Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 almış olduğum rapor elimde yok yeni aldığım raporun yüzdelik dilimi çok düşük

farmer74

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
MERHABA

2022 YASASINDAN YARARLANMAK İÇİN 2004 TE %70 SAĞLIK RAPORU ALMIŞTIM 2006 İŞE GİRDİM 3 AY SİGORTAM ÖDENDİ VE İŞTEN ÇIKTIM YASADAN TEKRAR YARARLANMAK İÇİN SAKATLIK AYLIĞINA BAŞVURDUM DOSYAMIN KAPANDIĞINI SÖYLEDİLER 2004 TE ALMIŞ OLDUĞUM SAĞLIK RAPORUNUN BENDE Bİ EŞİ OLMADIĞ İÇİN DEVLET HASTAHANESİNE TEKARAR MURACAT ETTİM VERDİKLERİ RAPOR %31 ŞİMDİ ELİM KOLUM BAĞLANMIŞ ŞEKİLDE BEKLİYORUM BU ADALETSİZLİĞİ KİMSE GÖRMÜYORMU BANA Bİ YOL GÖSTERİN

Maalesef bu adaletsizliği aşmak çok zor! Şöyle bir dilekçe ile başvurup, kaybolan raporunuzun arşivden bulunup yeniden size verilmesini talep edebilirsiniz:

• .. Hastanesi Başhekimliğine

... tarihinde ... sayı ile hastanenizden almış olduğum sağlık kurulu raporu kayıp olmuştur.

16 Temmuz 2007 günkü Resmî Gazete'de yayınlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in 13. maddesinin 4. bendinde, “[...] süresi dolmadan tekrar rapor istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. [... Daha önce] verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez” hükmü; 14. maddenin 2. bendinde, “Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün kullanabileceği hakları sayısınca çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir”. hükmü; 3. bendinde ise "Raporun bir nüshası, gerektiğinde belgelendirilmesi amacıyla raporu veren sağlık kuruluşunda saklanır." hükmü yer almaktadır.

Bu çerçevede, kayıp olan sağlık kurulu raporumun kayıtlarınızda yer alan haliyle ve raporda geçen kullanım amacı ibareleri sayısında nüsha ile tarafıma verilmesini arz ederim.
Bunun dışında yeni rapor alırsanız, maalesef yeni cetvele göre rapor veriyorlar, ve o zaman oranlar da çok düşük oluyor!

Mutlaka ama mutlaka eski raporunu almaya çalış.Çünkü yönetmeliğe göre eski raporlar geçerli.yoksa büyük mağduriyet yaşayabilirsiniz.

benımde aynı şey basıma gelıyordu geçen sene ama ben fotokopısıı almıstım hastane yenıden saglık kuruluna yollamak ıstedı ama zorlanda olsa eskı raporun fotokopısını aldım aslı gıbıdır onaylattım. senın saglık raporu aldıgın hastanede kaydır vardır vermelerı mecburdur

bu sağlık raporları hakında öözüm yolu bulalım arkadaşlar

bu haksılıklara bir son verelim raporlarda herşey haksız yolla yapılıyor
adaletsizlık diz boyu sessimizi duyurmak için bir yolla başvuralım

GENELDE ÖYLE OLUYOR BEN 1991 DE İŞE GİRDİM %45 RAPOR ALDIM SONRA VERGİ İNDİRİMDEN FALYALANMAK İÇİN TEKRAR BAŞVURMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER BAŞVURDUM %10 GELDİ VE BEN 2007 YILINA KADAR ÖYLE CALIŞTIM BENİM RAHATSIZLĞIM İLERLEDİ BİDE YAŞ VURUNCA 2016 EMEKLİ OLACAĞIMI DUYUNCA TEKRAR BAŞ VURDUM HASTANE BANA %70 RAPOR VERDİ VE BU RAPOR MALİYEDEN %19 CALIŞMA GÜCÜNÜ KAYBETMİŞTİR DİYE YAZI GELDİ BÖYLELİKLE BEN VERGİDEN MUAF OLAMADIĞIM İÇİN TEKRAR İTİRAZ ETTİM BİRAZ UĞRAŞTIM DİYEYİM ŞİMDİ BANA YENİ %41 GELDİ MUTLAKA MÜDAHALLE ETMEK LAZIM YOKSA HAKKIMIZ OLANI ALAMIYORUZ BENCE PEŞİNİ BIRAKMAYIN

gunesstar58, tecrübeni aktardığın için teşekkürler.
Evet, unutmayın, Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik (ekindeki cetvel) sizin sakatlığınız/hastalığınız ile ilgili olarak yüzde kaç oran öngörmüşse, Ankara o oranı vermek zorundadır. Hastane o cetvele uygun oran vermiş mi, kişinin raporda belirtilen hastalığı/sakatlığı gerekli tanı yöntemleriyle belgelendirilmiş mi, bunlara bakar Ankara'daki kurul. Bunun dışında, cetvel'İn %41 dediğine Maliye %40.99 bile diyemez! Derse, hukuk yolu açıktır...

kaybolan raporum için verdiğiniz dilekce örenği ile başvurdum

dilekceyi vereli 2 hafta oldu hiçbir cvb falan gelmedi bu durumda olmazsa ne yapmamı önerirsiniz işim gittikce zorlaşıyor elimden gelen birşey yok
TEŞEKKÜRLER

Bir dilekçe daha yaz ".. tarihinde vermiş olduğum (ekte bir örneği yer alan) dilekçenin cevabının ne zaman verileceğinin tarafıma bildirilmesini arz ederim".
Eğer yine cevapgelmezse, dilekçelerine cevap verilmediğni Valiliğe yazacağın başka bir dilekçeyle şikayet et. Valilik kanalıyla işlem yapınca bu sefer görmezden gelemezler.
Sakın işin ucunu bırakma... Bu şekilde zorlamaktan başka şansınız yok.

Üst Alt