Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 yılında iş kazası geçirdim. %32 oran verildi. Tazminat süreci nasıl ilerleyecek?

ingi__laz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamun Aleyküm dostlar bilgilerinize muhtacım

ben 2004 yılında iş kazası geçirdim. ve kaza ile ilgili son operasyonu mu 2009 yılında gerçekleştirdim. 2015 yılında ise avukat aracılığı ile maddi ve manevi tazminat davası açtım.

kazayı geçirdiğim zaman 19 yaşındaydım sgk iş kazası tespiti yaptı. bana %32,3 oranında iş görememezlik raporu verdi buna nazaran maaş bağladı.

bilirkişi raporları ise iş veren %80 ben %20 süreç yavaş yavaşta olsa ilerlemekte fakat benim merak ettiğim tazminatımın ne kadar olacağı
birde şu var sgk benden rapor istedi çıkardım oran 32.3 olmasına rağmen yinede 2019 yılında hastaneye sevk edilmek üzere gelmemi istedi böyle olması mahkemenin 2019 yılından yani yeniden rapor çıkarmadan bitmeyecek anlamına mı geliyor saygılar.

aldıgın oran kontrollu rapormuş iyileşme varmı veya dahamı kötü oldun diye bakacaklar arkadaşım tazminat hesabı yaşa aldıgın maaşa ve kaza kusur oranına bakılıyor maaşın aktuarya hesabı aktif ve pasif dönem diye ikiye ayrılıyor çoçuk sayısı kız mı erkek mi bunların hepsi etken eger ücretin askeri ücretse meslek odalarında yaptıgın işin eder fiyatı hesabına başvur genelde yüksek çıkıyor

evli olmadığım için çocuk meselesi harici olacaktır sanırım iş görememezlik maaşı 1469 tl birde şu var ben 2004 yılında kazayı geçirdim bana 2009 yılından hesaplanmış toplu maaş ödendi e devlet üzerinden de baktığım zaman sürekli iş görememezlik maaşı yazıyor maaşı aldığım banka ise sayın emeklimiz diye işlem yapıyor bunlar çelişki oluşturuyor ister istemez sgk ise tekrar rapor istiyor ikilemde bırakıyor beni bilgi sahibi olmadığım için peki mahkeme mecburen bu raporun çıkmasını ve ona göre mi hesap yapılacak acaba ve hesap yapılırken ilk kaza tarihi 2004 yılı mı yoksa son operasyon geçirdiğim 2009 yılı mı baza alınacaktır. demiroz_serkan

Hesap yapılırken ilk kaza tarihine göre hesaplama yapılır.

sgk sana geriye dönük 5 yıllık sürekli iş göremezlik gelirini toplu olarak ödemiştir. 2004 ve 2009 arası 5 yıldan sonrası zaman aşımı olduğu için ödemez zaten. Senin ne kadar tazminat alacağını şu aşamada avukatın bile net cevap veremez. Kaza da %20 kusur oranın tazminatından düşecek sgk sana bağladığı sürekli iş göremezlik gelirinin psd tutarı tazminatından düşecek

mahkeme seni adli tıpa yollayacak eğer kazadan sonra iyileşme varsa rapor oranın da düşecek ve alacağın tazminat miktarı da düşecek . Hakim gerekçeli kararı verdiğinde manevi tazminatı ne verir kimse bilemez o yüzden burada ne kadar para tazminat alırım diye soracağınıza davam ne zaman biter diye sorun sen daha yolun başındasın 2015yılında dava açmış sın ve 2020 yılında bile davan bitmez.

