydır ssk lı olarak bı sirkette santral op. olarak çalışıyorum

saygılarımla

Sayın nihat8102 üyemiz ; öncelikle sizede buyuk gecmıs olsun der sorularınızı net olarak cevaplamak ısterım.
Kaza tarıhınız 2002 olduguna göre tabıkı halen tum haklarınız mevcut.ancak yuzde 80 raporunuzun trafık kazasıyla ılıyet bagı bunması bunu da belgelemenız gerekecektır. Halen çalışıyor olmanız bu tazmınatı alamamanız veya eksık almanız anlamına asla gelmez. Detey bılgıler ıcınde n.e.sigorta@hotmail.com adresımden bana rahatlıkla ulasabılırsınız. Elimden gelenın fazlasını yapacagımdan emın olun. ( saglıgınızla ılgılı medikal tüm cıhazlar dahıl olmak uzere ) lutfen ırtıbat telefonlarınızı bırakın. Geçmiş olsun.

Ben 2003 Şubat Ayında Arkadaşımın kullandığı AraçdaTrafik kazası geçirdim ve sağ diz üzeriinden bacağım koptu (%60 İş Göremez raporumu var ancak 2022 Sayılı kanun için gittiğimde bu rapor %43'e düştü). O zamanlar avukatım 11.000 TL tazminat aldığımızı söyledi Aracın hem zorunlu trafik sigortası vardı birde kaskosu vardı. Ancak 2003 ylında trafik kazalarında özür durumuna göre %40-%60 arası tazminat ödemeleri 18.000 TL imiş acaba ben bu kalan tazminatı alabilirmiyim? ve ikinci sorumda şu olacak ben o zaman 2003 yılında trafik kazası geçirdikten sonra protezimi kendi maddi imkanlarımla yaptırmıştım ve açıkcası bilmiyorduk sigortanın karşılayacağını ancak şartlardan ötürü ve protezimi yenilemek durumunda olduğumdan dolayı Medikale gittik ve tabiki tüm prosedürleri tamamladıktan sonra (rapor, reçete vs.) SGK kurumuna evrakları teslim ettim ancak ordan da ret geldi çünkü Trafik Kazalarını SGK değil de ilgili Sigorta Şirketi ödüyormuş oradan aldığım belgeleri ilgili sigorta şirketine teslim ettim ancak şimdide bana zaman aşımı olduğu gerekçesiyle protezimi karşılayamayakları ile ilgili belge gönmdermişler. Acaba bana yardımcı olabilirmisiniz.Şimdiden çok Teşekkür ederim. İşin içinden çıkamıyorum Saygılar. Tel: 0532 660 57 27

aayineococuk a.
gecmiş olsun ... 1-sızın kaza tarıhınde polıce degerlerı 30000tl 2-sigortaya gonderdınıgınız belgelerde zman asımı suresı 5 yıl oldugundan ret almıssınızdır ama duruma gore 10 yıla cıkabılıyor arastırmanızı tavsıye ederım ayrıca kaza sonrası polıcenızde yazan tutarın tamamını alma gb sart yoktur bu kaza sonrası ölen veya sakat kalan kısıler veya magdurların bır hesaplanma seklınde ortaya cıkar kolay gelsın

http://www.engelliler.biz/forum/members/24236.html

Selamlar nihat bey

öncelikle geçmiş olsun.
Sigorta şirketlerine başvurmak için 2 yıllık zamanaşımı süresi vardır.ancak bu kaza sonrası ceza davası açıldıysa zamanaşımı 10 yıldır.
Kaza tespit tutanağı ise kaza yaptığınız mahallin bağlı olduğu trafik şube müdürlüğünde vardır. Siz olay sonrası hemen hastaneye kaldırıldıysanız dahi tutanak tutulmuştur. Polis memurlarınca ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında doğrudan tutanak düzenlenir sizin talep etmenize veya olay yerinde bulunmanıza gerek yoktur.

Merhabalar Arkadaşlar

ben 2002 yılında trafik kazası geçirdim bir bacağım koptu tazminat alacağımı eksik almışım ve bu sitenin aracılığıyla Ahmet Girginle tanıştım Saolsun Ahmet Abi 2010 'nun Haziran Ayında Kalan tazminat hakkımı almamı sağladı.
ALLAH ONDAN RAZI OLSUN. BİZ BU İŞLERİ TEK BAŞIMIZA MÜMKÜN DEĞİL YAPAMAZDIK.
biraz zaman aldı tabi ancak prosedür böyle işliyor sizde bilirsiniz kağıt işlerini.

Saygılar.

aayineococuk,
alacağınız kalmamıştır yazısı ve imzanıza rağmenmi,daha sonra tekrar ödeme aldınız?
eksik aldığınızı nasıl tespit ettiniz..?açıklayabilirimisiniz.....

şimdi hocam ben daha önce avukata vermiştim avukatım bana ibraneme imzalattı aldığım ilk tazminat ile ilgili.
daha sonra bir sıkıntı oldu siteye yazıyım istedim mutlaka vardır bir bilen diye ve allaha şükür Ahmet Girginle tanıştım Ahmet abiye telde konuştum ben ankarada oturuyorum o bursada telle konuştuktan sonra ahmet abi benden bir takım evraklar istedi (yani gerekli evrakları) bende var olanları ve gerekli olanları temin ettim zaten çok zor değil. bu belgeleri ahmet abiye kargo yoluyla gönderdim.
ve ondan sonra süreç başladı kaza tutanakları poliçelere baktı ve alacağın kalmış dedi ben bunu senin için alırım dedi sen rahat ol dedi ben de ondan haber bekledim
açık yüreklilikle söylüyorum hocam ALLAH bu ADAMDAN RAZI OLSUN kim ne derse desin hakkını teslim etmek lazım.

aayineococuk,sizin daha sonra ikinci kez aldığınız tedaviyle ilgili olan kısımla ilgili tutarla ilgili olan kısım sanırım.
.zira ibranameyi( şart koymaksızın )imzaladığınızda tekrar bir talep hakkınız kalmıyormuş.ancak zaman içerisinde ,sekelin artması ve bunu belgelemeniz durumunda talep etme hakkınız olma ihtimali doğabiliyormuş..(ahmet beyle yaptığım görüşme sonucunda paylaştığı bilgiler.)

Üst Alt