Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 yılında geçirdiğim iş kazası için gelir o günden bu güne mi ödenecek?

covanni_79

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar

benim kaza geçirdiğim tarih 18/07/2004
malüllük için sgk ya başvurmuştum fakat müfettiş raporunu her ne hikmetse 8 sene sonunda tamamlayabilmiş
ben ümidi kestim derken görüşme için çağrıldım istenilen evrakları verdim bir sonra maaş bağlanacağı söylendi

benim merak ettiğim konu 2004 yılından bu yana almam gereken maaşı toptan vericeklermi saygılar...

Evet, o tarihten bu yana geçen süreye ait sürekli iş göremezlik gelirini toptan alacaksınız.
Gelir;
- Geçici iş göremezlik ödeneğinin sona erdiği tarihi,
- Geçici iş göremezlik tespit edilemeden sürekli iş göremezlik durumuna girilmişse, buna ait Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen raporun tarihini, takip eden ay başından başlatılacaktır.
Bu arada, sürekli iş göremezlik geliri için başvurdunuz değil mi? Hangi oranda rapor aldınız?

ilginize teşekkür ederim bülent bey 2004 yılında malüllük maaşı için baş vurmuştum fakan söylediğiniz sürekli iş görmezlik ayrı bişeymi onu bilmiyorum

rapor oranı derseniz elimde oran belirten bi rapor yok fakat askeri hasteneden alınmış askerliğe elverişli değildir raporu ve ameliyat olduğum hastahaneden aldığım yapılan ameliyatın içeriğini belirten bir raporu sgk memuru bayana verdim heyet raporu istiyormusunuz diyede özellikle sordum fakat gerekmez dedi
maaşını ziraat bankasının hangi şubesine yatıralım diye de sordu ben de bi şube ismi söledim tamam bu ay sonunda yatar dedi
fakat nekadar bağlandığını evraklar ankaraya gidip geldikten sonra öğrenirsin dedi

benim bu aşamada yapmam gerekn bir şey var mı acaba

bu konuda yardımcı olursanız gerçekten çok sewinirim çevremde herkes bişeyler söylüyor fakat olaya kimse vakıf değil saygılar...

İş kazası sonucu müfettiş raporu ile bağlanan gelir emeklilik değil, sürekli iş göremezlik geliridir. Bu geliri yaşam boyu alırsınız (emekli olsanız da çalışsanız da kesilmez bu gelir). Ayrıca bu gelir size ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere yaşam boyu sağlık güvencesi sağlar.

Bundan sonra yapmanız gereken, yatan geliri misler gibi yemektir :)

bülent bey ağzınızdan bal damlıyo vallahi şu 7 senelik tutarıda bi verseler...
çok teşekkür ederim sağolun.

Bu konuda gelişme olunca bu başlıkta paylaşın lütfen...

Üst Alt