Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2005'te %23 iş göremezlik raporuyla şuan 135 TL alıyorum. İtiraz etmeli miyim?

asi 23

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
selam arkadaşlar ben 2005 de kaza geçirdim yüzde 23 rapor aldım 80 tl bağlandı şimdiye kadar zamlarla 135 lira oldu itiraz etmem gerekirmi yardımcı olursanız sevinirim yaşım 29 du ozaman şimdi 35 oldu ve parmaklarımda güçlsüzlük meydana liyor sağ el işaret parmağı ve yanındaki parmağım dipten yok bülent abi yardımlarını ve tavsiyelerini bekliyorum

Asgari ücret üzerinden ve %17 işgücü kaybına göre sanki doğru hesaplanmış gibi. Ama taş atacaksın da kolun mu yorulacak, gelirin yeniden hesaplanması için sigorta müdürlüğüne başvuru yap istersen... Şansını denemiş olursun.

selam bülent abi yüzde 23 verdi ankaradan ona göre bağlandı ve hata baraj yüzde 25 dediler olsaydı daha fazla olur dediler onun için sordum az değilmi aldığım para ama evet ozamanki asğari ücretenmi hesaplandı

sgk ya yazılı dilekçe ile başvurun bence.Tekrar hesaplattırın bağlı bulunduğunuz sgk müdürlüğüne, sorunlarınızı detaylı yazın , çalışmakta olupta aldığınız geliride yazın ORANINIZ o gelir üzerinden verilmektedir.Hesaplama öyle yapılıyor AMA dosyanızdada mevcuttur bu geliriniz SGK dosyanızda yani ORADAN DA BAKIN ne kadar günlük kazanç üzerinden işlem yapılmıştır yazın ve bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.

ama ozaman çalıştığım işyerinde asgari ücreti şimdi 1 milyar lira üzerinden gösteriliyor olurmu itiraz kabul edilirmi işyeri değişik kaza geçirdiğim işyerinden ayrıldım başka yerde çalışıyorum

ASİ;

Konuyu anlayamadım , net açık yazabilirmiziniz lütfen

yani bana 2005 te yüzde 23 aldım ankaradan işgörmezlik raporu aradan 6 yıl ğeçti 80 milyon bağlanmıştı şimdi zamlarla beraber 142 milyon oldu ama ozaman asğari ücret üzerinden gösterilmişti, maşşım şimdiyse 1milyar 150 milyon üzerinden gözüküyor itiraz etsem düzelmezmi düşük geldi bana maşşş

o zamanki asgari ücret 488 tl dir. 488 tlnin %70 i 341 tl yapar bununda %23 ü 78,5 tl yapıyor yani almış , bağlanmış olduğunuz paradır.siz de bunu 80 tl olarak yuvarlak rakam yazmışınız doğru hesaplama ANCAK bu para zamlarLA 2011 e kadar az olduğunu iddia ediyosunuz anladığım kadarıyla ; O zaman şöyle açık yazayım biraz , 2011 yılı 60 TL ZAM VERİLDİ yalnız bu zam raporunuz oranı ile verildi 60 TL X rapor oranınız %23 = 13,8 TL size zam verilmiş EN SON .Kanunda hak ettiğiniz miktar bu kadardır.YALNIZ İŞ GÖREMEZLİK GELİRİ NE ZAMAN BAĞLANDI SİZE NE ZAMAN ALMAYA BAŞLADINIZ.?

25.11.2005 bu tarihte bağlandı benim öğrenmek istediğim şuan itiraz etsem değişen birşey olurmu arkadaşım yoksa boşunamı uğraşmış olurum

İtirazı gerektirecek bir durum söz konusu değil.

bir sorum daha olacak size ilker bey kusura bakmayın ben 2005 de geçirdiğim işkazsından işgörmezlik raporum yüzde 23 olarak onaylandı baglanan maaş ise 80 liraydı ve şimdi 145 lira alıyorum sizce normalmi itiraz etsem sonucu ne olur onu öğranmek istedim teşşekür ederim.

güzelkardeşim aynı soruyu 2. kez sormuşun yinede cevap verelim çünkü hesap yöntemi yukarıda yazıldığı gibi değil herkes öyle sansada değil maaş hesabı yapılırken kaza geçirdiğin tarihteki yaşın ve maaşın önemli çünkü maaşı bağlayan çalışma bakankığı senin kaç yıl daha çalışabileceğine bakıyor yani 50 yasındaki biriyle 20 yaşındaki birinin oranları aynı olsa dahi maaşları aynı olamaz zaten bu insan mantığınada ters neyse uzatmadan söyleyeyim maaşını kişiler değil bilgisayarlar yapıyor hani sgk nın şu meşhur sistemi varya bazen açılıyor bazen açılmıyor çalışanlar sadece verileri giriyor bilgisayara bu verilerde sana gelen maaş bildirim mektubunda yazıyor eğer oradaki bilgilerde yanlışlık varsa itiraz et ama mektuptaki bilgiler doğruysa boşuna çabalama boşuna olur
son olarak oturan boğaya yazıyorum yanlış bilgilerle insanları yönlendirmeyin azıcık düşünseniz o formülün uydurma olduğunu anlayabilirsiniz...Unutmayın devlet herkesten zekidir ve zengindir

Üst Alt