Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2005 yılında geçirdiğim iş kazasından dolayı iş göremezlik aylığı bağlanabilir mi?

güven16

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm 2005 yılın daiş kazası sonucu sol gözümü kaybettim yde kırk iki raporum var bana işkazası aylığı bağlanırmı yanıtlarsanız sevini rim

Öncelikle bağlı bulunduğuz sgk müdürlüğüne gidip iş kazası bildiriminin yapılıp yapılmadığını öğrenmeniz lazım ancak sgk müfettişleri gelip iş kazası olduğunu tescil ederlerse iş kazası sayılır.sırasıyla süreci yazayım bende yaşadım çünkü;
-sgk müdürlüğünün (bağlı olduğunuz) iş kazası bölümüne gidip iş kazası takip dilekçesi vereceksiniz
-Sgk iş kazası olduğunu tescil etmek için iş yerinize müfettiş gönderip rapor tutturacak şahitler dinlenip olay incelenecek
-İş kazası olduğu tescil edilirse Sgk sizi devlet hastanesine sevk edip malüliyetinizi tespit ettirecek, sağlık kuruluna gireceksiniz
-Hastane sağlık raporunuzu bağlı olduğunuz sgk ya onlarda ankara sgk sağlık kuruluna gönderecek kesin onayı onlar verecek sonra bağlı olduğunuz sgk müdürlüğü maluliyetiniz oranında sürekli işgöremez geliri bağlayacak

Bütün bu süreç yaklaşık 1 yıl sürüyor şansınız yanınızda olursa 7-8 ayda bitirirsiniz çünkü 8ay müfettiş bekleyenler oluyor

Ek olarak şunu söyleyebilirim ben de: İş kazasından dolayıo sürekli iş göremezlik geliri bağlanmasında zaman aşımı söz konusu değildir.

Ayrıca, işverene tazminat davası da açabilirsiniz. Bunun için zaman aşım süresi 10 yıldır.

arkadaşlar verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim ben işkazası geçirdiğimde dava açtım sonra avukatım tarafından kandırıldım diye bilirim yani anlaşma yoluna gidildi ozaman müfettişler işkazası geçirdiğim fabrikaya gelip denetleme yaptılar yani işkazası oldugu ortada ama alaşma yoluna gidildiği için bu bir engel teşkil eder mi bilmiyorum ozaman ki raporum yüzde kırkiki idi ayrıca işyerinde kamyon şöförüydüm solgözümü kabedin ce ehliyette iptal oldu şu an ne yapmam gerektiği hakkın da hiçbir bilgim yok beni aydın latırsanız minnet tar olurum güven ulutaş 05353364657 bu benim numaram face de aynı yani güven ulutaş

Üst Alt