İron çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için 2020 den önce bitmesi için bol bol dua edeceğim inşallah benim gibi süreden yana mağdur arkadaşların davaları da tez zamanda sonuçlanır hayırlı bir şekilde

ingi__laz

dua etmekle süreç hızlanmıyor maalesef geri kalmış gelişmemiş ülkelerin adalet sistemi bu şekilde uzar gider. sana tavsiyem işine gücüne bak davayı kafana takma çalışma hayatına dön hem sürekli iş göremezlik gelirini al hem de işyerinden maaş davam bitsin sonra çalışır bakarım dersen en az 3 bankaya kredi borcun olur.;)

İron

keşke dediklerini yapabilsem denedim denemedim değil fakat olmuyor beceremiyorum takıntı haline geldi artık bu mesele hayatım boyunca mahkeme ile işim olmamış sonuçta merak konusu haline geldi er yada geç bu mesele bitmeli kafamda öyle sorular var ki psikayatri bile çözüm üretemez tek çözümü ben bulabilirim gibi düşünüyorum sonra oturup düşünüyorum kendi kendime paranoya yapıyorum çok farklı duygular içerisindeyim tarifi olmadığı için bu yazdıklarımın çoğunluğu saçmalıktan ibaret kusura bakma lütfen :( :( :( :( :( ALLAH yar ve yardımcımız olsun

niye bukadar karamsar yazıyorsun arkadaşıın davası 2 yılda bitti tazminatınıda aldı büyük şehirlerde dava sürecleri yogunluktan agır işliyor ama insanlara bukadar korkutma bazı davalar hızlı bazıları yavaş gidiyor davada en uzun sürec adlitıp muayene kısmı yoksa karar aşaması hızlı

@demiroz_serkan sağolasın ilginden dolayı bakalım hayırlısıyla ne olacak sabırla bekleme aşamasındayım ama gel gelelim mahkeme işleriyle bu güne kadar işim olmadığı için çelişkiler dolu kafamda çünkü karşı tarafın avukatları olmayan şeyler varmış gibi ithamlarda bulunuyor ve otomatik olarak farklı şeyler düşünüyorum inşallah hayırlısı ile sonuçlanır

benim davamda hızlı gelişmeler oluyor hesap bilirkişi için beklenen 2 evrak vardı onlarda geldi gibi biran önce bitsin de bende hayatıma çizeceğim yolu çizeyim elim kolum bağlıymış gibi hissediyorum bu durumdayken

arkadaşlar bu sayfada da gördüm, bilgilendirme amaçlı söylüyorum. Mahkeme herhangi bir itiraz olmadan kendiliğinden dosyayı Adli Tıp Kurumu'na göndermez. Malûliyete tarafların bir itirazı varsa sırasıyla, önce, Yüksek Sağlık Kurulu'na sonra Adli Tıp 3. İhtisas Dairesi'ne gönderir. SGK-Yüksek Sağlık Kurulu-Adli Tıp 3. İhtisas Kurulu raporları arasında çelişki olur ise dosya Adli Tıp Kurumu Genel Kurulu'na çıkar. Eğer çelişki yok ise 3. İhtisas Dairesi'nin verdiği karar ile sonuçlanır. Yani her dosya Adli Tıp'a gidecek diye bir durum yok.

@feriz bilgilendirdiğin için teşekkür ederim bilgi sahibi olan arkadaşlar var az bilgi sahibi olan arkadaşlar var birde bilgi sahibi olmayan arkadaşlar var en doğru bilgiye ulaşmak amacımız adli tıp a gideceksem bile gideyim sorun değil kazadan sonraki kalıcı eser ortada sonuçta önemli olan bu mahkeme işlerinin biran evvel sonuçlanması benim için. şuan için iş görememezlik maaşı alıyorum ama sonrası belki 10 yada 50 tazminat alacağım belki daha da fazla ona göre hayatıma yön çizmem gerekecek belki evleneceğim belki ev alacağım belki hayatımı başkalarına muhtaç şekilde devam ettireceğim mahkeme nokta koysun ki gözümün önündeki perde kaksın hep böyle umut içerisinde bekle bekle can dayanmıyor... eminim benim gibi farklı farklı düşüncelere sahip binlerce mağdur arkadaş vardır

demiroz_serkan

2 yılda bittiyse kesin karşı tarafla anlaşmıştır. ben gerçekleri yazıyorum masal anlatmıyorum kimseyi korkutmuyorum. İstanbul da zaten 1 yılda 3 dava ancak olur sen küçük yerde yaşıyorsan tabi daha hızlı sonuçlanır.

Üst Alt