Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2007'de basvuru yaptıgım 2022 maası 2009'da baglandı. Biriken maas ödenmedi, neden?

hel

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
2007 de basvurdugum 2022 maası 2009 eylül ayında baglandı nihayet .fakat 2007 den beri birikmis olması gereken maası toplu ödeme vermediler.
sadece tek 3 aylık verildi
raporum 2 yıllık verildi bununla bir ilgisi olabilir mi bilen varmı.

bulunduğun ildeki ziraat bankasına git durumunu anlat. toplu ödemeler bankadan yapılıyor ptt den sadece 1 aylık maaş ödenir. size sanırım toplu ödeme emri gelmemiş adresinize. şimdi yapacagınız ildeki ziraat bankasına gidip başvurun tc kimlik no ile bakarlar.

sayın hel , anladığım kadarıyla yine idarenin yanlış uygulaması ile karşı karşıyasınız.başvurunuzun onaylandığı tarihi takip eden ay başından itibaren maaş bağlamışlar size.oysa başvuru tarihinizi takip eden aybaşı bağlamaları lazımdı.Bununla ilgili danıştay kararı mevcuttur.Bununla ilgili başvurunuzu yapın.Kabul etmez iseler dava açabilirsiniz.

2022 sayılı kanun 3.madde :" Bu aylıkların başlangıç tarihi, ilgililerin Emekli Sandığına yapacakları yazılı müracaatlarını takip eden aybaşıdır."

Saygılar.

bilgi icin tesekkür ederim ama nereye basvuru yapcam sgk ya yazdım eni kaymakamlıga yönlendirdiler kaymakamlıga yazdım onlarda bizde hata yok dedi yazılan tarihe göre uyguladık dediler.bana net olarak nerelere basvuru yapcam dilekce olarakmı nasıl bunuda söylerseniz sevinirim
tesekkürler

kaymakamlığa yapacaksınız sayın hel , muhtaçlığınıza onlar karar veriyor ve sgk ya yazı yazıyorlar. şu şu tarihten itibaren muhtaçlık aylığı bağlayın diye. muhatapınız kaymakamlıktır. başvurunuzu yapın yazılı olarak. ardından verilen cevaba göre dava açma hakkınız vardır.

tesekkür ederim harun bey bilgi icin

Üst Alt