Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2003 tarihinde işe girdim ve bugüne kadar 2022 aylığı aldım. Şimdi ne yapmalıyım?

karaca76

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaslar ben 2003 te işe girdim ve 2022 maaşımı almaya devam ettim bu zamana kadar da aldım.fakat bu ay ptt ye gittigimde maaş yatmamış.bu maaşın işe girdikten sonra alınmayacagını bilmiyordum.ne yapmalıyım. birde 2008 çıkan aftan yaralana bilirmiyi.

teşekkürler

selam arkadaşım ben özürlü devlet memuruyum.eşimde özürlü çalışmıyor.eşimde 2022 aylığı alabilirmi.

arkadaşım devlet senden 01 01 2008 ekadar olan kısmı almazz ama 2008 2010 kısımlarını faiziyle alır yapacak birinci yolun mal müdürlüğüne taksitlendirme için dilekçe ikinci yol dava açmak ama bu zayıf bi ihtimmal

hocam iyi diyorsunda o yasa çıktığında herhangi bir başvurusu olmamış arkadaşın üstüne üstlük 2 yıl daha almaya devam etmiş aylığı kime ne diye dava açacak kaybetme durumu % 100 iken 2003 ten 2010 tarihine kadar aldığı aylıkları faiziyle geri öedemek durumunda ha taksit dersen o kadarda kolaylık sağlarlar tabiki ama silme durumu kısmi de olsa olmaz o hak verildiğinde yararlanmamış ben bilmiyordum hikayesini devlete asla anlatamaz yanlışım varsa daha iyi bilenler lütfen düzeltsin

Size katılıyorum yazdıklarınız doğru malesef işe başladığında sigortan yatmaya başlamadan mal müdürlüğüne dilekçe yazıp maaşının kesilmesini talep edeceksin yoksa dediğiniz gibi faiziyle parayı alıyolar.Kardeşim ben anlamıyorum insanlar aç gözlük yapıyor madem çalışmaya başlamışsın bu özürlü maaşının verilme şartlarını,hangi durumlarda kesilebileceğini neden iyice araştırmıyosunuz yani sadece maaşım bağlansın da ne olursa olsun diyolar sonrada okadar yıl aldığı parayı şimdi de fazlasıyla geri ödeyecek ne anladın kardeşim şimdi sen ozaman belki rahat ettin hem işte çalıştın hem 3 ayda bir maaş aldın ama devlet şöyle diyo beni kandırmayın engelli de olsanız sonunuz kötü olur allah için yanlışmı dediklerim..

moonyou
sanırım ne demek istediğimi çok iyi anlamışsınız 2022 alan bir kişi bu konuyla alakalı herşeyi iyi kötü bilir ne zaman ne koşulda kesilmesi yada kesilmesi için için müracaat etmesi gerektiğini bilir aradan geçen zaman da ben bilmiyordum olayını devlete somut bir şey olarak sunamazsınız anca farazi olur sevgili arkadaşım bana kızsada olay bu hem çalış maaş al hemde haybeden devletten 3 ayda bir 600 tl al böyle bişey yok olmazda

bide ek olarak ben devlet memuruyum eşim 2022 den yararlanabilirmi demekte zaten siz delet güvencedesindesiniz eşinize bakmakla yükümlüsünüz üstüne üstlük devlet eşinize neden nakdi yardımda bulunsun maaşınızı arttırmak için kariyer yapmayı deneyin en uygun yol bu biraz tok olmayı deneyin inanınki sorun kalmaz

işte ne oluyor böyle aç gözlülük yapan insanlar yüzünden diğer engelli arkadaşlarada güven kalmıyor yani herkes böyle yapsa hepimiz devleti yesek neolacak tamam bi hata yapmışsın diyelim 2-3 ay unuttun aldın maaşı be kardeşim 7 yıl boyunca da alınırmı pes yani bunun adı sömürmektir kimse kusura bakmasın örnek veriyorum ben 9 aydır bekliyorum maaş bağlansın diye çok aşırı sıkıntılı dönemlerim oldu ihtiyacım var ben de bilirim çalışmasını dicem hastalığım çalışmaya elverişli değil ne zaman ne olacağı belli olmayabilir ama kardeşim diğer insanlarda sizin gibiler yüzünden bekletiliyor böyle aylarca bütün evrakları tam olmasına rağmen neden bu kandırmaktır ama kendini kandırdın zaman kazandın maddiyatını düzeltene kadar ek gelir yaptın ama şimdi devlet sana al sana diyor yapmayın ya bunu kimseyi aptal yerine koymayın kardeşim....

devlet 1 lirasını kimsede bırakmaz asla bunu idrak etmek lazım ama anlayana bide şahıs devlet memuru söylenecek söz yok artık

Bence de doğrusun.Devlet memurusun daha ne istiyosun eşinde evde otursun sende çalış madem bulmuşsun devlete dayanacak bir kapı o kapına sahip çık daha sorma zaten bilmiyomusun kardeşim sigortası olana zaten vermiyolar sende sigortalısın eşin senden yararlandığı için devlet bu soruna bakmaz bile şükredin biraz ticet kardeşimin dediği gibi devlet memurusun eşinede sen bakacaksın daha bişey bekleme....

Ben 2001 yılından sonra hiç çalışmadığım halde ve 2008 yılında af çıkmasına rağmen 7.236 lira ceza ile karşı karşıya geldim ve maaşım kesildi.Bir yıldır uzun uğraşlardan sonra maaşımı tekrar bağlattırdım.Şimdi maaşımdan 1/4 oranında kesinti yapılıyor.

yalçın senin durumun çok farklı bence yargı yoluna giderek olayı çözersin

valla kardeş benmde başıma geldi paşa paşa ödüyorum şimdi taksitlere böldürdüm.devlet 1 tl sini bile koymaz alır.alıyorda zaten..

Karaca, aftan önceki aylıklara borç tahakkuk ettirilemez zaten. Fakat aftan sonraki aldıgınız tüm aylıklara yuzde elli faiz borç tahakkuk ettirlir. Bunu ödmek zorundasınız zaten yasal açıdan. Taksitlendirme yoluna gidbeilirsiniz.
Eşiniz 2022 aylıgı alamaz. Çünkü siz devlet memurusunuz, geliriniz var ve eşinize bakmakla yükümlü sayıldıgınızdan eşinizin aylık geliri 98 TL'yi geçer ve aylık baglanamaz.
Eşinizin sizden ve kendisinden dolayı aylık 98 tl'yi geçen bir geliri yoksa ancak başvurabilir. Ama bu parayı ona siz temin edebileceginizden dolayı eşinizin 2022 aylıgı alması, yasal açıdan mümkün değil.

Üst Alt