Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2006 yılında geçirdiğim iş kazası sonucu sürekli iş göremezlik gelirine..?

özkan65

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mrb deyerli bülentbey

sizden bir konu hakkında yardım talep edecektim

ben 2006 yılının haziran ayında iş kazası geçirdim. sag el işaret parmagımın birinci bugumunda kopma meydana geldi. dikilmedi ve o şekilde kaldı. ben o zaman çalışşıyordum aynı iş yerinde ssk bildiriminde bulunmamışlar polis tutanagı tutulmadı ve devam ettim o şekilde
bir sene sonra ayrıldım ve 2009 mayıs ayında mahkemeye verdim tazminat davasından dolayı

şimdi acaba iş görememzlik raporu alabilir miyim
mahkemem sonuçlandıktan sonra mı başvurayım
sürekli iş görememzlik raporu alsam yani iş kazası geçirdigim günden itibaren mi alırım toplam parayı yoksa ssk ya baş vurdugum tarihten itibaren mi alabilecem

bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla.

İşaret parmağının ucundan (üstteki ilk eklemden) amputasyonunda % 2-5 gibi bir oran verilir. O nedenle bu kayıp nedeniyle sürekli iş göremezlik geliri bağlanmaz (bağlanabilmesi için % 10 ve üzeri oran lazım).

anlıyom ama birşey daha soracam sag el işaret parmagım ve ben sağ elimi kullanıyom ve gerçeklten çok engel oluyo göz önüne alınmazmı bülent bey

Maalesef hayır. Ama yaptığınız meslek açısından çok çok çok kritikse, o zaman bir şansınız olabilir...

Üst Alt