Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2007'de iş kazası geçirdim, 2010'da SGK'ya başvurdum. Süreç hakkında bilgi..?

greenred

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
iyi aksamlar bülent bey ve tüm arkadaşlar

2007 de iş kazası geçirdim hastaneden aldıgım % 65 raporum var. 2010 temmuz ayında dilekce verdim ssk ya bu ne zaman sonuçlanır ve geriye dönük ödeme alabilir miyim.

ben bir pizzacıda servis elemanı olarak çalışıyodum ve o zaman ki maaşım 550 liraydı tedavilerim uzun sürdü ancak yeni başvurabildim. öğrenmek istediğim benim kusurum kazada sadece ehliyetsiz olmam trafik raporuna göre 8/8 karşı taraf suçlu bende sadece tali kusur yazmıslar bu maaşı etkiler mi
ve öğrenmek istediğim baska bir konu ise o zamanki yaptıgım iş üzerinden mi hesaplanacak iş gücü kaybım neye göre hesaplanıyor bu ve ne kadar maaş bağlanır tahimini

şimdiden teşekkür ederim !

Üzerinden zaman geçtiği için tespit konusu uzun sürebilir. Şimdiden kestirmek zor. Sigorta müdürlüğüne sık sık gidip "ne aşamada" diye sormak gerek...

Sürekli iş göremezlik geliri iş kazasının olduğu tarih itibarı ile bağlanır. Yani geriye doğru hak ettiğin gelirleri de alırsın büyük oranda

İş kazası sonucu iş gücü kayıpları şuna göre tespit edilir: http://www.engelliler.biz/forum/kaz...eslekte-kazanma-gucu-kayip-orani-tespiti.html

Kazada ehliyetsiz olman bağlanacak geliri etkiler mi, etkilerse ne kadar etkiler, inan bilemiyorum. Fikri olan arkadaşlar yazarsa öğrenmiş oluruz?

İş Gücü Kaybı Sorusu

Herkese merhaba arkadaşlar ...2007 'de geçirdiğim iş kazası sonucu 5 yıl aradan sonra işgücü kaybım hesaplandı ve bugun öğrendim ki dosyam tamamlanmış ve %39 işgücü kaybı oranı verilmiş..Maaşım o dönemde 550 tl ne kadar maaş bağlanır acaba ve geriye dönük ödemelerinide alabilirmiyim..Kazamı 2007 de yaptım 2010 haziranda sgk'ya anca başvurabildim ve 2012 'de sonuçlandı ?

ehlıyetsız olması etkılemez fakat buradakı kusurlu bu kardesımıze ehlıyetsız arac veren ısverende suc ısyerıne gıder bu ardesımızın alacagı ıs goremezlık maasınıda sgk ada ısverenden odetır sgk kusur kımdeyse ona yonelır sen haksızsın ben odeme yapıcam demez alıcagı ısgoremezlık maasındakı hesaplarıda gerıye donuk ve sımdıkı aylık uzerınden baglar yasal faızı ıle bırlıkde

Hayırlı olsun.

İş kazasından sonra geçici iş göremezlik geliri almışsanız, o gelirin sonlandığı tarihten itibaren bağlanır sürekli iş göremezlik geliri.

Eğer geçici iş göremezlik geliri almamışsanız, o zaman sürekli iş göremezlik geliri iş kazasının olduğu tarihten itibaren bağlanır. O günden bu güne biriken gelir toplu olarak ödenir.

Tamamen içgüdüsel söylüyorum: bence aylık 300 tl gibi bir gelir bağlanır.

Bülent bey teşekkür ederim bilgileriniz için geçiçi iş göremezlik gelirini 2009 yılına kadar aldım ve 2009 haziran ayından sonra sonlandırdım dosyamı..2009 haziran ayından sonra bu tarihe kadar olan ödemeleri gereken miktarı geriye dönük alabilirmiyim peki ? bu konudada aydınlatırsanız sevinirim !

sayın red bulent bey cevabını vermıs dedıgı gıbı olur sız sonlandırdım dıyorsunuz gecıcı ısgoremezlık raporunda ıyılesmıs raporunuz bıttı ıs basımı yaptınız ıs goremezlık gelırı alamak ıcın enaz %10 engelınız olması gerekır bu surecde sgk dan malulluk tespıtı ıcın sıze hastaneye yollarlar engellınız belırlenırse bulent beyın dedıgı gıbı ısgoremzlık aylıgı almaya devam edersınız raporunuzun yerıne sureklı bı gelırınız olur tekrardan calısmaya devam edersınız sızın sonlandırdım demenıze anlaya madım uzerınden baya zaman gecmıs ıstıac parasına 6 ay ıcınde alınmadıgında sgk ıstırat ucretıne ıptal eder

sayın fulya35 2007 'de geçirdiğim kaza sonrası 2010 yılına kadar geçiçi iş göremezlik maaşı aldım sonra işe girdim ve sgk çalışabilir raporumu istedi ve sonlandırdı dosyamı.bende tabi sürekli sakatlık oluştuğu için sürekli maaş bağlanmasını talep ettim ve üniversite hastenesinden aldığım % 63 raporla başvurdum..Dosyam Ankaraya gönderildi biraz süre geçti sgk tam sonuç alabilmek için tekrar hastaneye sevkimi istedi ve hastaneden raporlarım tekrar Ankaraya ulaştırıldı bunun sonucundada %39 olarak işgücü kaybımın karar verildi..Merak ettiğim tek konu 2010 haziran ayından sonraki ödemelerimi geriye dönük olarak alabileceğim mi hususundaydı sağolsun bülent bey konu ile ilgili bilgi verdi ve bugun sgk aradıgımda dosyam maaş bölümüne sevk edilmiş sanırım maaş bağlanmasına karar verildi..Kısaca özeti bu teşekkür ederim ...

2010 yılından itibaren yani raporunuzun bittiği tarihten itibaren maaşınızın bağlandığı tarihe kadar geçen zamandaki toplu maaşınızı alırsınız.ben %17 ile 124 tl alıyorum şuan.sizede 250-300 tl civarı maaş bağlanır sanırım.

greenred;

merhaba maaş maaşınzı aldınızmı geriye dönük alabildinizmi

Üst Alt