Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 yılında geçirdiğim iş kazası sebebiyle haklardan faydalanabilir miyim?

suwat

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle merhaba, daha önce geçirdiğim iş kazası nedeniyle çalışmalarınızı bir süredir misafir olarak takip ediyorum.

Şimdiye kadar bu iş kazasıyla ilgili hiçbir, ücret maaş, tazminat vs almadım.

Ben şimdiye kadar hep acaba rapor alabilir miyim raporumun derecesi ne olur emekli olabilir miyim diye araştırdım. bunu da son bir 2 yıldır bakıyorum. Bilgisizlik ve çok yoğunlaşamadığım dan dolayı iş kazasının üstüne çok geçmesine rağmen henüz bir yol alamadım. kusura bakmayın.

2004 Nisan ayında çalıştığım şehrin dışında iş kazası geçirdim. Davacı olmadım. Kamu davasında da davacı olmadım. Geçirdiğim kazadan dolayı hala rahatsızlıklarım devam etmekte. Henüz rapor almadım.

Yakın bir zamanda bir tanıdığım iş kazası geçirince tazminat ve aylık maaş almaya başlayınca ben neden almadım diye sordum kendime.
Şimdi soruma gelince.

Elimde kaza tutanağının fotokopisi mevcut. Kaza sonrası aldığım hastaden istirahat kağıtlarının fotokopileri mevcut. SSK dan aldığım ücretin belgesi mevcut.

1- Ben başvursam karşı taraftan tazminat alabilir miyim? (İşte trafik kazası olduğu için)
2- SSK dan arkadaşım toplu para aldı. Bunu alabilir miyim?
3- Ayrıca cüzhi bir miktarda olsa bir maaş bağlandı. Ben bu maaşı alabilir miyim?

Açıkcası aradım internetten bir sonuç elde edemedim sadece 10 yıldan fazla olduğu için karşı tarafa dava açma hakkım kalkmış bunu bulabildim. Ama maaş veya diğer tazmin hakları hakkında bir bilgi bulamadım.

Çok sağolun.

karşı taraftan tazminat işi bitmiş ama oran almak için yol acık arkadaşım sgkya başvur seni yönlendirecek uzuv kaybı varmı

uzuv kaybı yok. SSK ya başvurup engel oranı raporu alacağım sanırım bunu anladım söylediğinizden. Peki iş kazası neticesinde mesleki kazanma kaybı için verilen aylık ücreti alabilirmiyim?

Üst Alt